Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Před 8 roky jsem na zahradě kopal studnu a v 6 metrech jsem potkal taky takové pěkné - bludné balvany (asi 80x60 x60 cm). Známý, co střílí studny, mi tento způsob nedoporučil, protože to bylo v jílovité zemině a asi bych tam měl malý kráter. Řešil jsem to nákupem tzv. trhacího prášku v jedné firmě, která řeší destrukce betonových staveb. Používá se i na trhání betonových desek na dálnicích, kde jsou mosty. Navrtají se díry asi 15 mm v průměru asi 20 cm hluboké, prášek se rozmíchá s vodou a natlačí do děr a zašpuntuje bukovým špuntem. Navrtal jsem tak 4 díry do všech a nacpal kašičkou a utěsnil špunty a druhý den byly balvany pěkně roztrhané. Tiše, bez hluku a bez otřesů. Vyrobce prášku byla firma z Ukrajiny, vypadal jako sádra a byl dokonce ekologický.

Jarda 

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 14 a číslo 12.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika