Při poskytování těchto stránek nám pomáhají soubory cookie. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.
Další informace.
Ú v o d n í   s t r á n k a  |  Reklama   
Zahradní domky.cz
Chatky, zahradní domky a domky na nářadí, dodání po celé ČR.
Nábytek Vladeko
Dřevěný zahradní nábytek, doprava po ČR zdarma

Zahradní technika > Aku 40V - program

Aku 40V - program

host - xxx.xxx.16.182 (?)
15.4.2019 23:03
V řadě compact u STIHLu jsou nové prodloužené nůžky HLA 56
Ukázat polohu příspěvku v diskuzi >
Připojit reakci

Závlahovka.cz - Automatické zavlažování svépomocí. Levná závlaha trávníku a okrasné zahrady.

Aku 40V - program

biocz (14) - xxx.xxx.220.18 (?)
7.4.2019 11:57, počet návštěv: 3820
Přejít na: tento příspěvek (zjistit adresu)

Prosím o radu ohledně zahradní techniky Aku 40v. Srtunovka, nůžky, atd

Potřebuji si co nejdříve koupit strunovou sekačku a pak postupně dokupovat další přístroje. Těch firem, co to dělá je spousta a nechci udělat chybu a koupit něco, čeho pak budu litovat. Protože v té první fázi musím koupit i baterii a nabíječku. 

Díky petr

Připojit reakci   

Aku 40V - program

host - xxx.xxx.124.13 (?)
8.4.2019 0:05
Přejít na: předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)
Jdu do stihlu, nabídka pestrá, servis,kvalita.Verze PRO
Připojit reakci

Aku 40V - program

host - xxx.xxx.102.1 (?)
8.4.2019 9:24

Koupil jsem na podzim Hecht 5040 (sekačku 5051cm + 1441 křovinořez + 1441plotostřih) cena celkem v akci za 18tisíc (2xakumulálátor 4Ah a nabíječka byla součástí sekačky) Sekačka je překvapivě silná, na jedno nabití 500m2 hustého trávníku dá. První sekání po zimě (seschlé ztvrdlé trávy) dala na 2x, ale to byl extrém.

Myslím, že jako "program" se aku vyplatí, ale kupovat aku a nabíječku kvůli jedinému nástroji (například jen kvůli plotostřihu) - to je finančně drahý špás.

Před tím jsem měl aku od Gardeny a benzín od Hondy. Hecht 5040 mi přijde kvalitnější než Gardena. Ale uvídím za pár roků.

Ovšem to ticho a komfort bez benzínu a kabelu myslím za ty peníze stojí.

Připojit reakci

Aku 40V - program

8.4.2019 16:47

No já nutně potřebuji kvalitní strunovku a následně plotostřih, zbytku příslušenství dávám rok...

Ale určitě nejakou pilu, když se mi nebude chtít "startovat" benzín. a další až co bude potřeba. 

Takže bych chtěl radu ohledně kvalitní strunovky, kde fakt nutně potřebuji aku. Zbytek nářadí bude jen kvůli mé lennosti... :)

Díky Petr

Připojit reakci

Aku 40V - program

host - xxx.xxx.199.75 (?)
11.4.2019 15:23

Aku strunovka je neodporúčaná všeobecne. Mám a nepoužívam kvôli slabému výkonu. Aj benzínový Hecht je lepšia voľba ako aku...

Prečo to tvrdím, kúpil som set, kde som za tisícku dostal aj krovinorez. Píla výborná, vŕtačka dobrá, nožnice na živý plot priemerné, krovinorez ako tak uchádzajúci. Za tisícovku som v cene získal rýchlonabíjačku a 4 ks 36V batérií MAKITA. Takže po štyroch rokoch praxe, predtým tiež aku píla, ale neznačková odporúčam od Makity vyššie (drahšie). Makita je pre lacných profi, skutoční profi majú značky drahšie, t.j. diletanti potrebujú aspoň poloprofi náradie a zabezbepčený servis v okolí. Práve servis robí značku, inak je to lotéria a boj o uznanie záruky. Na pozáručné opravy u Florabestu, Greenworks, Hechtu (akcie z obchoďákov) rovno zabudnite. Baterky vydržia, ale plasty sa zlomia a náhradu nezoženiete. U skutočnej značky vás servisy podržia,  náhradný diel existuje aj po 5 rokoch a batéria vydrží pri 50 %-nej strate kapacity aj tisíc nabíjacích cyklov. U mojej neznačky odišli práve batérie. Boli NiCd.

Na občasné použitie rozhoduje cena. Na prácu kvalita a servis. Kosiť na baterky sa síce dá, ale len kúsok rovného trávnika. Ak vám hrozí väčšia plocha, voľba je Stihl alebo štvortakt.

Inak MAKITA nahradila v píle 36V baterky dvojicou 18V. Kapacita vzrástla viac než dvojnásobne. Vzrástla ale aj hmotnosť. To je pokrok! Nie je jedno či vám baterka vydrží 15 minút alebo hodinu. Predsa len mobily sú k niečomu. Bez nich by baterky lepšie neboli. Do auta treba tých bateriek tak 500 kg, inak to má síce rýchlosť, ale nemá dojazd. Rýchlosť a výdrž sa nemajú radi. Voľba záhradkára je 1. hmotnosť, 2. výdrž, 3. rýchlosť a 4. spoľahlivosť. Pre profi je to skoro opačne.

Připojit reakci

Aku 40V - program

8.4.2019 16:51

Stihl má 36V a ne 40V

Nevím, jak zásadní to je rozdíl, ale všichni mi radí koupit 40V nebo 60V

Připojit reakci

Aku 40V - program

host - xxx.xxx.107.39 (?)
8.4.2019 17:01

Rozdíl je to akorát v marketingu. Obojí je deset Li-on článků v sérii, akorát jedni uvádějí napětí postaru nominální (10x3,6 V), a druzí napětí v nabitém stavu (10x4 V). Aneb víc proužků, víc Adidas.

Připojit reakci

Aku 40V - program

host - xxx.xxx.220.18 (?)
8.4.2019 19:50

No to, že Stihl bude asi nejlepší vím.. Ale asi taky nejdražší.

Spíš jsem chtěl nějaké informace o těch levnějších firmách co dělají aku strunovky. Jetli je to jedno jakou koupit z těch levnějších? To co se prodává v Mountfieldu, Lidlu, Hornbachu atd... co se týká náhradních dílů, poruchovosti, ceny baterií a typu baterií atd..

Připojit reakci

Aku 40V - program

8.4.2019 20:09

Teď ale koukám, že Stihl nemá aku  "plotové nůžky"

Nebudu to kupovat zvlášť. Potřebuji aby to byla co nejlepší firma, která má co nejlepší tyto dva výrobky na stejný typ baterie a nabíječky. 

Strunová sekačka a plotové nůžky s co nejdelším dosahem. 

Další přístroje od této značky mě už tolik nezajímají..

Napadá vás která firma bude nejlepší? 

Připojit reakci

Aku 40V - program

host - xxx.xxx.220.18 (?)
8.4.2019 22:43

Nemám opravdu vůbec rád Mountfield. Jenže tyto dva výrobky, kde se dá použít stejná baterie a nabíječka. Cena dobrá.

Existuje něco lepšího, klidně dražšího?

Strunová sekačka - Greenworks G40LT30 40V - 1790-Kč

Plotové nůžky - Greenworks G40PH51 40V - 2390,-Kč

Nabíječka pomalá - stanice Greenworks G40C 40V - 990,-Kč

Baterie Greenworks G40B2 40V - 1600,- Kč

Jasně, že si můžu koupit baterii s vyšší kapacitou a rychlonabíječku.. to vím.

Poradí někdo lepšího?? Jsem asi blbej, ale fakt nemůžu nic podobného a lepšího najít...

Díky

Petr

Připojit reakci

Aku 40V - program

host - xxx.xxx.2.254 (?)
8.4.2019 23:24
Když doporučím stihl, tak už to mám projitý-hobby má jak vyžínač FSA 56,tak plotostřih HSS 56.Ale doporučil jsem PRO, protože do něj jdu a vyžínač tam vidím snad 6x?Plotostřih 2x?Kupuji to pro dceru, sám jedu ve 2t, ale tím ji nechci zatěžovat nějakým mícháním a skladováním proto jdu u ní do těchto pomocníků do AKU, protože na kabel u vyžínače nereálné a plotostřih-tam se sekne kabel razdva.Ale jak někdo psal, kvůli jednomu výrobku je to o ničem pokud to je jen např.pila, vyžínač se aspoň použije s každým nebo s každým druhým sekáním.A ta pilka se už taky využije, když už to bude.Ještě jsem to nekonzultoval s prodejcem, ale líbí se mi verze PRO, snad mě to nerozmluví 😁.Pokud hledáte “houby”kvalitu, snad Vám to vyváží cena.Já jsem vyléčený z aku/vrtaček.
Připojit reakci

Aku 40V - program

9.4.2019 0:23

Znova koukám na výrobky Stihl a nevidím tam žádné plotové nůžky s teleskopiským vysouváním... Mám plot cca 2,5m vysoký...

Potřebuji něco takového..

Aku tel. plotové nůžky Greenworks G40PH51 40V

Připojit reakci

Aku 40V - program

host - xxx.xxx.67.245 (?)
9.4.2019 7:08

Stihl HLA 85

V.

Připojit reakci

Aku 40V - program

host - xxx.xxx.102.1 (?)
9.4.2019 9:30

HLA 85 bez akumulátoru a nabíječky za 12.000Kčindecision

to je úplně nesmyslná cena.

zas o tolik lepší než Hecht 6504 (2.800Kč) to nebude!

výkon a výbava, výdrž v podstatě stejná!

Podle mě první dva roky Hecht vydrží to samé co HLA85, další roky bude mít HLA85 pocitově navrch. Po pěti letech bude Hecht už lépe nahradit něčím novým, HLA85 třeba 8-10let práce vydrží (po dražším servise) pravděpodobně jako první také odejde baterie(určitě po 5letech).

Ale za 5 let už bude u konkurence (Bosch) baterie i výkon i ceny úplně jinde... než Stihl za 12!

Jen můj názor... přímé porovnání se Stihl nemám. A ani nechci chválit Hecht. Jejich produktu velice rychle odcházejí - jsou neekologiceké (už po záruce je většinou dost cítit únavu materiálu). Ale Hecht, má dvě řady. Jejich ultra levné srágory se do dvou let skoro rozpadnou a pak mají "lepší řadu", která vydrží a chová se podobně jako průměrné produkty a podobné ceny. Na Hondu a Stihl mít asi nikdy nebudou. Ale otázkou je, zda chcete mít Stihl na 10 let, nebo Hecht (Gardenu, Gude, Frorabest) za 1/4-1/3 ceny a po 4-5 letech si pořídit novou řadu.

Připojit reakci

Aku 40V - program

vyslouzil (17060) - xxx.xxx.11.71 (?)
9.4.2019 10:46

Záleží o jaký stroj se jedná. U aku řetězových pil je velmi důležitá rychlost řetězu a ta je u levných značek (Hecht, Greenworks) o hodně pomalejší než Hq, Stihl, aj.. Rozdíl při práci je hodně patrný.  Samotná voltáž, výkon a délka lišty jsou přitom stejné. Jak jsou na tom nůžky na plot, nevím

Připojit reakci

Aku 40V - program

host - xxx.xxx.6.7 (?)
9.4.2019 13:23

12000 je na zvysenie sebavedomia, ze na to mam, cize by som to nepodcenoval a neodsudzoval.

Připojit reakci

Aku 40V - program

9.4.2019 18:32

Já určitě nepotřebuji  "profi" nářadí. 

Strunovou sekačku budu potřebovat poze na obsekávání. Normální sekačku mám motorovou Hondu.

Plot mám 10 metrů. Nepotřebuji Stihl za 12 tis.  

Potřebuji kvalitní strunovku, kterou budu používat jak doma, tak u rodičů. 

K tomu pak plotovky, ale potřebuji do výšky 2,5. 

Když to bude potřeba, postavím si tam plošinu a vezmu to motorovými nůžkami. 

A pak bych to chtěl jen udržovat nějakým aku..

Takže znova napadá Vás něco lepšího, než má Mountfield v té řadě Greenworks. Rád si nějak "rozumně" připlatím, ale ne 12tis za komponent Stihlu. Fakt si myslím že je lepší to po čtyřech letech vyhodit a koupit nové a ne udržovat něco starého.

Strunová sekačka - Greenworks G40LT30 40V - 1790-Kč

Plotové nůžky - Greenworks G40PH51 40V - 2390,-Kč

Plus nabíječka a baterka...

Připojit reakci

Aku 40V - program

host - xxx.xxx.2.254 (?)
9.4.2019 20:35
Mountfield je nejlepší-proto si kupuji všechny výrobky z mountfieldu a když ti nemá, tak hecht je jasná volba... a pak se s hrůzou spocený vzbudím 😢.Já měl zato, že se bavíme o uceleným aku-programu v dostatečné kvalitě, pokud jde jen o jeden specifický výrobek, tak klidně jeden na sezónu, je mi to potom jedno, ale už u vyžínače by jsem zvažoval, jít do něčeho kvalitnějšího, je to nejpoužívanější nebo aspoň jedna z nejpoužívanějších pomůcek vůbec.Jen kvůli plotostřihu zahodit celý program, pak ten kombi-systém by taky dával smysl, ale pokud někdo musí mít nepraktickou výšku plotu, tak dvě lehké kozy z profilu “U” se stupátky a fošnou by to pak vyřešil klasika plotostřih.Těch několik metrů by šlo i ze štaflí, když nejsou peníze na techniku, jakpak se to dělalo dřív a ručně.Buď chci dát peníze na usnadnění práce nebo nechci a “votom to je”.Průměrně má rodina 45-50tis.čistého příjem, tak nevidím důvod nepustit kačku a co lze si ulehčit, jakmile se uvažuje o aku, tak je to těžký nadstandart, protože aby to dosáhlo aspoň na parametry elektriky, o benzínu nemluvě, tak se musí pořádně vysypat peněženka a jestli si někdo myslí, že udělá s výrobky za dva litry terno, tak je mi ho fakt líto.Aku je daň za nezávislost omezeno pracovní dobou, pokud se nenasype do kvalitního příslušenství v podobě rychlonabíječky a další kapacitní baterie.Nevím jestli už Stiga má to co požadujete, ale nezdála se mi tak výhodná s nabídkou oproti stihlu a jestli dojde s něčím Bosch pak by to byla paráda-v aku jede poměrně dlouho a díky tomu se mi vyplatí kupovat Bosch-profesionál v dílenském nářadí.Neřeším v tuto chvíli cenu stihlu, ale použitelnost a využitelnost programu, tím je pro mě výhodný a na slovíčka PRO, nebo Profesionál, nato kašlu, to píše kdejaká značka, podstatná je ona kvalita co za svoje peníze dostanu.Ještě jsem nepotkal člověka se spokojeným aku výrobkem noname, spíše naopak-divil se, že je zkrácená záruka na baterii, kterou po zimě už nenabil, ale mohl ji odložit vybitou a tím ji odepsat svoji neúdržbou, s tím se nikdo nepochlubí.
Připojit reakci

Aku 40V - program

9.4.2019 20:54

Ale já to práě dělám " po staru "

Postavím si kozy a zkrátím to motorovou. A pak na následnou údržbu jsem chtěl aku plotový nůžky s teleskopickým vysouváním. Nehledám nic na denodenní práci.

Ale chci aby byla co nejlepší strunovka, kterou budu používat hodně a pak k ní tento plotostřih.. už v hoby kvalitě. 

Připojit reakci

Aku 40V - program

9.4.2019 22:29

Kdybych neměl tak velkou averzi k Mountfieldu, ta jsem sem do diskuse vůbec nepsal...

Ale asi to budu muset překousnout, protože v této cenové relaci a v tom programu co mají na jednu baterku a nabíjeku žádná konkurence není.

I tady nikdo nic nevymyslel... není umění si koupit vše od Stihlu, nebo Stigy..na to nepotřebuji rady na to stačí mít peníze..Taky umím komukoliv poradit aby si koupil to nejdraží. Ale o to přeci nejde, to není předmětem dotazu...

Petr

Připojit reakci

Aku 40V - program

host - xxx.xxx.67.245 (?)
9.4.2019 22:56

Telekopický plotostřih se vyrábí elektrický (se šňůrou). Natáhnout kabel je problém?

10m *2.5m*2 + vršek to je zhruba hodina práce. Vydrží ten akumulátor hodinu, nebo budete tento banální zákrok dělat na 3*.

Připojit reakci

Aku 40V - program

9.4.2019 23:06

Vy se mi tu snažíte vnutit vaše řešení.  Ale já nechci radu, jak to udělat podle vás, já chci radu na aku nářadí.

Psal jsem zde, že mám motorové nůžky a že si prostě udělám na kozy podlážku a uíznu si to takto. 

No a na údržbu a dostříhání, že chci teleskopický aku... co je na tom k nepochopení? 

Psal jsem... co nejkvalitnější aku strunovku a k ní pak tyto teleskopický nůžky.

Připojit reakci

Aku 40V - program

host - xxx.xxx.2.254 (?)
10.4.2019 3:14
Já Vás plně chápu, taky nechci mít v něčem tisíce, abych to pak použil 2xrok, ale snažil jsem se vysvětlit, že u plotostřihu to snad ani jinak nejde-nemá tak časté využití.A pokud k tomu chcete skloubit kvalitní strunovku, tak Vám moc možností nezbývá.Ve výsledku to vidím tak, že si koupíte požadovaný plotostřih a holt strunovku si k němu dokoupíte v dané značce.Já by jsem volil opačné zlo-kvalitní strunovku a po zvážení dokoupit ten zatracený plotostřih.Ve hře je u třetí varianta, která není marná vzhledem ke stále diskutované ceně v kvalitním provedení-kvalitní strunovku a k tomu jinou značku toho plotostřihu, což stále vyjde levněji, jestli se nepletu a to střílím od boku, protože ceny přesně neznám hechtu apod.Problém je Váš požadavek na né zcela běžný plotostřih, tam mě o to více zaráží cena u levného modelu, jestli si rozumíme.Jsem strojní mechanik a vlasy mi vstávaly hrůzou, když jsem viděl co všechno jsou schopni vydávat za kalenou ocel a jak odcházely excentry právě u plotostřihů-kvalitní plast býval tvrdší! Kupte a dejte věděť, mě by bylo líto vyhozených peněz více za nepoužitelnou věc, než těch, který by v dané věci, zato kvalitní, ležely.Zajímám se okrajově o sekání a úpravu zahrady, je to můj koníček do kterého dám ročně asi 40tis. jen do techniky, baví mě to a usnadňuji si současně práci a pokud si přečtete původní dotaz, tak nastane zklamání nebo nadšení-dle modelu, ale vy se snažíte najít kompromis ale to šlo, dokud se jednalo o jednom modelu, s příchodem akuprogramu se najednou berou v potaz dva a více výrobky, kde navíc dokáže zatočit s cenou a uvažováním nějaký Combi systém.Kupte si kvalitní strunovku a plot dělejte “po staru”(nebo s vylepšením plošiny na kolečkách ať Vás někdo vždy popotáhne, stačí přeci 1m výšky😉).Dejte vědět jak to dopadlo rozhodnutí o koupi.
Připojit reakci

Aku 40V - program

host - xxx.xxx.2.254 (?)
10.4.2019 4:06
Už chápu obavy tazatele/ono to v mountfieldu vyjde na 9500,- se střední baterií a nabíječkou a vypadá to jako hračka.Někdo to snad zkusí.
Připojit reakci

Aku 40V - program

host - xxx.xxx.2.254 (?)
10.4.2019 4:36
Oprava: cena v mountfieldu je pro 60V a to jen plotostřih bez vyžínače.
Připojit reakci

Aku 40V - program

biocz (14) - xxx.xxx.26.81 (?)
10.4.2019 13:55

Takže jsem se vzdal plotových nůžek a koupím si zatím pouze strunovku.

Nejlevnější vychází GreenWorks, bat, nabijecka za 3430,-Kč

Pak Stihl FSA 56, který je v akci s bat a nabíječkou za 5190,- 

No a pak cenově nevýhodný Hecht komlet za 5100,-Kč

Nebo by ještě něco podle Vás připadalo do úvahy?
Díky

Petr

Připojit reakci

Aku 40V - program

host - xxx.xxx.102.1 (?)
10.4.2019 17:06

Před pěti lety byl standard 18-20V/2Ah

Dnes za stejnou cenu pořídíte stejný stroj s baterií 36-40V/4Ah

Za dalších pět let "předpokládám" bude za stejnou cenu (spíše i nižší) výkon 80V/6Ah

To je vývoj.

Samozřejmě je obrovský rozdíl, zda máte sekačku (křoviňák) 20V/2Ah nebo 80V6Ah.

80V6Ah už je vážně silný stroj (konkurující benzínu), který vydrží na plný výkon i 2 hodiny. Což je pro většinu hobby dostačující.

Připojit reakci

Aku 40V - program

host - xxx.xxx.242.182 (?)
10.4.2019 17:53

Mámsekačku Hecht 5040 s pojezdem z roku 2015!!! v té době na trhu snad ani nikdo jiný nebyl s accu sekačkou s pojezdem. Každý se tady do Hechtu obouvá, ale všimli jste si že v sekačkách byl skoro nejlepší v Dtestu(neplacená arganizace na rozdíl od Itestu) jak v roce 2013 tak i letos. A porazil velmi silné soupeře zvučných jmen. Není to jen o setrvačnosti, kdy spousta lidí odmítá přiznat, že někdo může v nečem být dobrý, protože historicky je zaříté, že nej je někdo jiný? Po revoluci nikdo nedal dopustit na Husqvarnu, předtím na Homelite a dnes je to Stihl Ale všimli jste si, že třeba Hyundai je neskutečně dobrá a před 20 lety si ji koupil jen blázen? Já zkusil Hecht a jsem spokojený a přinám, že klidně si koupím další a Mountfield s tím začal vloni, s tvrzením že Greenworx je nej. Jejich bachratý design a váha mi v tom, ale brání, uvěřit. Věřte tomu co vidíte a dělejte si vlastní názor a nevěřte všemu co se píše.

Připojit reakci

Aku 40V - program

10.4.2019 19:03

Nijak nebrojím proti Hecht firmě a ani konkrétní strunovce.

Jen píšu, že Stihl, má ted akci na STIHL FSA 56 set AK 10 + AL 101

a tudíž je cenově výhodnější.

Připojit reakci

Aku 40V - program

host - xxx.xxx.19.98 (?)
10.4.2019 21:34

242.182 a co když jste pouze klikař, chytil jste dobrý kus a nemusel nic reklamovat? On je totiž tuzemský dovozce Hechtu celkem proslulý tím, že odmítá uznávat jakékoliv reklamace. Ostatně stejně tak jako Mountfield.

Připojit reakci

Aku 40V - program

host - xxx.xxx.242.182 (?)
11.4.2019 16:03

Možná klikař jsem, ale mám ještě pilu Hecht 945 a ta je starší než 10let a kupoval jsem na ni nic jiného než jednou lištu a asi 15 x řetěz. Čas od času říznu do země. Nic jiného.  Tehdy stála 5 tis. Mimochodem až odejde koupím si accu a protože mám ze sekačky dva akumulátorya tak si tipněte jakou značku. Spíš než pomlouvat je lepší si to vyzkoušet teda pokud nejste prodejce, který prodává jinou značku

Připojit reakci

Aku 40V - program

host - xxx.xxx.19.98 (?)
11.4.2019 22:12

242.182 - 10let starý stroj nevypovídá o současné "kvalitě" výrobků jekékoliv značky naprosto nic.

Můžete citovat z mého příspěvku jakoukoliv pomluvu kohokoliv, nebo jste naopak prodejcem hechtu? S internetem pracujete běžně tak pro Vás jistě nebude problém nalézt zkušenosti reálných uživatelů hechtu s uznáváním záručních oprav v ČR.

Ano, osobní zkušenost s hechtem mám, naprosto minimální životnost ložiska strunové hlavy v akku vyžínači. Po zkušenostech s pokusy o záruční opravy s dovozcem v ČR můj prodejce ani neztrácel svůj i můj čas a rovnou mi ložisko vyměnil na své náklady aby zachoval dobrý vztah s koncovým zákazníkem. Doufám, že Vám to takto stačí a nebudete dál vymýšlet další možné teorie.Přeji Vám Vaše štěstí na konkrétní výrobky.

Připojit reakci

Aku 40V - program

host - xxx.xxx.204.109 (?)
10.4.2019 17:56

To čo píšete je jednoduché, zrozumiteľné len tu je taký menší problém.Neni to pravda.

Akumulátory z väčšou prúdovou hustotou niesu problém.Problém je ich exotičnosť a cena.Viete ono to funguje tak že buď chcete na daný objem napätie alebo prúd.Môžete mať napríklad 40v 6Ah baterku alebo približne takú istú 80V 3Ah baterku.To platí nezávisle na tom čo je na ktorom papieri od výrobcu napísané.No a nepredpokladám že v horizonte 5 alebo 10 rokov vznikne nová prevratná technológia.

Chcel by som podotknúť aj to že všetci štandardný výrobcovia  sa snažia dodržať to čo píšu v prospektoch.Toto však neni pravidlo u "výrobcoch" typu Hecht a neviem aké všetky ste menoval.Je pravidlo že to čo píšu je pomerne dosť nadsadené.

Ďalšia otázka je to že jednosmerných 80V sa už nepovažuje za "bezpečné napätie."

Připojit reakci

Aku 40V - program

host - xxx.xxx.52.141 (?)
10.4.2019 21:37
Myslím si, že tazatel došel k jednomu z předpokládaných závěrů-získá jednu z nejkvalitnějších strunovek v segmentu, kterou využije nejčastěji a dál se uvidí.Získá zkušenosti s aku programem a někoho to nadchne a někoho otráví.
Připojit reakci

Aku 40V - program

host - xxx.xxx.102.1 (?)
10.4.2019 22:25

STIHL FSA 56 + 2x AK 10 + AL101, 36 V / 1,6 Ah Li-ion za 6000Kč není špatná nabídka, když se k tomu ještě vezme STIHL Compact HSA 56 (na živý plot) Pak už investice do baterie a nabíječky dává větší využítí a větší návratnost.

Ale ta baterka mně přijde na dnešek už trochu málo. Vydrží sotva 20 minut v provozu. :-(

Stiga už plánuje pro příští rok řadu 120V a Bosch chce přijít s 60V kombi program. Tak pak rozumím výprodeji u Stihlu. 36V/1,6Ah je tak na malou zahrádku 300-400 m2. Víc ne.

Připojit reakci

Aku 40V - program

11.4.2019 2:20
Stihl Aku Pro jede ve stejným napětí jen s větším výběrem produktů, rychlonabíječkami... Myslíte si že jde o výprodej?Nebo jen zpřístupnění cenové pro širší spektrum zákazníků.Každopádně nato dám řeč se schopným a sdílným obchodníkem, sám zvažují vyžínač +plotostřih.Mám sice stigu sekačku multiclip, ale aku od stigy mě moc neoslovilo.
Připojit reakci

Aku 40V - program

11.4.2019 1:52
Dovolím si zkopírovat jeden z mnoha názorů při reklamaci hecht :10% Nedoporučuje produkt naprosto nepoužitelný výrobek vibrace, že se celý stroj rozpadá po 20 hodinách práce havarie ložiska válce neuznaná reklamace, neustálé hledání důvodů proč reklamaci neuznat, vlastní výklad zákonů od pracovníků servisu vyhozené peníze Již nikdy nic se značkou Hecht při stavu soudnictví v Česku naprostá beznaděj... a votom to je.Kdo nechápe že za menší cenu dostane menší kvalitu, pak se diví.Nesrovnával by jsem nesrovnatelné.Pokud si někdo koupí levný výrobek na občasné použití, nečeká od něj zázraky a funguje mu, tak jen dobře, ale pokud nejde, nebo se něco poláme, tak je tolik odůvodňovacích vět, proč neuznat reklamaci, že nakonec je vina vždy na vině zákazníka-přetěžování, nadměrné použití, nevhodné použití atd.Ale jak někdo napsal: tak co, vyhodím a koupím si další, za ty peníze, no nekupte to.Proto mě udivuje jejich cenové dohánění konkurence, pak to postrádá smysl nákup něčeho co je drahé s omezenou životností.
Připojit reakci

Aku 40V - program

host - xxx.xxx.204.109 (?)
11.4.2019 6:46

Takže egopower.

Musím povedať že konečne začali na slovensku tlačiť miliony a miliardy eur do vývoja novej prevratnej technológie ktorá nahradí kapacitou a prúdom súčasnú "zastaralú" Li-on technológiu.

Pokiaľ tomu veríte, je to váš problém.A pokiaľ veríte vzletným reklamným rečiam -odporúčam čítať medzi riadkami a dávať si do súvislosti fakty a nie fotky.

Špička vývoja je USA a Čína.Investujú obrovské peniaze do vývoja.Pokiaľ by aj už mali niečo vymyslené -trvá to roky kým asa to doladí, potom ďalšie roky kým sa to dostane do výroby a následne ďalšie roky kým táto technológia zlacnie natoľko že bude použiteľná v" ľudových" aplikáciách.

Li-on je v predaji v náradí cca 15 rokov/čo si pamätám. Táto technológia bola vymyslená v roku 1911.Následne zdokonalená v roku 1960.A prvýkrát bola v sériovej výrobe v roku 1991.Máme rok 2019 a v rozumnej cene je táto technológia dostupná cca 5rokov.No a podľa jednoduchých počtov z prvéfo stupňa základnej školy to znamená že li-on bol vyrábaný23 rokov kým to bolo relatívne slušne dostupné pre masy.

Čiže prepáčte mi že som pomerne dosť skeptický ku tomu že behom 5-10rokov sa tu objaví niečo čo bude podstatne kvalitnejšie ako li-ion, li-pol alebo li-fe články.

Připojit reakci

Aku 40V - program

12.4.2019 19:23

Tak můj závěr v hledání kvalitní strunovky je následující. 

Z hlediska kvality a ceny je jasně nejlepší 

STIHL FSA 56 set AK 10 + AL 101 teď v akci za 5190,- 

Za tuto cenu se nedá nic konkurenceschopného koupit.

A nebo pak v Lidlu komplet 40V Florabest za 3400,- Kč

A doufat, že vydrží více než dva roky, a po prvním problému ho vyhodit a za ty tři roky koupit zase něco jiného.

Petr

Připojit reakci

Aku 40V - program

host - xxx.xxx.162.232 (?)
14.4.2019 8:21

Už jsem dřív psal v jiném vlákně o Greenworksu. To ho ještě neprodával Mountfield. Ten nesnáším a zatím jsem tam nic nekoupil a neskutečně mě štve, že teď začali s Grenworksem zrovna tito zmetci. 

Uváděný vyžínač G40LT30 mám už třetí sezónu. Zvládne pohodlně začistit zahradu 600m2 - okolo stromů, keřů, záhonu. Odhaduji délka asi 80 metrů. Baterie ještě zbyde.Vyžíná parádně, jde sklopit i hlava na zarovnání trávy. Baterii bych koupil jedině 4 Ah a víc, kvůli jiným strojům, kde je kapacita třeba. Mám ještě od stejné značky fukar/vysavač GD40BV (dříve označení GWBV 4028 i) neskutečný pomocník, ten ale žere docela dost. Plánuju ještě pilu ta jejich má větší rychlost řetězu jak hecht. Láká mně ale i ta jednoručka...

Dílenské aku náředí mám Ryobi a proto jsem koupil plotostřih OHT 1855 od nich. Není teleskopický, je na 18V, výkounu přebytek. Udržuju s ním 15m živého plotu (výška 2m). Bez problému.

Jen moje postřehy. Vývoj a dostupnost jde v aku programu zrovna teď neskutečně dopředu, 

Taky Petr.

Připojit reakci

Aku 40V - program

14.4.2019 9:25

Díky za rady. Máte ještě někdo zkušenost z Florabest 40V FARAT 40 Li-A1.

Např, jestli lze koupit novou hlavu a nebo jakékoliv náhradní díly? Lidl určitě pouze v garanci mění kus za kus..

Připojit reakci

Aku 40V - program

host - xxx.xxx.16.182 (?)
15.4.2019 23:03
V řadě compact u STIHLu jsou nové prodloužené nůžky HLA 56
Připojit reakci

Aku 40V - program

16.4.2019 21:47

Jo jsou určitě dobrý, ale kvůli pár metrům, je cena nesmysl. 

Mám motorový, jen jsem línej, tam pořád stavět " lešení..."

Takže myšlenka byla, že to lešení vždy postavím, cca po roce, nebo spíš dvou. a mezitím to budu udržovat nějakou levnou "sragorou" kterou po záruce v případě poruchy vyhodím a koupím jinou...

Připojit reakci
Založit nové téma Nápověda
  Název diskusního téma   Počet příspěvků   Datum   Počet návštěv
Zahradni traktor westwood1219.5.201925770
Traktorová sekačka Vari418.5.2019323
Motor Slavia 1D80 diesel2217.5.201946551
Aký menší ale kvalitný záhradný traktor?1017.5.20197265
Aku sekačka s pojezdem916.5.20191659
Zkušenosti se sekačkou Toro 55 cm ADS1116.5.201917125
Jaké jsou zkušenosti s křovinořezy Oleo-mac?5015.5.2019125235
zkušenosti se Stiga traktory1715.5.201926678
Sekačka do 5000213.5.2019436
kultivátor 1613.5.201936144
Benzinová sekačka Hecht 546 SH- vypadá součástka 212.5.2019373
Sekačka AL-KO premium 6000 výměna klínového řemene19.5.2019172
Zahradní sekačka briggs & stratton 450 E nepravidelny chod a kolisani otaček99.5.2019890
Křovinořezy Riwall28.5.2019308
Seřízení příjezdu28.5.2019251
Křovinořez Oleo-Mac 726 T oprava startéru 87.5.201922824
Sekačka Solo by AL-KO 5378 VS ALU26.5.2019382
Sekačky HECHT - dva různé motory - Čína a BS - srovnání66.5.20192073
Dusenie motora u krovinorezu Partner B 341175.5.201948390
Zahradní traktor XDC 140HD"224.5.201949596
Dolmar MS335.4U - vada motoru?114.5.20191010
Výběr drtiče větví104.5.20193545
Nový krovinorez Echo,Dolmar,Stihl alebo Al-ko?14.5.2019234
Silná kosačka... skúsenosti313.5.201912602
Motor / engine AL-KO Pro 140/160 QSS QuickStar 203.5.201915221
Benzínová sekačka nejde nastartovat272.5.201970517
Sečení zahrady ve svahu112.5.2019841
Benzín v oleji Vari Honda GXV 160729.4.20198771
Kosačka Alko 450 plast. diely 127.4.2019238
El. predlzovacka 100 m5927.4.201972808
Motor HONDA GCVx 145/170/200525.4.20191311
Strunová sekačka do svahu224.4.2019241
Briggs and Stratton Quantum 1024.4.201923568
Motor kosacky brigss strattion pri štarte kope1124.4.2019839
Traktůrek - sekačka ALKO TK800323.4.2019502
Sněžná fréza MF 701423.4.201925760
Jakou strunovou sekačku? Poraďte1922.4.201939572
Vyber motorovej kosacky s pojazdom - Dolmar, Stiga, Al-ko1322.4.201933210
Křovinořez - Stihl, Husqvarna, Jonsered nebo Dolmar?15419.4.2019372810
Aku 40V - program4316.4.20193821
Další diskuze: 1, 2, 3, 4, 5 >  
Dům a chalupa - stavba, topení, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Připojení kamen k obdelníkovému komínu19.5.2019
Připojení kamen k obdelníkovému komínu19.5.2019
Sklon studny19.5.2019
Čím obsypat skruže u kopané studny - jaký druh kačírku aby neměnil pH a pod a byl zdravotně nezávadý19.5.2019
Sklon studny19.5.2019
Čím obsypat skruže u kopané studny - jaký druh kačírku aby neměnil pH a pod a byl zdravotně nezávadý19.5.2019
Stihl k 60-tým narozeninám18.5.2019
Stihl k 60-tým narozeninám18.5.2019
Čím obsypat skruže u kopané studny - jaký druh kačírku aby neměnil pH a pod a byl zdravotně nezávadý18.5.2019
Sklon studny18.5.2019
Další příspěvky > 
Úvodní stránka | Informace o serveru | Podmínky užívání | Reklama
(c) Lupo Media s.r.o. 1999 - 2019
Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů