Používáte drtič?



host - 33.3 (?)
25.8.2017 20:15

To jo jestli taky rozdrti halousky rozvetvene a to dost rozvetvene nebo to musite osekat jak sirku

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
host - 128.46 (?), 25.8.2017 11:32, zobrazeno: 35978x

Dobrý den, chtěli bychom si pořídit drtič větví a slyšel jsem, že jsou dost hlučné. Je to pravda? Bydlíme v domě u sídliště a nechceme zbytečně provokovat hlukem.

Díval jsem se na nějaké, ale většinou se tam decibely nepíšou. Jaké s tím máte zkušenosti, jaký byste mi doporučili?

Také jsem zvažoval místo drtiče štěpkovač, ten prý je tišší.

raději bych ale ten drtič, abychom to pak dávalii na kompost nebo ke stromkům, štěpky bychom odváželi na ekodvůr.       Jarin

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 241.252 (?), 25.8.2017 11:43

Bosch 2500, cca 12000Kč. Při štěpkování se lze v pohodě bavit i přímo okolo. Na štěpkování je použit válec s ostřími, který současně větev vtahuje i štěpkuje proti kovové destičce. Máme ho už cca 10 let, naprosto bezporuchový, stále stejně tichý i výkonný. Max průměr větví 4,5 cm. Mohu jen doporučit. Štěpky kompostujeme, nebo s nimi mulčujeme a jsou-li suché tak topíme. (Nesmí se jich ale přiložit mnoho najednou - kamna pak blafnou :))

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.47 (?), 25.8.2017 13:01

Dnes se jmenuje Bosch AXT 25 TC, je vynikající. Kromě větví a šišek podrtí i veškeré posklizňové zbytky rostlin i s listím, třeba keříčky fazolí, rajčata nebo papriky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 33.3 (?), 25.8.2017 20:15

To jo jestli taky rozdrti halousky rozvetvene a to dost rozvetvene nebo to musite osekat jak sirku

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 59.11 (?), 26.8.2017 12:17

Všechno co projde otvorem bere bez problému. Od té doby co ho mám nic nepálím, všechno jde do kompostu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 84.190 (?), 25.8.2017 12:08

Bylo by dobré, si to někde prohlédnout.Jak ten rychle se točící, tak ten pomalu běžný.Omlouvám se ale já nikdy nepochopím proč se stroj, který seká a štípe se jmenuje drtič   a válec, který doslova větev pomalu rozdrtí se jmenuje štěpkovač.To je asi moje chyba.Pravda je, že ten můj pomaluběžný taky trochu hučí.Je tam dost ozubených koleček a je to starší stroj.Pokud dodržíte nějaký postup t.j. že tam nebudete cpát syrové větve, tak potom i štěpka je oddělená a namačkaná.Takže my ji dáváme na cestičky mezi záhony, mezi keře.Větve s prořezávky stromů jsou přece různé síly.Ty silné pákovkama vystříhám(motorovkou vyřežu)ostatní rozdrtím.Pro ekodvůr bych to asi nedrtil.Na to mají stroje na kompostarně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 25.8.2017 20:48

já nikdy nepochopím proč se stroj, který seká a štípe se jmenuje drtič   a válec, který doslova větev pomalu rozdrtí se jmenuje štěpkovač

Nevím, ale myslím proto, že štěpkovač vyrobí štěpku a drtič drobnější drť.
Jinak mohu potvrdit, že Bosch AXT 25 TC je to nejlepší elektrické, co na našem trhu na dřevní odpad je. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 147.46 (?), 27.8.2017 7:08

Já se vůbec nedivím. V USA firma Seymour, vyrobí lopatu a prodává se tam coby lopata, ale když se přepraví přes velkou louži až do ČR, tak se zde prodává coby rýč.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 168.9 (?), 25.8.2017 21:03

Viděl jste někdy v akci rychloběžný drtič? Asi ne, protože by jste nikdy neříkal, že to nepochopíte. Drtič má nejméně 110 dB a větve rozseká úplně na drť, která se dává do kompostu. Pomaluběžný štěpkovač má asi 70 dB a větve pomalu chroupe a je z něho štěpka na topení nebo mulčování. Vysvětlete mě co na tom ještě nechápete, u nás to chápou i malé děti když vidí oba stroje v provozu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 33.3 (?), 25.8.2017 21:19

Je to jasne drtic je do kompostu valcovy je stepkonac na palivo   ale hajousky musi byt osekane u kazdeho jak sirky jinak to stroj nevezme i kdyby byl ze zlata

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika