Problém sekačka briggs a straton s motorem 5 koní



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
               
host - 151.133 (?) 
24.7.2013 23:45

Mám starou sekačku cca 8 let s tímto motorem (BS 35 Classic) a je to nezmar. Nikdy nebyla pořádně servisovaná, a pár let jsem "zapomněl" měnit olej. I tak motor pořád startuje napoprvé - pravda už trošku "traktůrkový" zvuk, ale pořád šlape jak hodinky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
               
host - 70.236 (?), 23.4.2017 12:37

Já s tím plastikovým karburátorem sekám od roku 1993, 1x měněny membrány, a chodí jako vítr...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 45.3 (?), 31.8.2013 8:36

zkusil bych výměnu menbrány, svíčky, včetně vyčištění karburátoru.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 171.162 (?), 19.9.2013 17:36

Já to tipuju na zapalování. To za tepla po zahřátí přestává jet.. Běžná věc ;)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 174.89 (?), 22.9.2013 11:54

Tento problém řeším od loňského roku, vždy jsem nechal seřídit zapalování, až letos, když už se opět uprostřed sezóny tento problém objevil, jsem nechal zapalování vyměnit v autorizovaném servisu doporučeném BS. Po dvou měsicích jsem opět odvezl motor i se sekačkou do opravy, se stejným problémem. Příští týden snad bude hotová...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 181.84 (?), 22.9.2013 18:04

Takže se jedná o reklamaci opravy. Držím palec.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 174.89 (?), 23.9.2013 18:31

Tak mi dnes volali ze servisu a problém byl v tom, že bezpečnostní pojistka, motrová brzda nebo jak ji budeme nazávat vykazovala značné opotřebení a po určité době práce začala vypínat motor, tak jsem zvedavý, jak bude sekačka "šlapat". Ale asi to vyzkouším pořádně až na jaře...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 55.170 (?), 3.10.2013 19:13

Mám stejný problém.U benzínové rotační sekačky s motorem BriggsStratton (po letech spolehlivého provozu) dochází nyní po asi 10-20 minutách sekání k postupné ztrátě otáček, nepravidelnému chodu až zhasnutí motoru. Po chvíli (asi po 5-10 min) - když motor zchládne, jej lze zase bez úsilí nastartovat a sekat na plný výkon opět do jeho zahřátí -následné ztráty otáček až vypnutí. Kde je ta bezpečnostní pojistka - motorová brzda? Dá se to seřídit doma, nebo jen v servisu? Děkuji za odpověď. Franta

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 174.89 (?), 3.10.2013 22:10

Tak zálěží na tom, jak jste zručný. Jedná se o pojitstku ovládanou táhlem, které musí sepnout před startováním motoru, dnes jej má skoro každá sekačka...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 136.63 (?), 4.10.2013 8:05

Zdravím, ne sepnout, ale rozepnout. Neznám konstrukci Vaší sekačky, ale závadu spínače vyloučíte tak, že napnuté lanko mezi ovládací pákou a vstupem do bowdenu (na řidítkách) při náznaku poruchy prohnete jako tětivu na luku. Pokud příznaky zmizí, lanko zkraťe, nebo prodlužte bowden. Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika