Protočení podhuštěných pneumatik na disku VARI, DSK317



host - 96.42 (?)
12.11.2020 17:13
Takové malé pootočení opravíte sám. Zapojte Vasi s vozíkem, ten zabrzděte a opatrně pocouvněte. Opravdu opatrně. Kolo, na kterém se ventilek srovná nahustěte na 1,5-1,8. To samé s druhým kolem. Pootočení je jen o několik cm, tak opatrně.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 153.8 (?), 12.11.2020 9:03, zobrazeno: 2457x

U podhuštěných pneumatik se mě podařilo při orbě pootočit pneumatiky vůči disku - ventilky jsou našikmo a částečně uvnitř kol, naštěstí jsem je zatím neutrhl. U pumpy jsem několikrát kola natlakoval a vypustil, z boku pošlapal a nahuštěnými bouchal za kouleníí o vozovku, nepomohlo. Lze s ventilky našikmo a natlakovanými koly orat (chybí mě v menších kouscích ještě cca 300-400m2), bez rizika zničení duší, tlakuji na cca 2 atmosféry (vím, že předepsaných je 1,2)? Máte někdo vyzkoušený postup jak dostat ventilky do správné (kolmé) polohy bez demontáže pláště z disků? Děkuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 47.100 (?), 12.11.2020 9:16

Ak vám to nejde, je taký veľký problém to zobrať do pneuservisu? Tie sú predsa teraz už pomaly v každej dedine. Alebo ej lepšie riskovať ustrihnitie ventilkov a už istú návštevu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1749) - 168.103 (?), 12.11.2020 9:36

tohle se mi občas stává na obyčejném bantamovém kolečku a řěším to tak, že duši úplně vypustím, pneu odlepím od ráfku, pootočím do správné polohy a opět nafouknu. Doufám, že takhle by to mohlo fungovat i u DSK. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.144 (?), 12.11.2020 10:08

Jak je psáno, úplně vypustit, odlepit s ráfku nějakým klínem a pak do gumy mlátit kldivem vhodným směrem až se to srovná. S šikmými bych neoral, pokud to není jen malinko. S nahuštěnými nehnete přece, v tom je ten ftip a závada. Když to nepůjde ručně, v servisu vám gumu s ráfku odmáčknou mašinou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 153.8 (?), 12.11.2020 10:46

Děkuji všem 3 za podnětné rady, ventilky jsou pod úhlem asi 45 stupňů a tak 1,5, možná 2cm zalezlé v kolech. Jen dodám, že ve 3 pneuservisech mě na telefon řekli, že tyto kola nedělají (dotazoval jsem se na výměnu duše, museli by to dělat ručně a do toho už dnes nepůjdou) a prodejcům zahradní techniky se do toho taky zrovna nechce, je tam prý riziko, že procvaknou duši a je to prý moc pracné, zase by to museli dělat ručně   (nenapsal jsem, že komplet kola jsou ještě z Tery a může jim být i 40, 50 let, takže by se pravděpodobně musel měnit kromě duší i plášť). Tedy zkusím vypustit, nějak odtlačit od ráfku a pootočit pláštěm na disku, zablokovaném na převodovce, asi jednoduché to nebude, šlo mě o to jestli to už někdo s úspěchem asolvoval. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.144 (?), 12.11.2020 12:06

V servisu kde jsou šikovní mechanici to udělají = udělali kdysi, jen nepatrně přestaví mašinu. Dělali to pro mně i se závažíma a bez problémů. Ovšem ta rada je vám na houby, protože když řeknou ne, vlak nejede. Najít servis, kde dělají zemědělské stroje. Přetočené duše jsem měl několikrát. Je to sice práce hnusná, ale dá se to. Foukal jsem na 1,5 a VŽDY před vyjetím jsem to obešel s manometrem. Ono vás to donutí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 144.93 (?), 12.11.2020 12:59

Ano, mě se to již podařilo.Sundal jsem kola, vypustil,pošlapal pneu, aby se odlepily pd ráfku.A teď pozor, pneu mi kamarád přišlápnul a já protočil DISKY železnou tyčí.Jde to celkem lehce.Tyč je vložena do mezery mezi závaží.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 96.42 (?), 12.11.2020 17:13
Takové malé pootočení opravíte sám. Zapojte Vasi s vozíkem, ten zabrzděte a opatrně pocouvněte. Opravdu opatrně. Kolo, na kterém se ventilek srovná nahustěte na 1,5-1,8. To samé s druhým kolem. Pootočení je jen o několik cm, tak opatrně.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 96.42 (?), 12.11.2020 17:14
Vari furt to opravuje.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 96.42 (?), 12.11.2020 17:36
Jestli vozík nemáte, tak opřít o zapřižený pluh. Pneu nezapomeňte upustit, ne však úplně. Kola pootočte, aby ventilky byly u země. A opatrně přidejte plyn na zpátečku s uzávěrkou na obou kolech.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika