Reálná rychlost sekacích traktůrků



host - 78.117 (?)
19.3.2018 13:42

Mám ALKO 1020 Comfort - snad sjem nepopletl název, max rychlost mám změřenu GPS kolem 10 km/hod. I jsem asi před rokem kontroloval otáčky a na prázdno byly 3200 a při zátěži klesly na cca 2900 až 3000 ot/min. Po silnici jedu plný plyn a plná hydropřevodovka. Na trávníku bych se bál o zadní osy / hydro/ protože v té plné rychlosti trefit díru či kamen nebo krtinu by byl velký ráz. Co vím, tak přeražení zadní osy či mostu je při přetížení / rychlost a ráz/ dost pravděpodobné. Proto např vjezd kde je kamenný obrubník... přejíždím s citem a dále fukám gumy trochu do měka a traktůrek již slouží 10 let. Jednou jsem teda přetěsňoval hlavu, jednou za 5 roků kontrola ventilové vůle, výměnu oleje nepočítám, výměna jednoho řemenů, koncáku a jinak std údržba. Teď si vzpoínám - ještě jedna výměna vodicí kladky - již dost hučelo ložisko a mělo vůli. A to tahá plnou káru dříví- odhadem i 4 až 5 metráků.
IvanHorseman

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 54.158 (?), 16.3.2018 11:02

Asi máte na mysli Stigu Park Pro 740

To je přesně ono, deklarují max 14km/h, ale rider je z výroby nastaven tak, že reálná rychlost je okolo max 10km/h.

Zahraniční prodejci o tom i informují, např. zde.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 50.238 (?), 16.3.2018 22:45
Já ho vyzkouším, starší model mám a ten má 10km/h.,nový mám možnost vyzkoušet u organizace s těmi 14km/h.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 33.225 (?), 17.3.2018 11:54
Zkuste to zmerit pomoci gps a dejte vedet, to jsem zvedav. Jinak jsem se zajel zeptat jednoho prodejce konretne na tu Stigu 6102. Byl ochotny a v navodu nasel, ze motor je uskrcen na max 2500 otacek a udavana rychlost je pri 3000 otacek. Pokud bych mel zajem tak odstrani aretacni sroub na tahlu plynu a pojede to max rychlosti a zvedne se vykon, ale padne zaruka. Kazdopadne vyrobce tedy keca.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 195.250 (?), 17.3.2018 13:50

To škrcení není z důvodu záruky, ale proto, že při maximální rychlosti označené vzadu jako 10 km/h není na veřejných účelových komunikacích nutná SPZ a ochranná přilba. Čtyřkolky a pracovní stroje co mají rychlost větší než 15 km/h podléhají jinému režimu...

Jen jde o výklad zákonů, protože vzadu se značí pro vozidla s rychlostí nižší než 45 km/h konstrukční rychlost jako zaokrouhlená dolů na nejbližší násobek 5ti a pro vyšší než 45 km/h jako zaokrouhlená nahoru na nejbližší násobek deseti. (pro různé výklady pak mají kamiony na zádi 80 i 90 při omezovači nastaveném na 89,9 Km/h).

Tedy si vše ověřte a vesele k odstranění šroubku a vyšší spotřebě...

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 32.129 (?), 18.3.2018 21:57
Ale sekací traktůrky nemají značení rychlosti, ani ty ridery.Měla to jen Vari s MF 70.A jen Vari měli povolení na účelové komunikace.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 32.129 (?), 18.3.2018 22:00
MF 70 mělo tedy přídavné osvětlení...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 223.242 (?), 19.3.2018 7:40

No rpávě, ty měli/mají rychlosti nad 10 km/h. A pro možné budoucí povolování na účelové komunikace mají z výroby předpřipravené štítkové rychlosti = "nálepky".

Profi riderx co msjí Technické služby mají také "nálepky" a některé i SPZ - RZ.

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 54.158 (?), 19.3.2018 11:11

Já ale mluvím o deklarované rychlosti 8,8 km/h dle výrobce a reálné 6 km/h, podle prodejce z důvodu uškrcení otáček.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 240.228 (?), 19.3.2018 11:55

Zajímavá diskuse, jsem zvědavá, na co všechno přijdete a vykoumátewink Jsem pouhá uživatelka traktůrku, takže vůbec netuším co tam jak funguje, umím tak maximálně dolít benzín a vyměnit si vozík za koš. Máme obr zahradu, takže i když jezdí, zdá se celkem rychle(kolik netuším), pokud chci jet z půlky zahrady vysypat koš, čeká mne nějakých min.150m přejezdu. A pak zase zpět k trávníku. Brácha si ho půjčuje, takže přejíždí po účelových komunikacích cca 900m vesnicí. Ten by také ocenil vyšší rychlost. Jo a kdyby to po těch trávníkách,,lítalo" jak drakwink byl by nadšený muž - sekání trvá dva dnynoJe to svého času z těch nejsilnějších Mountfield, označení netuším, cena kolem 130tis.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 78.117 (?), 19.3.2018 13:42

Mám ALKO 1020 Comfort - snad sjem nepopletl název, max rychlost mám změřenu GPS kolem 10 km/hod. I jsem asi před rokem kontroloval otáčky a na prázdno byly 3200 a při zátěži klesly na cca 2900 až 3000 ot/min. Po silnici jedu plný plyn a plná hydropřevodovka. Na trávníku bych se bál o zadní osy / hydro/ protože v té plné rychlosti trefit díru či kamen nebo krtinu by byl velký ráz. Co vím, tak přeražení zadní osy či mostu je při přetížení / rychlost a ráz/ dost pravděpodobné. Proto např vjezd kde je kamenný obrubník... přejíždím s citem a dále fukám gumy trochu do měka a traktůrek již slouží 10 let. Jednou jsem teda přetěsňoval hlavu, jednou za 5 roků kontrola ventilové vůle, výměnu oleje nepočítám, výměna jednoho řemenů, koncáku a jinak std údržba. Teď si vzpoínám - ještě jedna výměna vodicí kladky - již dost hučelo ložisko a mělo vůli. A to tahá plnou káru dříví- odhadem i 4 až 5 metráků.
IvanHorseman

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika