Rozbití kamenů



PedroKV - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (127) - 184.232 (?)
19.4.2010 21:36

Sbíječku si nechte na jinou činnost. Potřebujete vrtací kladivo, vrták 14mm dvouploskový a čtyřploskový. Do kamenu (čím tvrdší, tím lepší) navrtáte kapsy-asi 3 díry vedle sebe asi 1cm, hluboké asi 7cm. Vrtáte dvouploskovým. Pak dáte čtyrploskový a propojíte díry. Vznikne kapsa, to které dáte dva plíšky a mezi ně ocelový klínek. Palicí do toho budete bušit tak dlouhou, dokud kámen nepraskne. Tak dlouho = do dvaceti ran palicí. Pokud by to byl jó obr kámen, pak kapes udělat víc v řadě s odstupem tak 15-20cm. Ten váš kámen, to je takové prd.. :-) Mrkněte mujplan.cz, tam jsem dal fotky a popis kamene, jak to rozlámat. V budovaném sklepu jsem narazil na šutr 2x1x1 metr :-) Za tři odpoledne z něj byly 3 plný Barkasy :)

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
   
Chalupář - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (303) - 117.16 (?), 19.4.2010 21:32

Odstřelovat to svépomocně je samozřejmě ptákovina, i když i k tomuto se dá sehnat literatura v nejbližší vědecké knihovně (Bartoš - Mečíř, Příručka pro střelmistry, SNTL 1970). Podobné balvany jsem zvedal a posouval lanovým navijákem ("hup-cuk") s nosností 1,2 t za asi 1200 Kč z Baumaxu, lehčí utáhl i půjčený čínský elektrický vrátek s nosností 250 kg. Pro posouvání se mi osvědčilo podložit kamen kovovými trubkami. K trhání kamene tu tuším svého času někdo doporučoval Cevamit. Nezkoušel jsem to.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PedroKV - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (127) - 184.232 (?), 19.4.2010 21:36

Sbíječku si nechte na jinou činnost. Potřebujete vrtací kladivo, vrták 14mm dvouploskový a čtyřploskový. Do kamenu (čím tvrdší, tím lepší) navrtáte kapsy-asi 3 díry vedle sebe asi 1cm, hluboké asi 7cm. Vrtáte dvouploskovým. Pak dáte čtyrploskový a propojíte díry. Vznikne kapsa, to které dáte dva plíšky a mezi ně ocelový klínek. Palicí do toho budete bušit tak dlouhou, dokud kámen nepraskne. Tak dlouho = do dvaceti ran palicí. Pokud by to byl jó obr kámen, pak kapes udělat víc v řadě s odstupem tak 15-20cm. Ten váš kámen, to je takové prd.. :-) Mrkněte mujplan.cz, tam jsem dal fotky a popis kamene, jak to rozlámat. V budovaném sklepu jsem narazil na šutr 2x1x1 metr :-) Za tři odpoledne z něj byly 3 plný Barkasy :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 162.2 (?), 20.4.2010 9:33

Před 8 roky jsem na zahradě kopal studnu a v 6 metrech jsem potkal taky takové pěkné - bludné balvany (asi 80x60 x60 cm). Známý, co střílí studny, mi tento způsob nedoporučil, protože to bylo v jílovité zemině a asi bych tam měl malý kráter. Řešil jsem to nákupem tzv. trhacího prášku v jedné firmě, která řeší destrukce betonových staveb. Používá se i na trhání betonových desek na dálnicích, kde jsou mosty. Navrtají se díry asi 15 mm v průměru asi 20 cm hluboké, prášek se rozmíchá s vodou a natlačí do děr a zašpuntuje bukovým špuntem. Navrtal jsem tak 4 díry do všech a nacpal kašičkou a utěsnil špunty a druhý den byly balvany pěkně roztrhané. Tiše, bez hluku a bez otřesů. Vyrobce prášku byla firma z Ukrajiny, vypadal jako sádra a byl dokonce ekologický.

Jarda 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 229.28 (?), 23.4.2010 22:27

Dobrý den pokud máte doma kyslíkovou láhev nebo někoho kdo zapůjčí zkuste do vyhledavače na internetu zadat Kyslíkové kopí zaručeně se při této činnosti odreagujete, vyblbnete a hlavně naporcujete jakýkoliv materiál co vám přijde pod ruku až do hloubky řezu 1,5-2 metry. potřebné součástky má skoro každý zahrádkář po ruce.

Zdenek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PedroKV - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (127) - 184.232 (?), 23.4.2010 23:04
Trhací prášek se jmenuje Cevamit, dělají to myslím buď Češi nebo Slováci, dělá se letní a zimní. Je to v podstatě cement, který tuhnutím značně dilatuje. Dělal jsem s ním taky. V návodu doporučují dělat díru min. 3cm v průměr a nejlépe téměř skrz, pak je úspěch 100%. Já s ním dělal balvan, který byl asi 30cm v zemi a šutr prasknul až po 3 dnech. Pak další šutr, ten byl už venku a prasknul až po uložení do tarasu, taky asi po 3 dnech. Pytel asi 20kg stojí asi 1000Kč, +-, už přesně nevím. Navrtávání a klínování je sice pracné, nicméně značně rychlejší. Ale obojí má svoje
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 53.98 (?), 26.5.2023 14:31
Kolik joulů na rozbití kamene/pískovcové skály
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika