Sekačka na 300 m2



host - 15.114 (?)
1.5.2010 20:19

Řešil jsem stejný problém. Elektrickou a nebo malou motorovou. Rozhodl jsem se pro Hecht 540, kvuli kabelu. Super, lehounká, dobře se startuje nemá takový odpor jako větší sekačky. Za ty peníze paráda Sekal jsem dvakrát ale určitě mohu doporučit

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3   
discus.j - (11) - 68.179 (?), 1.5.2010 19:12, zobrazeno: 25355x
Sekáme na chatě cca.300 m2. Je to udržovaný rovný trávník se spoustou keřů které je potřeba objíždět. Elektrická sekačka stačí, jen se musí moc dávat v tý džungli pozor na kabel. Zkoušel jsem motorovou s variabilním pojezdem, práce super, ale protože nemáme možnost sekačku parkovat na úrovni terénu tak musí do baráku po schodech a těch 35 až 40 kg není zrovna super. Vychází mi z toho lehká motorová do cca 20 kg a tudíž je bez pojezdu. V téhle kategorii je k dispozici ale jen čína Hecht 540. Vše ostatní je již těžší. Váha je dost důležitá, bude s tím občas dělat i důchodce 82 let který to má sice zakázaný ale jak ho znám tak stejně bude. Mám ji koupit nebo jsou jiné možnosti? Budu vděčný za Vaše zkušenosti a návrhy. Jirka
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 15.114 (?), 1.5.2010 20:19

Řešil jsem stejný problém. Elektrickou a nebo malou motorovou. Rozhodl jsem se pro Hecht 540, kvuli kabelu. Super, lehounká, dobře se startuje nemá takový odpor jako větší sekačky. Za ty peníze paráda Sekal jsem dvakrát ale určitě mohu doporučit

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
DP540 - (2) - 147.170 (?), 2.5.2010 8:34

Plochu cca 500m2 sekám ruční vřetenovou sekačkou husqvarna novocut 64. Práce s ní je pohodová, dá se dokoupit i sběrací koš, takže žádné hrabání. Na internetu se dá sehnat kolem 3600Kč. Výhoda proti elektrice - žádná prodlužka, proti benzínu - žádný smrad a hluk, to sousedi ocení :) Pokud ji musíte tahat po schodech, myslím, že je to ideální volba.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 17.173 (?), 2.5.2010 23:25

Pokud máte trávník udržovaný, je vřetenovka idéální. Pro kvalitní trávník to nejlepší, protože nůž odřízne trávu opradu ostře a její konečky pak neosychájí zdůvodu roztřepeného konce, k čemůž u rotoční sekačky může dojít. Navíc váží necelých 9Kg, takže na přenášení pohoda. Musíte ale dát pozor na jakékoliv kameny. Nože které se sice brousí sami, ale zub od kamenu vám nikdo nevybrousí!

M.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
discus.j - (11) - 205.146 (?), 3.5.2010 15:37

Vřetenovka je taky zajímavá možnost. Už jsme ji jednou měli cca. před 15ti lety. Je fakt že tráva po ní vypadala super, akorát to utlačit bylo trošku těžší. Byla to taky Husqvarna a pak byl ale jednou problém s novým nožem a to byla investice skoro jako nová sekačka tak ani nevím kde skončila. Můžete dát nějaké info jak je to s těmi co se vyrábějí teď,  - myslím hlavně síla potřebná k tlačení v ohledu na našeho dědu který to i přes zákaz stejně bude zkoušet. Jirka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
andy.wise - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (585) - 196.253 (?), 3.5.2010 16:18

Síla se odvíjí od délky stébla. Pokud se trávník v době vegetace přejede ob tři dny, pojede sama. Pokud se ovšem vytáhne na desetidenní strniště, v době, kdy tráva hodně roste, tak s ní děda ani nehne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
discus.j - (11) - 205.146 (?), 4.5.2010 11:33
Hmm, to je trochu nemilé na chatě nemůžeme být každý týden. Tak to jsme zase u toho Hechtu 540. Nevíte někdo o něčem podobném, kvalitním a s váhou okolo 20 kg? Teď nechci tvrdit že ten Hecht je špatnej ale kvůli možnosti výběru. Jirka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
lubos25 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (108) - 48.252 (?), 4.5.2010 12:56

Dolmar PM 410, Solo 540X, ale jsou cenově trošku jinde. Kvalitnější budou sekačky s motorem Honda nebo Brigs, či nějakou čínu která je za hubičku. Ale ta nízká váha bude něčím asi vykoupena. Měl bych obavu že něco někde praskne. Stát se ale nemusí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
discus.j - (11) - 68.179 (?), 4.5.2010 18:17
Tak ten Dolmar jsem nenašel, vypadá zajímavě. Nízká cena není zas až tak důležitá i když to SOLO na Net-u s cenou okolo 9500,-mi přijde za sekačku se záběrem 40 cm a potřebou sekat cca 300 m2 zbytečně moc.Takže to rozseknu mezi Hechtem za 3300,- 19,5kg a nebo Dolmarem za cca.7000,- 23 kg. U Dolmaru očekávám vyšší kvalitu, na druhé straně Hecht je možno pořídit za cenu Dolmaru 2x a v případě problémů ho po záruce opravím sám (živím se strojařinou) a nebo ho poučen ze své blbosti hodím do kopru a pořídím něco lepšího. Díky za názory Jirka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
andy.wise - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (585) - 196.253 (?), 4.5.2010 19:08

Pokud je to rovina bez kamení, které by mohlo plastové šasi snadno prorazit, tak bych klidně koupil hecht, který se bude na těch pár metrech flákat. Má trochu větší zadní kola, takže se s ním bude dobře otáčet a rejdovat (to i s dolmarem). Když se poškodí kolečko, tak nové stojí asi 170,- Kč.

Jediné úskalí benzínového motoru vidím v přenášení sekačky, aby děda nepopadl sekačku "za uši," kdy překročí největší povolený náklon, olej nateče do hlavy, a po nastartování z dobrého úmyslu podpálí ventily.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Kouří do místnosti29.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika