Reálná rychlost sekacích traktůrků



host - 33.225 (?)
17.3.2018 11:54
Zkuste to zmerit pomoci gps a dejte vedet, to jsem zvedav. Jinak jsem se zajel zeptat jednoho prodejce konretne na tu Stigu 6102. Byl ochotny a v navodu nasel, ze motor je uskrcen na max 2500 otacek a udavana rychlost je pri 3000 otacek. Pokud bych mel zajem tak odstrani aretacni sroub na tahlu plynu a pojede to max rychlosti a zvedne se vykon, ale padne zaruka. Kazdopadne vyrobce tedy keca.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 54.158 (?), 16.3.2018 11:02

Asi máte na mysli Stigu Park Pro 740

To je přesně ono, deklarují max 14km/h, ale rider je z výroby nastaven tak, že reálná rychlost je okolo max 10km/h.

Zahraniční prodejci o tom i informují, např. zde.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 50.238 (?), 16.3.2018 22:45
Já ho vyzkouším, starší model mám a ten má 10km/h.,nový mám možnost vyzkoušet u organizace s těmi 14km/h.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 33.225 (?), 17.3.2018 11:54
Zkuste to zmerit pomoci gps a dejte vedet, to jsem zvedav. Jinak jsem se zajel zeptat jednoho prodejce konretne na tu Stigu 6102. Byl ochotny a v navodu nasel, ze motor je uskrcen na max 2500 otacek a udavana rychlost je pri 3000 otacek. Pokud bych mel zajem tak odstrani aretacni sroub na tahlu plynu a pojede to max rychlosti a zvedne se vykon, ale padne zaruka. Kazdopadne vyrobce tedy keca.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 195.250 (?), 17.3.2018 13:50

To škrcení není z důvodu záruky, ale proto, že při maximální rychlosti označené vzadu jako 10 km/h není na veřejných účelových komunikacích nutná SPZ a ochranná přilba. Čtyřkolky a pracovní stroje co mají rychlost větší než 15 km/h podléhají jinému režimu...

Jen jde o výklad zákonů, protože vzadu se značí pro vozidla s rychlostí nižší než 45 km/h konstrukční rychlost jako zaokrouhlená dolů na nejbližší násobek 5ti a pro vyšší než 45 km/h jako zaokrouhlená nahoru na nejbližší násobek deseti. (pro různé výklady pak mají kamiony na zádi 80 i 90 při omezovači nastaveném na 89,9 Km/h).

Tedy si vše ověřte a vesele k odstranění šroubku a vyšší spotřebě...

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 32.129 (?), 18.3.2018 21:57
Ale sekací traktůrky nemají značení rychlosti, ani ty ridery.Měla to jen Vari s MF 70.A jen Vari měli povolení na účelové komunikace.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 32.129 (?), 18.3.2018 22:00
MF 70 mělo tedy přídavné osvětlení...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 223.242 (?), 19.3.2018 7:40

No rpávě, ty měli/mají rychlosti nad 10 km/h. A pro možné budoucí povolování na účelové komunikace mají z výroby předpřipravené štítkové rychlosti = "nálepky".

Profi riderx co msjí Technické služby mají také "nálepky" a některé i SPZ - RZ.

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 54.158 (?), 19.3.2018 11:11

Já ale mluvím o deklarované rychlosti 8,8 km/h dle výrobce a reálné 6 km/h, podle prodejce z důvodu uškrcení otáček.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 240.228 (?), 19.3.2018 11:55

Zajímavá diskuse, jsem zvědavá, na co všechno přijdete a vykoumátewink Jsem pouhá uživatelka traktůrku, takže vůbec netuším co tam jak funguje, umím tak maximálně dolít benzín a vyměnit si vozík za koš. Máme obr zahradu, takže i když jezdí, zdá se celkem rychle(kolik netuším), pokud chci jet z půlky zahrady vysypat koš, čeká mne nějakých min.150m přejezdu. A pak zase zpět k trávníku. Brácha si ho půjčuje, takže přejíždí po účelových komunikacích cca 900m vesnicí. Ten by také ocenil vyšší rychlost. Jo a kdyby to po těch trávníkách,,lítalo" jak drakwink byl by nadšený muž - sekání trvá dva dnynoJe to svého času z těch nejsilnějších Mountfield, označení netuším, cena kolem 130tis.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 78.117 (?), 19.3.2018 13:42

Mám ALKO 1020 Comfort - snad sjem nepopletl název, max rychlost mám změřenu GPS kolem 10 km/hod. I jsem asi před rokem kontroloval otáčky a na prázdno byly 3200 a při zátěži klesly na cca 2900 až 3000 ot/min. Po silnici jedu plný plyn a plná hydropřevodovka. Na trávníku bych se bál o zadní osy / hydro/ protože v té plné rychlosti trefit díru či kamen nebo krtinu by byl velký ráz. Co vím, tak přeražení zadní osy či mostu je při přetížení / rychlost a ráz/ dost pravděpodobné. Proto např vjezd kde je kamenný obrubník... přejíždím s citem a dále fukám gumy trochu do měka a traktůrek již slouží 10 let. Jednou jsem teda přetěsňoval hlavu, jednou za 5 roků kontrola ventilové vůle, výměnu oleje nepočítám, výměna jednoho řemenů, koncáku a jinak std údržba. Teď si vzpoínám - ještě jedna výměna vodicí kladky - již dost hučelo ložisko a mělo vůli. A to tahá plnou káru dříví- odhadem i 4 až 5 metráků.
IvanHorseman

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika