Problém motor Tera



host - 134.242 (?)
19.2.2010 11:53

Také jsem v minulosti řešil tento problém. Já se osobně přikláním k názoru, že se jedná o nedostatečný přísun paliva v době, kdy je motor po delší dobu silně zatížen a tak rozpálen, že ten malý plíšek, co reguluje přívod paliva do karburátoru, nad plovákem, se uzavře, možná přilepí a prostě dojde při chodu motoru palivo.  Když motor ponecháte několik minut v klidu, palivo doteče a motor při startování opět naskočí.  Když jsem však opět pokračoval delší dobu v práci, zejména při sekání husté trávy, situace se opakovala. Řešení vidím v tom, že je třeba občas vyčistit  přívod paliva do plovákové komory karburátoru, a používat kvalitní olej a tento míchat v dobrém poměru. Zdraví samouk Václav.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
      
host - 132.145 (?), 30.1.2010 18:52

I já jsem měl problém s jakoby bezdůvodným chcípáním motoru Jikov, kvůli kterému jsem musel vyměnit plastovou nádrž staršího provedení, která měla víčko plnícího hrdla na způsob, jaký je na chladiči u auta.Kovové packy tohoto uzávěru při každém otevření a uzavření nádrže tuto obrušovaly, malé kousky, jakoby špony, padaly do nádrže, pak dál do karburace a částečně zneprůchodňovaly bensinové vedení.Motor chvíli běžel, než vyčerpal pomalu natékající benzín do karburátoru a pach zdechnul. No a za pár minut, když palivo pomalu nateklo, zase běžel. Tím chci, mimo jiné, říci, že první způsob provedení hrdla plastové palivové nádrže nestál za nic.  Michal

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
sláveček - (3) - 244.114 (?), 30.1.2010 19:52
Pročetl jsem příspěvky a myslím, že tu byla zcela opomenuta možná chyba v seřízení předstihu. Provozem se zahřívá celý motor a je možné, že se chyba (zvlášt u mechanického zapalování s kladívkem) projeví i tu.Určtě bych ale vsadil na spomínanou svíčku či fajfku, vysokonapětový kabel. Může to ale být i uplná pitomost jako ztvrdlá děravá benzinová hadička, která po otevření kohoutu benzinu začne slzet někam do zapalování trizistoru atd. Přeju hodně zdaru.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 58.185 (?), 2.2.2010 19:44

No a co říkáte na olej MOGUL TS?Motor po deseti letech šlape stále dobře, i když tedy výkon trochu poklesl, ale zřejmě to je zanesenou vložkou filtru vzduchu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 106.193 (?), 3.2.2010 16:13

mogulu TS prodáme za sezonu asi tak 400-500 litrů a to jsme velkoobchod, takže nic moc, ale pokud jste na něj zvyklý určitě neublíží, jen rozhodně nepatří do těch kvalitnějších

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 134.242 (?), 19.2.2010 11:53

Také jsem v minulosti řešil tento problém. Já se osobně přikláním k názoru, že se jedná o nedostatečný přísun paliva v době, kdy je motor po delší dobu silně zatížen a tak rozpálen, že ten malý plíšek, co reguluje přívod paliva do karburátoru, nad plovákem, se uzavře, možná přilepí a prostě dojde při chodu motoru palivo.  Když motor ponecháte několik minut v klidu, palivo doteče a motor při startování opět naskočí.  Když jsem však opět pokračoval delší dobu v práci, zejména při sekání husté trávy, situace se opakovala. Řešení vidím v tom, že je třeba občas vyčistit  přívod paliva do plovákové komory karburátoru, a používat kvalitní olej a tento míchat v dobrém poměru. Zdraví samouk Václav.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 226.65 (?), 19.2.2010 13:21

...měl bych pro Vás jednodušší radu. Dejte motor do servisu, který tyto motory opravuje. Tam Vám ho opraví odborníci a nemusíte experimentovat. Jedná se o jednoduchý dvoutaktní motor. Problém může být od netěsnosti motou, přes problém se zapalováním nebo karburátorem. Nechte to na profíkách a peníze na opravu vydělejte v práci, kterou určitě umíte mnohem líp než opravu Terry. Hodně úspěchů

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 49.219 (?), 19.2.2010 15:39

To 226.65: Jste moudrý člověk, mluvíte mi z duše. Ale na druhou stranu zase myslete i na nás servisáky. Bez těchto kutilů by byl ten servis jen o drobnostech. Dobrý kutil dokáže svými zásahy udělat z banality za 2-3 stovky i 5-6 tisícovou GO motoru.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 178.235 (?), 19.2.2010 15:57

Jsem rovněž pro dělbu práce, pokud ji každý má a vydělává.Někdy ale je každá koruna dobrá a šikovný kutil dokáže mnohdy víc, než si myslíme.Dejme každému šanci.Pokud si to zkazí, bude mít cennou zkušenost.Někdy ale i ten profik umí při nedbalém postupu dost pokazit (nebo si tímto způsobem objednat další výdělek). Odvážným štěstí přeje, pokud nejde vysloveně o bláznovství. AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 134.242 (?), 19.2.2010 19:35

"Profesionální servizáci" samozřejmě motor opraví. Vymění karburátor, vymění cívku, vymyslí si, že byl nastřihlý klínek a oprava vyjde na těch několik tisíc korun. A to se jedná o banalitu, která ve skutečnosti nic nestojí, pouze je zapotřabí trochu o problému popřemýšlet. Odvážný ušetří. Zdraví samouk Václav.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 165.45 (?), 19.2.2010 22:26

Dělám servis takovéto techniky už léta. Nejvíc stojí oprava, kdy "šikovnej kutil samouk" rozvrtá úplně všechno. Stačí se přečíst předchozí rady a chudákovi majiteli nezbyte udělat s motorem úplně všechno. Od oleje po zapalování  A oprava která nic nestojí??? Minimálně Váš čas. To já si raději udělá to co 100% umím. Pro rohlík si pak dojdu do pekárny a auto dám opravit automechanikovi, s bolavým zubem jdu k zubaři.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika