Sekačka na vysokou trávu



host - 234.206 (?)
23.5.2007 0:29
Máte někdo zkušenosti se sekačkou Panter  DAKR mám chuť si ji koupit ale jeden prodejce sekaček mě varuje že je poruchová a náhradní díly chodí za dlouho. Viděl jsem ji na Hobby a docela mě zaujala. Dále by mě zajímalo příslušenství - radlice a sněžná fréza. Prodejce říkal že toto příslušenství  je k ničemu ať si raději koupím Vari. Jenže cena -výkon je spíš pro DAKR. Potřebuji víc sekat ale rád bych ji využil i v zimě.  http://www.dakr.com/panter.html
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4,  5   
host - 16.82 (?), 22.5.2007 6:40, zobrazeno: 80663x
Dobrý den, nedávno jsme koupili 10arů zahrady s několika ovocnými stromy, a to především kvůli trávy na sušení. Chtěla bych poradit, jaká sekačka bude nejvhodnější. Sekat se bude maximálně 2x až 3x do roka, terén je rovný, jen drnovitý. Mám představu investice tak kolem 20tis.Kč. Moc děkuji za radu.
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388), 22.5.2007 7:50
Ve výběru se zaměřte na tzv. bubnové sekačky - a to jednobubnové. Máte možnost spec. stroje, nebo sestavy  např.Vari, ale to záleží na požadavku dalšího využití - např. odvoz sena, vyhrabání zbytků po sklizni atd. Rozhodně musí být s pojezdem, neboť  se jedná o těžší stroj a při vyšší trávě nezbytné i na rovině.  Jednobubnovka je jednodušší a spolehlivější.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 22.5.2007 8:36

Jsem velmi spokojen s lehkou a vcelku levnou jednobubnovou sekačkou BLP 60 od firmy Dakr (nedělám reklamu, fakt nemám s nimi nic společného). Seče dobře vysokou trávu i v nerovném terénu vzhledem k malé hmotnosti a velkým kolům.
http://www.dakr.com/index.php?a=sekackybl&l=cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 234.206 (?), 23.5.2007 0:29
Máte někdo zkušenosti se sekačkou Panter  DAKR mám chuť si ji koupit ale jeden prodejce sekaček mě varuje že je poruchová a náhradní díly chodí za dlouho. Viděl jsem ji na Hobby a docela mě zaujala. Dále by mě zajímalo příslušenství - radlice a sněžná fréza. Prodejce říkal že toto příslušenství  je k ničemu ať si raději koupím Vari. Jenže cena -výkon je spíš pro DAKR. Potřebuji víc sekat ale rád bych ji využil i v zimě.  http://www.dakr.com/panter.html
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 236.97 (?), 23.5.2007 21:15
Vari nekupovat, sekal jsem jednu sezónu a mám ji oplné zuby - teď se ji budu muset zbavit.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 4.243 (?), 24.5.2007 7:02
A důvod?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 24.5.2007 7:56
Podle mě je VARIna zbytečně těžká
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 4.243 (?), 24.5.2007 8:53
Jak zbytečně těžká? Kde by se při této konstrukci dala odlehčit? Použitím klíňáků? To snad nééé. A co se týká sekacího bubnu, tak právě díly z Vari a konkrétně spodní vodící disk se upravovaly pro Dakr, aby se zlepšilo vedení stroje při sečení a zároveň nahradil jejich prodřený disk.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388), 24.5.2007 10:03
Odpověď se dá použít i na příspěvek - BLP 60 Tekton - jestli chcete mít stroj speciální na trávu, tak jej asi těžko můžete srovnávat s univerzální sestavou, kde např. převodovka DSK 316 neslouží pouze pro sečení. Já bych Vari nevyměnil, protože při takových nárocích, které mám, bych musel vlastnit při vyšších požadavcích - např. u sečení nižší hmotnost a vyšší ovladatelnost, v orbě vyšší výkon a třeba za strojem nechodit, ale vozit se, v dopravě možnost řadit bez zastavení a větší rychlost stroje, které by cenově byly někde jinde a stejně bych je využil příležitostně. Souhlasím, že pro sečení je možnost koupit spec. stroj, který je v některých parametrech lepší, ale umí jenom to.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 4.243 (?), 24.5.2007 10:34

Však právě. Málo kdo potřebuje jen např. sekat trávu a hledá stroj, který by pomohl i při jiných zahrádkářských činnostech. Podle mě, tim že Jičín přestal vyrábět UNI je Vari nejkvalitnějším a nejvšestranějším produktem z jednoos. strojů na našem trhu. V současné době se vyskytují problémy s pokrytím dodávek nových strojů,což svědčí o tom, že nejen nestačí vyrábět, ale že je o Vari asi celkem zájem.
Schválně jsem se díval na sránky Dakru na tu novinku BLP 60  Tekton Enduro. Je to pořát dokola. Jen dvounožový disk a opět plast na spodku disku (vodící disk). Na druhé straně se nedivím, protože Vari má svoje bubnové sečení chráněno patentem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika