Aku 40V - program



host - 199.75 (?)
11.4.2019 15:23

Aku strunovka je neodporúčaná všeobecne. Mám a nepoužívam kvôli slabému výkonu. Aj benzínový Hecht je lepšia voľba ako aku...

Prečo to tvrdím, kúpil som set, kde som za tisícku dostal aj krovinorez. Píla výborná, vŕtačka dobrá, nožnice na živý plot priemerné, krovinorez ako tak uchádzajúci. Za tisícovku som v cene získal rýchlonabíjačku a 4 ks 36V batérií MAKITA. Takže po štyroch rokoch praxe, predtým tiež aku píla, ale neznačková odporúčam od Makity vyššie (drahšie). Makita je pre lacných profi, skutoční profi majú značky drahšie, t.j. diletanti potrebujú aspoň poloprofi náradie a zabezbepčený servis v okolí. Práve servis robí značku, inak je to lotéria a boj o uznanie záruky. Na pozáručné opravy u Florabestu, Greenworks, Hechtu (akcie z obchoďákov) rovno zabudnite. Baterky vydržia, ale plasty sa zlomia a náhradu nezoženiete. U skutočnej značky vás servisy podržia,  náhradný diel existuje aj po 5 rokoch a batéria vydrží pri 50 %-nej strate kapacity aj tisíc nabíjacích cyklov. U mojej neznačky odišli práve batérie. Boli NiCd.

Na občasné použitie rozhoduje cena. Na prácu kvalita a servis. Kosiť na baterky sa síce dá, ale len kúsok rovného trávnika. Ak vám hrozí väčšia plocha, voľba je Stihl alebo štvortakt.

Inak MAKITA nahradila v píle 36V baterky dvojicou 18V. Kapacita vzrástla viac než dvojnásobne. Vzrástla ale aj hmotnosť. To je pokrok! Nie je jedno či vám baterka vydrží 15 minút alebo hodinu. Predsa len mobily sú k niečomu. Bez nich by baterky lepšie neboli. Do auta treba tých bateriek tak 500 kg, inak to má síce rýchlosť, ale nemá dojazd. Rýchlosť a výdrž sa nemajú radi. Voľba záhradkára je 1. hmotnosť, 2. výdrž, 3. rýchlosť a 4. spoľahlivosť. Pre profi je to skoro opačne.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4,  5   
biocz - (14) - 220.18 (?), 7.4.2019 11:57, zobrazeno: 17377x

Prosím o radu ohledně zahradní techniky Aku 40v. Srtunovka, nůžky, atd

Potřebuji si co nejdříve koupit strunovou sekačku a pak postupně dokupovat další přístroje. Těch firem, co to dělá je spousta a nechci udělat chybu a koupit něco, čeho pak budu litovat. Protože v té první fázi musím koupit i baterii a nabíječku. 

Díky petr

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 124.13 (?), 8.4.2019 0:05
Jdu do stihlu, nabídka pestrá, servis,kvalita.Verze PRO
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 102.1 (?), 8.4.2019 9:24

Koupil jsem na podzim Hecht 5040 (sekačku 5051cm + 1441 křovinořez + 1441plotostřih) cena celkem v akci za 18tisíc (2xakumulálátor 4Ah a nabíječka byla součástí sekačky) Sekačka je překvapivě silná, na jedno nabití 500m2 hustého trávníku dá. První sekání po zimě (seschlé ztvrdlé trávy) dala na 2x, ale to byl extrém.

Myslím, že jako "program" se aku vyplatí, ale kupovat aku a nabíječku kvůli jedinému nástroji (například jen kvůli plotostřihu) - to je finančně drahý špás.

Před tím jsem měl aku od Gardeny a benzín od Hondy. Hecht 5040 mi přijde kvalitnější než Gardena. Ale uvídím za pár roků.

Ovšem to ticho a komfort bez benzínu a kabelu myslím za ty peníze stojí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
biocz - (14) - 220.18 (?), 8.4.2019 16:47

No já nutně potřebuji kvalitní strunovku a následně plotostřih, zbytku příslušenství dávám rok...

Ale určitě nejakou pilu, když se mi nebude chtít "startovat" benzín. a další až co bude potřeba. 

Takže bych chtěl radu ohledně kvalitní strunovky, kde fakt nutně potřebuji aku. Zbytek nářadí bude jen kvůli mé lennosti... :)

Díky Petr

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 199.75 (?), 11.4.2019 15:23

Aku strunovka je neodporúčaná všeobecne. Mám a nepoužívam kvôli slabému výkonu. Aj benzínový Hecht je lepšia voľba ako aku...

Prečo to tvrdím, kúpil som set, kde som za tisícku dostal aj krovinorez. Píla výborná, vŕtačka dobrá, nožnice na živý plot priemerné, krovinorez ako tak uchádzajúci. Za tisícovku som v cene získal rýchlonabíjačku a 4 ks 36V batérií MAKITA. Takže po štyroch rokoch praxe, predtým tiež aku píla, ale neznačková odporúčam od Makity vyššie (drahšie). Makita je pre lacných profi, skutoční profi majú značky drahšie, t.j. diletanti potrebujú aspoň poloprofi náradie a zabezbepčený servis v okolí. Práve servis robí značku, inak je to lotéria a boj o uznanie záruky. Na pozáručné opravy u Florabestu, Greenworks, Hechtu (akcie z obchoďákov) rovno zabudnite. Baterky vydržia, ale plasty sa zlomia a náhradu nezoženiete. U skutočnej značky vás servisy podržia,  náhradný diel existuje aj po 5 rokoch a batéria vydrží pri 50 %-nej strate kapacity aj tisíc nabíjacích cyklov. U mojej neznačky odišli práve batérie. Boli NiCd.

Na občasné použitie rozhoduje cena. Na prácu kvalita a servis. Kosiť na baterky sa síce dá, ale len kúsok rovného trávnika. Ak vám hrozí väčšia plocha, voľba je Stihl alebo štvortakt.

Inak MAKITA nahradila v píle 36V baterky dvojicou 18V. Kapacita vzrástla viac než dvojnásobne. Vzrástla ale aj hmotnosť. To je pokrok! Nie je jedno či vám baterka vydrží 15 minút alebo hodinu. Predsa len mobily sú k niečomu. Bez nich by baterky lepšie neboli. Do auta treba tých bateriek tak 500 kg, inak to má síce rýchlosť, ale nemá dojazd. Rýchlosť a výdrž sa nemajú radi. Voľba záhradkára je 1. hmotnosť, 2. výdrž, 3. rýchlosť a 4. spoľahlivosť. Pre profi je to skoro opačne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
biocz - (14) - 220.18 (?), 8.4.2019 16:51

Stihl má 36V a ne 40V

Nevím, jak zásadní to je rozdíl, ale všichni mi radí koupit 40V nebo 60V

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 107.39 (?), 8.4.2019 17:01

Rozdíl je to akorát v marketingu. Obojí je deset Li-on článků v sérii, akorát jedni uvádějí napětí postaru nominální (10x3,6 V), a druzí napětí v nabitém stavu (10x4 V). Aneb víc proužků, víc Adidas.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 220.18 (?), 8.4.2019 19:50

No to, že Stihl bude asi nejlepší vím.. Ale asi taky nejdražší.

Spíš jsem chtěl nějaké informace o těch levnějších firmách co dělají aku strunovky. Jetli je to jedno jakou koupit z těch levnějších? To co se prodává v Mountfieldu, Lidlu, Hornbachu atd... co se týká náhradních dílů, poruchovosti, ceny baterií a typu baterií atd..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
biocz - (14) - 220.18 (?), 8.4.2019 20:09

Teď ale koukám, že Stihl nemá aku  "plotové nůžky"

Nebudu to kupovat zvlášť. Potřebuji aby to byla co nejlepší firma, která má co nejlepší tyto dva výrobky na stejný typ baterie a nabíječky. 

Strunová sekačka a plotové nůžky s co nejdelším dosahem. 

Další přístroje od této značky mě už tolik nezajímají..

Napadá vás která firma bude nejlepší? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 220.18 (?), 8.4.2019 22:43

Nemám opravdu vůbec rád Mountfield. Jenže tyto dva výrobky, kde se dá použít stejná baterie a nabíječka. Cena dobrá.

Existuje něco lepšího, klidně dražšího?

Strunová sekačka - Greenworks G40LT30 40V - 1790-Kč

Plotové nůžky - Greenworks G40PH51 40V - 2390,-Kč

Nabíječka pomalá - stanice Greenworks G40C 40V - 990,-Kč

Baterie Greenworks G40B2 40V - 1600,- Kč

Jasně, že si můžu koupit baterii s vyšší kapacitou a rychlonabíječku.. to vím.

Poradí někdo lepšího?? Jsem asi blbej, ale fakt nemůžu nic podobného a lepšího najít...

Díky

Petr

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika