Sekačka neposbírá do koše všechnu trávu



host - 161.9 (?)
11.9.2010 7:47

Existují 2 typy nožů - mulčovací a "turbínový" Mulčovací bývá u sekaček Mountfield standardem, "turbínový" s lopatkami na konci lze dokoupit. Po jeho namontování je sací síla o dost vyšší, než u základního nože. Ale rvoněž příspěvky v této diskusi mají pravdu - mokrá tráva, obrácený nůž, atd...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 246.161 (?), 8.9.2010 22:55, zobrazeno: 15010x

Mám problém že, při sečení trávy sekačka neposbírá všechnu sečenou trávu a zanechává část volně ležet na zemi. Jedná se o sekačku Mountfield 4820. Slyšel jsem 2 věci kterýma to může být:

1)  jedu moc rychle - to si myslím, že není pravda... jedu pomalu

2) nerovný terén - to si myslím, že je pravděpodobnější, ikdyž se to zdá být rovina - je tam spousta výmolů a nerovností...

Napadá vás něco jiného? Nemůže to být sekačkou?

Martin. N.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 223.249 (?), 9.9.2010 8:04

Když sekačka nesbírá trávu je to tím, že buď máte ucpanou šachtu, kterou tráva létá od nožů do koše a nebo je zaprášený koš.Koš je dobré občas prostříknout hadicí, aby skrz něho procházel vzduch. Jinak sekejte trávu jen když je suchá.Tedy ne za rosy či po dešti.Vyhnete se zmíněnému ucpávání otvoru kudy se odhazuje tráva do koše.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 26.219 (?), 9.9.2010 10:27

Další možnosti: příliš nízké otáčky, nůž je namontován obráceně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 161.9 (?), 11.9.2010 7:47

Existují 2 typy nožů - mulčovací a "turbínový" Mulčovací bývá u sekaček Mountfield standardem, "turbínový" s lopatkami na konci lze dokoupit. Po jeho namontování je sací síla o dost vyšší, než u základního nože. Ale rvoněž příspěvky v této diskusi mají pravdu - mokrá tráva, obrácený nůž, atd...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 58.27 (?), 11.9.2010 9:34

Může to být sekačkou ale nejlépe jít do servisu (ne mount.) a objednat dle vašeho vzoru jiný nůž (lepší lopatky).Budete muset holt trochu zainvestovat ale snad pak budete se sekačku z mountfieldu spokojen.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 185.33 (?), 11.9.2010 15:11

Loni jsem vyměnil nůž a taky mi sekačka přestala sbírat trávu.Když jsem ho pak sundal a vrátil se k původnímu, tak jsem zjistil, že jsem namontoval kratší nůž.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika