Ridery a traktůrky z Mountfieldu - názory?



host - 16.85 (?)
19.2.2008 14:46

Názory beru i ta opice mně pobavila. :-) Něco na tom bude. Mountfield se logicky chová jako král na trhu. Ostatně mně jde o to, abych si nekoupil sekačku a měl to do servisu 100 km, ale 30 jak Mountf. mám. To bude asi hlavní. Jiného prodejce v okolí Hostinného neznám a Jaroměřský MT mi příjde ok. To zda mi budou negovat záruky, no toho se bojím, ale co s tím nadělám. Jde mi o to, aby se mi raider nepodělal. Nemám strach že mu nedám potřebnou péči. Za tohoto poředpokladu doufám vydrží pro mé potřeby, které považuji jako za nenáročné.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 24.1 (?), 18.2.2008 21:23, zobrazeno: 14865x

Nějaké zkušenosti s ridery či traktůrky s motory B&S? Díky. JB

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 151.203 (?), 18.2.2008 22:02

Obloukem tuto prodejnu obejít. Co ušetříte na nákupu, proděláte později v údržbě, reklamaci apod.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 186.102 (?), 18.2.2008 23:09

No vprvom rade si treba uvedomiť na akú velkú plochu ho chceme. Som za to že moc premakaný rider je poruchovejší. Napr: magnetická spojka, el. vysýpanie koša, hydro prevodovka. Tieto všetky veci pri prípadnej oprave sú velmi drahé. Naproti tomu bežné záhradné ridery nižších cien majú všetko pohánané klinovým remenom. Prevodovka je mechanická. Tak napríklad ak sa opotrebuje magneticky spínaná spojka stojí cca 20 000. Naproti tomu kl. remen vyjde na zhruba 1000. Pre spolahlivosť treba vybrať stroj čo možno jednoduchší pre jeho spolahlivosť. Treba sa zamerať aj na prevedenie prednej nápravy, ktorá je niekedy velmi slabá. Čo sa týka motorov BS nestretol som sa s nejakými velkými problémami. Poznám tieto motory od 3. 5 až do 22Hp. Na trhu je vela týchto strojov ale treba si vybrať hlavne podla svojej potreby a podla zabezpečeného servisu. Nesúhlasím s autorom predchádzajúceho píspevku o velkých nákladoch. Ak sa o stroj budeme starať ako sa má tak fungovať bude. Ešte príklad. Ak pôjdem zo škodovkou na výmenu oleja tak zaplatím čosi. Ak pôjdem z bavorákom tak zaplatím čosi hodne viac. Tak je to aj zo záhradnou technikou ak si kúpim drahší stroj aj servis bude drajší. Hovorí sa ak si kúpiš opicu musíš si pamatovat že hu budeš musiet aj krmit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 158.206 (?), 18.2.2008 23:25

Kdo nikdy nereklamoval něco v MF, nepochopí. Vlastně nevím, na co se mi ta sedmiletá záruka vztahuje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 209.65 (?), 19.2.2008 0:52

V mém případě nejde sice o traktor, ale zrovna dnes jsem byl v Mountfieldu v České Lípě (nejbližší mému bydlišti - 40 km) s cílem zakoupit si plastovou řemeničku na převodovku k sekačce, kterou má Mountfield v nabídce více jak 8 let, žádná novinka (484 TR). Dle zkušenosti vím, že tento díl se musí měnit každý rok, je to tedy běžný ND. Servis ho však na prodej neměl, musí ho prý objednat a do týdne bude připraven. Dle mého názoru by tyto základní věci měli mít na skladě stále (obzvláště, když mají počítač na sledování skladových zásob). Hlavně že se v katalogu nezapomenou vychvalovat do nebes.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 16.85 (?), 19.2.2008 14:46

Názory beru i ta opice mně pobavila. :-) Něco na tom bude. Mountfield se logicky chová jako král na trhu. Ostatně mně jde o to, abych si nekoupil sekačku a měl to do servisu 100 km, ale 30 jak Mountf. mám. To bude asi hlavní. Jiného prodejce v okolí Hostinného neznám a Jaroměřský MT mi příjde ok. To zda mi budou negovat záruky, no toho se bojím, ale co s tím nadělám. Jde mi o to, aby se mi raider nepodělal. Nemám strach že mu nedám potřebnou péči. Za tohoto poředpokladu doufám vydrží pro mé potřeby, které považuji jako za nenáročné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 29.75 (?), 19.2.2008 15:23

Nejlépe vychází opravdu XF 130, je to výkonný rider, vlastně k zahradnímu traktoru má ukrutně blízko. Podle toho jaké má zpracování, bych konstatoval, že to je jeden z nej na trhu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18313) - 85.27 (?), 19.2.2008 16:06

Nejlépe vychází nákup u vás v Mountfieldu, chtěl jste říci...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 24.1 (?), 19.2.2008 18:55

No to fakt znělo jako slušná propagace rideru. Nicméně já právě o tomto uvažuji. Snad se nespálím. :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18313) - 85.27 (?), 19.2.2008 19:27

Podle toho, zo zde bylo popsáno o sekačkách, pilách a čerpadlech z MF bude zřejmě situace s ridery naprosto odlišná...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika