Příslušenství k MT8-070 mini



host - 128.46 (?)
22.7.2014 7:46

Dobrý den, zajímá mě ten postřikovač. Můžu poprosit o informace, jak pracuje, jak ho získat, vyrobit. Děkuji. Zdeněk

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
            
Gargamel - (8) - 226.1 (?), 8.4.2009 13:33

Ten předchozí příspěvek je můj. Hoj Gargamel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
HONZAD - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (497) - 86.125 (?), 12.4.2009 23:24

Nemáte někdo přední žací prstovou lištu k tomuto traktůrku? Zajímalo by mě jak se s ní dělá. Hlavně jestli tuto sestavu můžete doporučit, jak rychle sečete (na dvojku, či trojku?). Šířka lišty. Jak moc to rachotí, jetli se lišta moc necpe a jak se zvedá.

Díky. HONZA

Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Gargamel - (8) - 226.1 (?), 16.4.2009 6:47

AhojHonzo, kdysi jsem měl MT7-032, jednoosý MT, ten měl žací lištu, ale nebyl jsem s tím vůbec spokojený, pořád se to zanášelo, stačil jeden krtinec a žabky se zanesly a přestaly sekat. Pokud možno, raději si sežeň nějaký ten "buben". Ahoj Láďa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
HONZAD - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (497) - 68.37 (?), 7.6.2009 21:30

Tak jsem k MINI pořídil bubnovou sekačku. To je věc! Pro mou potřebu je to ideální technologie. Předtím jsem v sadě sekal trávu žačkou MF 70, to je lištovka, ale nebyla to radostná práce. Lišta se cpala, na hranici trávy a orané plochy mi do lišty lezly hroudy, lišta dost trpěla a byla brzy tupá. Na MINI s bubnama se pěkně vezu, jedu bez problémů, nemusím zastavovat jen když sám chci. Nějaká ta hrouda nevadí. Trávu to i trochu rozšmelcuje a celkem rovnoměrně pohodí, takže nic nehrabu ono se to brzy rozpadne a pokud něco zbyde, tak to při dalším sečení vůbec nevadí. Bubnovka byla už starší, tak jsem ji natřel, posílám fotku ještě než jsem vyrazil sekat. Snad jediná nevýhoda je, že kolem létá vše - tráva, prach, hlína, takže je traktor plný tohoto bordelu. Tomu kdo potřebuje posíct větší rovné plochy a nechce si pořizovat mulčovač, můžu jen doporučit.

Děkuji všem za cenné rady. HONZA.

můj traktorek s bubny
můj traktorek s bubny
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jeny - (1) - 57.182 (?), 19.6.2009 20:39

Dobrý den Honzo,

stala jsem se také majitelkou MT8. Domnívala jsem se, že nářadí, které jde zapojit za něj je snadné sehnat. Brzy jsem došla k závěru, že jedině improvizace mě zachrání od motyky a kosy!  Líbí se mě provedení bubnovky u Vás. Mohla bych poprosit o více informací? Je možné toto provedení ještě sehnat? Popřípadě popsat blíže? Děkuji Gentianaceae@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
HONZAD - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (497) - 96.135 (?), 23.6.2009 17:33

Zdravím vás. Myslím, že senant nějaké příslušentví k MT8 mini zas nemusí být tak těžký úkol. Já jsem k traktoru letos na jaře sehnal rotavátor + kypřič (radličky) od jednoho majitele a bubnovku od dalšího. Je potřeba sledovat hlavní inzertní weby, občas se něco najde. Ale často to ale bývá na opačném koci republiky, nebo majitel chce prodat traktor včetně příslušenství a ne jednotlivě.

Víc informací k bubnové sekačce: Pokud vím, tak nové sekačky se neprodávají. Nabídku na prodej starší jsem za cca 1/2roku co sleduji trh viděl pouze jednu, stála 10 tis. Kč. Bubnovka je tvořena dvěma částmi - převodovkou, která se upevňuje v místě, kde je nosič předních závaží a vlastním T ramenem na němž jsou bubny. Tyto části se dají rozdělat, tzn. že převodovka je našroubovaná na traktor napevno a běžně se nesundává, bubny stačí jen nasunout, zajistit pružinou nahoře aby se bubny noc nenakláněli a už se seče. Převodovka je napojena na přední vývodový hřídel kardanem. Bubny mají tři otočné nože, lze je po opotřebení jednoduše vyměnit. Výška sečení se nastavuje pomocí hydraulické páky. Pod traktorem je vedeno přes kladku k převodovce lanko, které je napojeno na druhý konec páky, takže když zvedáte zadní tříbodobý závěs, tak se zvedají i bubny. Nasazení bubnů zvládne sám i průměrně silný chlap, takže nikoho dalšího nepotřebujete. 

Nižší trávu seču na 3, pokud je tráva moc hustá, tak rovina sečení tak čistá, pak by asi pomohlo zařadit 2 nebo nabrousit nože (což zatím nedělám) nebo i silnější motror než 11 HP B a S.

Něco snad je vidět i na dalších fotografiích

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 7.6 (?), 22.5.2009 23:16

Ahoj Honzo. Žací lištu jsme koupily s náhonem.Velké plochy s řidší trávou a lištou 120 cm to šlo, ale v mokřinách se tráva nevešla mezi kola a kraj lišty. Chtělo by to lištu 140 cm. Je to lišta k sekačce MF 70. Protože máme již menší plochu a to v horách tak jsme si koupily MF 70. Protože sekám i mezi domy tak nepoužívám rotační sekačku na vysokou trávu, odlétávají od mí kaménky co vyhrnou krtci.   jiri.prasek@email.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 103.138 (?), 11.6.2014 17:40

Ahoj Honzo

Mám kompletní starší prstovou lištu pro tento typ traktoru včetně příslušenství (náhon, držák). Dokud jsem měl pozemek, tak jsem ji hojně používal, je fakt, že v případě vlhkého podkladu (první sečení) je problém pokud narazíš na krtinec, protože ten lištu ucpe. Rychlost sečení na 2. převodový stupeň, pokud je řidší tráva a ostrá kosa tak občas 3. Záleží také jakou nastavíš výšku, ale zpravidla byla snaha o co nejnižší strniště.

Nicméně sečení otavy je již mnohem lepší a na rovném terénu to klidně zvládne i na 3. Lištu jsem 1 x ročně nabrousil.  Já měl pozemky ve svahu (cca 0,7 ha), kde nebylo daleko k převrácení, ale vždy jsem dokázal posekat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 128.46 (?), 22.7.2014 7:46

Dobrý den, zajímá mě ten postřikovač. Můžu poprosit o informace, jak pracuje, jak ho získat, vyrobit. Děkuji. Zdeněk

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 146.129 (?), 16.10.2014 17:57

dobry den ja zhanam karburator na malotraktor mt8 070 vedeli bz ste mi pomoct 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika