Rychlost pojezdu



host - 121.173 (?)
18.5.2009 11:26

Mám ten dojem, že pro motory BS se udává max. sklon svahu 20 stupňů, zatímco pro Hondu 30 stupňů, ale jistý si nejsem. Zkuste si ověřit tohle, pokud budete chtít jezdit po svahu.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 212.137 (?), 13.5.2009 17:16

Zda se, ze ta rychlost pojezdu (udavana 4,4km/h)  je nejvetsi slabinou teto Stiga sekacky. Ale je to skoda, protoze Stiga Turbo Pro 55 je letos dodavana se silnejsim motorem Honda GCV 190 (drive to byl GCV 160) a sekacka pusobi dost solidne a je cenove atraktivne. Lze doporucit vsem co pri sekani nespechaji  Ja si asi priplatim za hydrostat 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 178.80 (?), 14.5.2009 8:05

No krokotachometr sice nemám, ale řekl bych že ta rychlost je cca tak 3km/h. Jinak ale jak píšete se jedná dle mého názoru po posekání 2000 m o jedinou slabinu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 216.60 (?), 15.5.2009 6:45

Mohu potvrdit rychlost pojezdu u 55-ky TURBO PRO. Na nejvyšší stupeň je jen o málo rychlejší, než jednorychlostní sekačky. Těm 4,4 km/h nevěřím a časem změřím pomocí GPS - pokud bude méně, budu reklamovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
L. Radek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (404) - 96.53 (?), 15.5.2009 6:55
Mam jednorychlostni Al-ko 47BR bez rucni regulace otacek motoru. V navodu pisou 3,5 km/h coz se mi zda na rovine pomalejsi, ale do kopce subjektivne az moc rychla. R.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 7.85 (?), 17.5.2009 11:27

Zvýšení rychlosti u jednorychlostní sekačky jsem chtěl řešit už kdysi u Mountfielda. Nakonec k tomu nedošlo. Myslel jsem, že bych dal větší kladku nad zadní nápravu, pod ní je nějaká (asi šneková převodovka). Jiné sekačky to mají možná jinak řešené. Také jsem to chtěl vyřešit výměnou (zadních - hnaných) koleček za větší , čímž by se muselo stejně vyměnit i přední kolečka, aby sekačka nebyla "čumákem" dolů. Jak jsem psal dnes na podobné téma jinam, nastane ale problém, když např. nestihnete včas posekat a trávu pak sekáte přerostlou. Pak je i původní rychlost velká. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 94.12 (?), 17.5.2009 12:48

O zrychlení pojezdu nasazením větších koleček jsem kdysi taky uvažoval. Ale myslím, že by to jednak bylo větší zátěží pro motor a navíc zrychlení pojezdu bez zrychlení rotace nože by mohlo zhoršit kvalitu sečení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 122.179 (?), 17.5.2009 17:23

Zdravím diskutující a připojuji se.Co tak zvětšit průměr pneumatik např.traktoráky místo hladkých vzorů?U bubnové sekačky je to znát. AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 121.173 (?), 18.5.2009 11:26

Mám ten dojem, že pro motory BS se udává max. sklon svahu 20 stupňů, zatímco pro Hondu 30 stupňů, ale jistý si nejsem. Zkuste si ověřit tohle, pokud budete chtít jezdit po svahu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 213.141 (?), 18.5.2009 13:25

Jedna možnost jsou větší kola, potom, u většiny sekaček je pojezd řešen pohonem od unašeče nože, na kterém je samostatně, nebo vcelku kladka na klínový řemen. Klínový řemen pohání převodovku. Pokud by se na převodovce vyměnila řemenice za menší - dle výpočtu to bude o pár milimetrů, tak se pojezd zrychlí. V každém případě je třeba větší rychlost pojezdu zvážit s ohledem na již uvedenou kvalitu sečení i zátěž motoru.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 7.50 (?), 18.5.2009 13:32

OPRAVA!!! 17.5. v 11:27 jsem měl příspěvek, kde jsem uvedl, že jsem chtěl dát větší řemenici nad převodovku. To je chyba! Tím by se rychlost snížila. Naopak bych musel dát menší, což je problém proto, že už takhle má řemínek malý úhel opásání a tímto bych úhel ještě zmenšil , takže by ještě vice prokluzoval. Musel bych "vyrobit" kus, který je nasazen na motoro a na něm je namontován nůž. Na tomto kuse je také řemenice. Tu bych musel dát větší. Jenže výrobce to má (pochopitelně) řešené jako odlitek, takže buď nechávat odlít, nebo jednoduše vysoustružit z kvalitního duralu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika