Sběr spadaného ovoce



host - 6.34 (?)
5.9.2010 22:15
U nás se už po mnoho generací se spadané ovoce sbírá buď rukama (plánuje-li se jeho další využití, např. pro kozy, králíky,...) nebo lopatou a hráběmi (předpokládá li se pouze likvidace), a to vše k plné spokojenosti všech. Máme cca 30 ovocných stromů a rozhiodně mi to nepřijde jako náročný úkon :-)
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3   
host - 190.252 (?), 5.9.2010 11:39, zobrazeno: 23790x

Mám jednoduchý dotaz - čím sbíráte spadané ovoce (zejména nahnié), abyste se moc nenamohli? Mám zkušenost, že se zahradním vysavačem to nejde a tady někdo psal, že ani se silnou sekačkou to není lepší. Co třeba ty různé vertikulátory se sběrem? Nebo máte jinou zkušenost s něčím jiným? Napichovat to pojednom na násadu se hřebíkem, nebo shrabování je dost pracné, i časově náročné.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 235.249 (?), 5.9.2010 18:29

Jak nenamohli? proste posbírat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 160.183 (?), 5.9.2010 19:00

No, myslel jsem pomocí nějakého přístroje-ať už mechanického, nebo elektrického. Spadaného ovoce je hodně, jeho sběr je úkon, co se pořád opakuje a tak mě napadlo, jestli už někdo nevymyslel nějaké zařízení, jak to zjednodušit, aby se člověk nemusel ohýbat, nebo to namáhavě z dlouhé trávy shrabávat - zejména, když je to už nahnilé a není jednoduché.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 118.44 (?), 5.9.2010 19:38
Asi by bylo dobré kdyby někdo vymyslel nějaký nový software kdyby stačilo nafotit zahradu a pak jen klikat myší a třídit ovoce takhle pěkně od stolu. Ale i v dnešní přetechnizované době je bohužel většina produktivní práce stále manuální a nepomůže ani vš vzdělání, jen snad si někoho najmout ať to udělá za nás.Ala je potřeba takovou práci brát jako pohyb tělu většinou neškodící a hlavně těm celý den sedícím u P.C jako pro jejich zdraví doporučující.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 195.143 (?), 5.9.2010 21:41

Pořiďte si pár ovcí a je po ovoci i trávě

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 20.91 (?), 6.9.2010 1:02
Máte-li dlouho trávu, tak to zřejmě není lokalita, kde by jste se každý den pohyboval... Nechcete to nechat ležet? Práci za Vás v zimě udělá zvířectvo a zbytek pohnojí, kde to leželo a na jaře není ani památka po nějakých padavčatech... Jinak, je-li to na vyhození, tak nic lepšího, než hrábě a lopata ještě asi nikdo nevymyslel...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Roxteedy - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (143) - 242.192 (?), 5.9.2010 21:54

Kdybychom fungovali tak, jak mnozí radí, tak jsme v jeskyních! Nic podobného co sháníš jsem neviděl, ale kdo má ovocný stromy, souhlasí s Tebou. Já na zahradě nemám, táta to sbírá sekačkou. Neni to nic moc, ale lepší než nic - sbírat odmítá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 83.232 (?), 6.9.2010 11:14

Jako že adaptér na čtyřkolku?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 6.34 (?), 5.9.2010 22:15
U nás se už po mnoho generací se spadané ovoce sbírá buď rukama (plánuje-li se jeho další využití, např. pro kozy, králíky,...) nebo lopatou a hráběmi (předpokládá li se pouze likvidace), a to vše k plné spokojenosti všech. Máme cca 30 ovocných stromů a rozhiodně mi to nepřijde jako náročný úkon :-)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 183.242 (?), 5.9.2010 22:25

No, my máme cca 100 ovocných stromů, občas to někteří z nás za náročné považují, ale sbíráme ručně, jednak na "kvasy", jednak pro zvířectvo, něco se zpracuje jinak. Hniláci jsou sice fuj, ale taky to jde. Mám ale švagrovou i několik známých, kteří právě aby sbírat nemuseli a taky listí nutno pohrabat, jabloně vykáceli (počty od 3 do 10, mladé, krásné) a zasadili tůje. Teď jim začínají vadit, že reznou (sem tam) a taky prý dělají nepořádek. No, co už. Elena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika