Proc nekoupit sekacku z Mountfieldu?



host - 50.44 (?)
20.12.2008 0:09

Já si nemůžu pomoct, ale nějak mi to tady přijde zaujatý. Já mám od nich křovinořez, sekačku a bazén. Jezdím do servisu i do prodejny na Černém mostě a vždycky mi ochotně pomůžou. Přístup prodejců i servisáků je naprosto profesionální. Jsou sice hodně drazí, ale na podobné úrovni tady v republice (a ani v okolí) nikdo není ani náhodou. Vyberte nějaký stroj s motorem Brigs nebo Honda a budete spokojený. Ale profi mašinu za 20t. asi nekoupíte nikde...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
            
host - 122.245 (?), 17.12.2008 17:29

Sekačku u této firmy bych bez obav koupil, hlavně proto když tam dojdu tak, vždycky dostanu to co potřebuju, hlavně prodavači ví co prodávají a dokáží dobře poradit, na rozdíl od ostatních řetězců, je pravda, že jsou možná o něco dražší, ale je možné využít nějaké slevové akce kolo nebo podzimní akce.Hlavně je dobré i když pominu záruku, že i po 10 letech seženu náhradní díl.A pokud koupím něco s motorem Honda nebo Briggs-Stratton a trošku se o to starám tak mě musí

aspoň těch 10 let vydržet... zatím nemám špatné zkušenosti...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 232.159 (?), 17.12.2008 18:54

Asi pred 6 lety jsem si koupil sekacku s pojezdem od M., Briggs&Stratton 35,
mimo to, ze mi odpadala barva ze sasi (spatna uprava pred barvenim), kterou jsem vyresil zakladovkou, bez problemu. Na servis jsem ji daval do L. (UNESCO), ale nic moc. Zmenil jsem udrzbu, mesto perniku, a slape jako hodinky. Sekam 1000m2. Kdyz jsem ji kupoval, tak byl prodej pres int. jeste v plenkach.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 50.44 (?), 20.12.2008 0:09

Já si nemůžu pomoct, ale nějak mi to tady přijde zaujatý. Já mám od nich křovinořez, sekačku a bazén. Jezdím do servisu i do prodejny na Černém mostě a vždycky mi ochotně pomůžou. Přístup prodejců i servisáků je naprosto profesionální. Jsou sice hodně drazí, ale na podobné úrovni tady v republice (a ani v okolí) nikdo není ani náhodou. Vyberte nějaký stroj s motorem Brigs nebo Honda a budete spokojený. Ale profi mašinu za 20t. asi nekoupíte nikde...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 166.21 (?), 20.12.2008 8:32

je vidět pane že nemáte moc přehled a hodnotíte příliš zbrkle, zrovna na Černém mostě je prodejna zahradní techniky, kde mají zároveň i servis a s přístupem v MTF se to nedá srovnat, nakupujuji u nich již cca 8 let a pokaždé mi vyšli maximálně vstříc, nepodléhejte tak snadno reklamní masáži...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr B. - (31) - 99.34 (?), 31.12.2008 11:42

Pokud jste tak náhodou ještě neučinil, mrkněte na příspěvek "I toto je Mountfield". Možná vám to napoví "Proč nekoupit sekačku z Mountfieldu".

Zdraví Petr B.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 29.114 (?), 31.12.2008 20:33

Sekačky od firmy Mountfield jsou kvalitní, ale velice předražené. Důkazem toho budiž porovnání totožných modelů značek CastelGarden a Stiga, které vyjíždějí z jedné továrny v Italském CastelFranco- Veneto.

CastelGarden Raser 484 TR/Stiga Entry 46 S...9900/7990 Kč

Zde je rozdíl pouze v motorech, kdy Raser 484 používá motor GGP SV 150 a Stiga Briggs 450 series.

CastelGarden XS 50 MH/Stiga Turbo 47...12450/9990 Kč

Tyto modely nemají pojezd, ale jinak jsou krom nástřiku a krytů motoru naprosto totožné, obě mají motor Honda GCV 135.

CastelGarden XS50 MHS/Stiga Turbo 47 S...17940/11990 Kč

Zde jsou modely shodně vybaveny jako předchozí, ale navíc mají pojezd.

CastelGarden XS 55 MHS/ Stiga Turbo 53 S...19300/14900 Kč

Opět dva totožné modely, každý má pouze jinou značku a obchodní označení.

Mountfield 5330 PD BW/ Stiga Turbo 53 S BW...21300/14900 Kč

Zde je jediný rozdíl v motorech, kdy Mountfield používá Hondu GCV 160 a Stiga Briggse 675 series.

Vari F 700 Hurricane... u Vari a.s. 84900 Kč; u mountfieldu 93900 Kč!!!

Z toho si sám můžete udělat obrázek toho, zda-li se sekačka od firmy Mountfield a.s. cenově vyplatí.  V oblasti zahradní techniky pracuji jako nezávislý redaktor pro jeden magazín a moje odpověď zní, že sekačka u MTFD se opravdu nevyplatí!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
HH - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (154) - 112.250 (?), 1.1.2009 1:14

rozdíl není pouze v motorech, STIGA má ještě navíc všechna plechová šasi zinkována

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 71.159 (?), 1.1.2009 11:02

Dobry den prajem, my máme kosačku z MTFD už 10 rokov, sme spokojní a to manžel kosí 30 árov v kopci. Ja sa v tom nevyznám, aká značka, ale pravidelne chodíme na kontroly, raz mala pretrnuté lanko. Na jesen sice trochu horsie isiel pohon, takze uvazujeme nad kupou novej, a zase to bude MTFD. Prajem vsetkym vela zdravia, stastia a zahradkarskych uspechov v Novom roku. Dana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 73.215 (?), 11.1.2009 12:02

U Mounfieldu bych rozhodně nic nekupoval, zboží je u nich předražené a zejména sekačky. Jak už jeden pisatel psal, na rozsáhlou a velice drahou reklamu musí někde vydělat a tu musí pochopitelně zaplatiti zákazník. Tudíž se tyto náklady musí pochopitelně objevit v cenách výrobků. Mám zkušenosti s opravami u M., nedávno mě opravovali el. sekačku za 3100,- Kč, (nová stojí 4200,-), v minulosti jsem u M. koupil lištovou benzín. sekačku a to co jsem s ní zažil při sekání nepřeji ani svému největšímu nepříteli. Tragédie - konstrukce poddimenzovaná, špatně vyřešená, bylo zřejmé, že se šetřilo na úkor kvality. U M. nakupovat již nikdy více.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 39.233 (?), 11.1.2009 16:49

Nechci se MTDF nějak zastávat, fakt je, že s toho ohromného rozsahu sortimentu může být kvalita zboží různá. Určitě by se některá konstrukční řešení dala zvládnout lépe, to nepopírám. Také reklamní kampaň hraje svou jistě podstatnou roli. Je vzrušující trochu to štěstí poškádlit na kole štěstí(ten kdo to vymyslel byl opravdu zřejmě dobrý psycholog...) Já ho už také dvakrát roztáčel a sleva 20% a 30% opravdu potěšila, protože ta ušetřená částka nebyla zrovna zanedbatelná. Výrobky jsou určené zejména pro hobby použití, takže by se k tomu mělo přihlížet. Pokud někdo není vyloženě technický antitalent a má doma koutek s nářadím a se svěrákem, lze značnou část případných závad odstranit svépomocí. Pochopitelně záleží na pečlivé údržbě, pokud je, stroj se potom odvděčí bezproblémovým chodem. Pro mě je spíš důležitější dostupnost náhradních dílů a termín dodání, to myslím u MTDF není problém vzhledem k jejich hustotě pokrytí na území Čech. Pokud někdo hledá profi kvalitu asi by se měl obrátit jinám..ale nám, co to držíme v ruce párkrát za rok, to bohatě stačí. J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika