Sběr spadaného ovoce



host - 231.226 (?)
6.9.2010 9:21

zhrabať hrabľami, lopatou do bedničiek /deravé prepravky na ovocie/,opláchnuť hadicou s vodou, a potom pretriediť, čo ide na mušt, pre zajace a na kompostovisko pre vtáky na zimu... tie nechávam na vrchu, čo vtáci nevyzobú tak to tam zhnije... Juraj...tie pre zajace nechávam na tráve pokope, postupne dozrievajú, zem a rosa ich držia dlho čerstvé /nezosýchajú/ a mám ich až do mrazov na krmenie /prídavok ku tráve/...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
      
host - 174.121 (?), 5.9.2010 22:26

No, já mám právě též hodně stromů, ale přijde mi, že i hodně padavek. Všechny plody stejně nevyužiji, tak by mi docela vyhovovalo, kdyby bylo něco, co by zbytek nechalo zmizet - třeba taková "roomba" pro zahrádkáře, nebo něco podobného :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 231.226 (?), 6.9.2010 9:21

zhrabať hrabľami, lopatou do bedničiek /deravé prepravky na ovocie/,opláchnuť hadicou s vodou, a potom pretriediť, čo ide na mušt, pre zajace a na kompostovisko pre vtáky na zimu... tie nechávam na vrchu, čo vtáci nevyzobú tak to tam zhnije... Juraj...tie pre zajace nechávam na tráve pokope, postupne dozrievajú, zem a rosa ich držia dlho čerstvé /nezosýchajú/ a mám ich až do mrazov na krmenie /prídavok ku tráve/...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 121.238 (?), 6.9.2010 12:05

...niektori daju pod stromy plachtu ci siet a po... so stromom. Lahsie sa to pomocou plachty "zkolektivizuje" na jedno miesto.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 6.9.2010 12:34

Mechanizace nutná není, stačí dobrá oprganizace
1. posečená tráva v sadu
2. volný oděv, zesílený na kolenou
3. dvoukolák či kolečka s přepravkami za zády
4. tenké gumotextilní rukavice
5. Co nejnižší nádoby - košík, kbelík
Během chvíle máte nasbíráno několik desítek kg. Než rozbalíte plachty - stejně se museně se musejí vyhazovat větvičky a listí, nastartujete a uklidíte techniku, časově to vyjde nastejno.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 221.218 (?), 6.9.2010 12:43

Dobrý den, to jsem řešil každý rok, až to za mě vyřešily ovce. Stoprocentní úklid.Teď mám naopak problém z "jejich" části zahrady zachránit jablíčko pro králíky či do štrůdlu. Jsou holt rychlejší...:-) LK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 79.127 (?), 9.12.2010 14:22

Veru tak, ovečky pokosia, spasú popadané lístie a aj jablká. Nahradia kosačku, vysávač aj jablkožrút.

Miro

Quessantské ovečky
Quessantské ovečky
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 183.242 (?), 9.12.2010 15:02

Ty jsou moc pěkné. Soused měl ovečky, mimo již vyjmenované mu nahradily i sestřih spodních větví na stromech a dosáhly docela vysoko. Ze čtvrtkmenů má vysokokmeny. Elena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 180.2 (?), 9.12.2010 15:34

Dobrý den. Viděl jsem film o strojích na sběr padaného ovoce. Bylo to tuším z Německa. Od malého se záběrem asi tak 70cm až po velký do velkých sadů. Sbíralo to i v neposečené trávě jaká v sadech bývá. Principem to bylo jako kartáč na sníh, který ovoce nametl do jednoho řádku a potom ten stroj to ovoce sebral a sypalo se to do přepravek, u větších do zásobníku, který se dokonce dal vyzvednout až nad úroveň bočnic u traktorové vlečky. Na You Tube se to jistě dá najít. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 218.130 (?), 25.12.2010 14:04

Mali ste namysli taketo niečo - Güde zberač ovocia FOS 300?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 180.2 (?), 25.12.2010 15:52

Dobrý den. Toto není ono, to co jsem viděl mělo motorový pohon. Ale toto je taky velmi zajímavé, to musím uznat. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika