Úprava Vari



exot007 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (83) - 176.57 (?)
26.8.2009 10:32

Ano máte pravdu OP to shrabe opravdu dočista a když je mech dá ne při spuštění o něco níže pěkně vyhrabat sice ne všechen ale poměrně slušně ho to vytrhá.Co se namotávání na kolečka týče stalo se mi to jen když při nahrabování jedu přes seno a to ještě musí být z takoné trávy s dlouhými uzkými listy ale to je pak neštěstí vymotat (takovou trávu máme jenom na jednom pozemku)

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
slimakmato - (28) - 79.174 (?), 7.6.2009 18:28

no jo ale tato moja honda nejak nechce tahat do kopca ani s praznou vleckou. Zaradim 2 a nist ani sa nerozbehne. mozno je spatne nastaveny. ked som tam mal brixa intek tak to bolo bezproblemov no zial vyskytla sa vyrobna vada a ineho motora mi dat nemohli tak dali hondu ale ved vykonom je to to iste zrejme to bude len zle nastavene a mozno je moc tazka ale pred nou ju tahal kultivator a tena az take problemi nemal ale bal som sa aby neoztrhlo prevodovku.. predsa to bol hlinik.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 76.106 (?), 7.6.2009 22:17

No tak já měl s tou 190-kou stejný problém, měl jsem zato že špatná je spojka i když byla nová a nakonec se zjistilo že to točí necelé 3000ot/min.

Stavte se s tím v tom servise a nechte si je změřit, ony ty motory bývají prý z fabriky většinou nastaveny jen na ty tři tisíce poněvadž na sekačky a podobné stroje to stačí až pokud to jde na frézy tak se nastavují na 3600.

S prázdnou károu by to mělo cvičit jako ten Brigs neli lépe..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
slimakmato - (28) - 79.32 (?), 8.6.2009 21:27

tiez som toho názoru. brix bol taky svižnejsi... poskušame vdaka za radu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
exot007 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (83) - 176.57 (?), 2.8.2009 21:47

Další upravy Vari

Vzhledem k tomu že jsem byl nucen zakoupit k vari obracák (který mi usnadnil v mnohém práci) vznikly problémy s nasáváním sena do chlazení a sání musel jsem vyrobyt kryt z jenného síta které zabrání ucpávání chlazení senem a jinými nečistotami jenom je třeba během práce ze síta odstranit přisáté nečistoty.kryt chlazení je přišroubovám na dvěmi upravenými maticemi. A do originálního krytu chlazení jem udělal ještě další otvory pro vstup chladícího vzduchu.A zjistil jsem že mezi originálním krytem chlazení a vrškem klikové skříně (kde je zapalování) je mezeza kterou fouká vzduch který by měl chladit motor zak jsem do míst kde je připevněn přilepil slabý 5 mm úzký pásek z gumy z duše na kolo takže již zbytečně nedochází k úniku chladícího vzduchu.

J.K.

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
marek555 - (6) - 71.145 (?), 6.8.2009 10:53

Jak jste spokojen s tím obracákem a nějake fotky by nebyly?Taky uvažuji o koupi a nevím jestli op1 nebo nm4-10

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
exot007 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (83) - 176.57 (?), 6.8.2009 21:35

s obracákem jsem spokoen na výbornou ušetří velké množství práce cca 2-3 lidi na nahrabování a obracení mám typ OP-1.1 sice jsem si musel trošku zvyknout na styl práce s ním ale vše v poho nevím sice jaký druhý obracák máte na mysli nicméně jaem přemýšlel mezi širším a užším typem nakonec jsem zvolil ten užší hlavně pro práci mezi stromy je vhodnější nicméně pokud máte pozemek bez větších překážek klidně vemte ten širší.Vari má na něj síly dost.Jestli máte ještě nějaké dotazy klidně se ptejte

J.K.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
marek555 - (6) - 71.145 (?), 7.8.2009 11:45

Mám možnost si vybrat mezi OP-1.1 nebo takovým tím pavoukem viz foto jestli neporadíte který by byl lepšíne nebo je to jedno?Mám zahradu skoro bez stromu ale mírný svah.

Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
exot007 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (83) - 176.57 (?), 7.8.2009 20:19

Vzhledem k tomu že nemám zkušenost s obracákem typu pavouk tak vám moc radit nemohu a ani netuším na kolik by vás ty obracáky přišly.Všeobecně ve svahu je práce s obracákem poněkud obtížnější.Protože má díky kroutícímu momentu snahu sjíždět ke straně ale zase to není tak hrozné.

J.K.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 38.10 (?), 18.8.2009 23:34

Jestli mohu poradit k těm obracákům.Mám doma pavouka, kupoval jsem ho už před 12 lety, ale byl jsem s ním vcelku spokojen.Nahradí jak se píše výše 3 lidi a seno obrací pěkně.Oproti OP1 je levnější, ale má také menší záběr (max. je průměr pavouka, ale když je tráva ještě mokrá musí se brát jenom půl záběru a ráda se namotává na vodící kolečko).Nevýhodu je, že seno se dá nahrabat do řádků jenom nahrubo, potom se musí celá plocha shrábnout hráběma, s OP1 to prý jde shrabat dočista.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
exot007 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (83) - 176.57 (?), 26.8.2009 10:32

Ano máte pravdu OP to shrabe opravdu dočista a když je mech dá ne při spuštění o něco níže pěkně vyhrabat sice ne všechen ale poměrně slušně ho to vytrhá.Co se namotávání na kolečka týče stalo se mi to jen když při nahrabování jedu přes seno a to ještě musí být z takoné trávy s dlouhými uzkými listy ale to je pak neštěstí vymotat (takovou trávu máme jenom na jednom pozemku)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika