Sekačka HQ, Viking, Stiga, John Deere, Honda... ktoru?



host - 110.199 (?)
24.3.2009 13:10

jinak pozor na HQ. je drahá a ten výhoz do koše přes boční rouru je naprd. ucpává se.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 202.244 (?), 24.3.2009 11:27, zobrazeno: 16720x

Prvy krat sa rozhodujem kupit kosacku. Chcem ju vyuzivat dlhodobo na zahradu kde nieje rovny teren. Zahrada ma cca 800m2 s par stromami. Vyhladovo kosenie dalsej zahrady so stromami v nerovnom terene.

Vybral som par znaciek uvedenych v nazve prispevku. Poradite mi?

1. sirka zaberu
2. pohon
3. motor (priklanam sa radsej k honde ako k BS)
4. Cena tak okolo 20.000,-Kc (radsej dam o par korun viac ale nech to vydrzi)

Mimochodom som volal s predajcom HQ a povedal ze tie otocne kolecka nejak nemaju vyznam a ziaden zazrak to nieje ma s tym niekto skusenost? Nikde som nenasiel diskusiu o kosackach John Deere co su zac?

Dakujem a dufam ze diskusia pomoze aj dalsim zaujemcom o kosacky.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 202.244 (?), 24.3.2009 11:31

Este som zabudol na jednu vec. Rad by som kosil aj bez zberneho kosa. Ci uz mucovanim alebo vyhadzovanim (ale nie do mna ale do boku)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 3.83 (?), 24.3.2009 12:45

Dobře navržená a zkonstruovaná sekačka Vám ani při zadním výhozu tunelem nehodí trávu až na nohy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 110.199 (?), 24.3.2009 13:08

zdravím, když se podíváte do starších příspěvků tak jsem koupil sekačku HONDA HRX 537 HXEA. je to podle mě za 19 600 kč co jsem za ní dal asi nej sekačka. výkon 6,8 KW. sbírá do koše a mulčuje. nemá sice boční výhoz, ale to mi nevadí. na nohy to házet nebude. co je na ni, ale nej. je to, že má plynulý pojezd. je to jako v autě. kolik přidám tolik jede. žádné skokové rychlosti. má jen jednu obrovskou nevýhodu. u nás u originál prodejce hondy stojí 35 000kč. já ji koupil taky u originál prodejce hondy, lae v polsku v bielsko bialej. stála 3275 zł. to je těch 19 600kč. . vřele doporučuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 202.244 (?), 24.3.2009 14:27

chcel by som sa spytat aky je rozdiel medzi tou vasou a sekackou HRX 537C VYE.

Vyhody nevyhody?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 209.65 (?), 25.3.2009 3:34

HONDA HRX 537 HXEA má velmi odolnou a vynikající hydrostatickou převodovku , kdežto VYE má variátorovou převodovku na principu třecích kuželů v olejové lázni (novinka na trhu ). C-čko za číselným označením značí pro letošek inovovaný model (inovace ve vylepšení ovládání pojezdu - možnost upravit polohu křidélkového ovladače ). Já osobně dávam po zkušenosti s ním přednost hydrostatu (hlavně při častém sekání velké výměry a hrbolatého terénu ), při sekání menší výměry na dobrém povrchu byť svažitém bych asi zvolil variátor (už ze zvědavosti zda-li vydrží to co hydrostat ).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 209.65 (?), 25.3.2009 3:37

Ještě k té inovaci - současně s ovládáním byl také vylepšen karburátor (osazen automatický sytič).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 110.199 (?), 24.3.2009 13:10

jinak pozor na HQ. je drahá a ten výhoz do koše přes boční rouru je naprd. ucpává se.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 52.82 (?), 24.3.2009 13:31

skuste sa pozriet aj na SABO a SOLO... na nemeckom trhu to najkvalitnejsie... a hlavne maju obe znacky turbinovy system nasavania travy, t.j. ze popri sani co vytvara noz je tam pridana turbina na lepsi posun travy a zaroven aj jej zdvihnutie pri nadmernej vlhkosti... a tento moment plati dnes dvojnasobne lebo podla novych noriem EU o hlucnosti pre kosacky musia vyrobcovia znizit zahnutie noza, co ma vyrazny vplyv na sacie vlastnosti kosacky... a motor Honda najdete pouzity aj v tychto znackach.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 202.244 (?), 24.3.2009 14:20

Co poviete na kosacku Jonhn Deere JS63VC?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika