Potkávání sekacích nožů HD 200



snedro - (10) - 12.27 (?)
6.5.2008 23:44

Schválně to zítra zkusím, a dám vědět zatím díky!

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
snedro - (10) - 12.27 (?), 6.5.2008 19:46, zobrazeno: 17768x

Dobrý den,

Mám takový problém potkávají se mi nože u sekacího traktoru, konkrétně se jedná o model Kastelgarden HD200 s motorem Bridgs/straton.Nože se potkávají i v případě že se pod nože nic nedostane např.kámen, pet lahev apod. Nože si při výměně řemene nastavím tak aby se nemohly potkat tzn. proti sobě do písmene T není přeci možné 2až3krát deně rozebírat pohon nožů a znovu přestavovat nože. Setkal jste se s tím někdo? Znáte někdo příčinu?

Děkuji Šnejdr.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 239.80 (?), 6.5.2008 21:12

Zdravím, napadá mě volná napínací kladka ve smyslu stržený zavit jistícího šroubu nebo vytahany řemen, který se o zoubeček po zoubečku posune, pokud máte tedy převod ozubeným řemenem. zkuste naznačit polohu řemene vůči kladce třeba barevným fixem. Tomáš Bajer  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
snedro - (10) - 12.27 (?), 6.5.2008 22:02

No to je právě ta záludná věc! Řemen je nový za čtrnáct dní bohužel už druhý prodaly nám totiž jakousi náhradu jiný tvar zubů, měkčí no prostě nevydržel a včera se přetrhl! Koupili jsme nový tentokrát správný ale stejný problém včera přeskočil dvakrát dnes jednou! Napínák je v pořádku akorát co jsem zjistil že ložiska na rolnách jsou asi fuč tak mě napadlo jestli se při delším sečení nezačnou zahřívat a přidírat a to pak může mít za následek přeskočení zubů, ještě zkusím zítra koupit nové ložiska ale pak už mě napadá jedině protočení unašečů na hřídeli!? Ale když si jeden z nožů zajistím proti pootočení a zkusím druhým pohnout tak s tím nehnu "nepřeskočí" jiná věc je kdybych narazil třeba na roxor což není v našich objektech žádnou vzácností ale víme o nich tak se jim letos úspěšně vyhýbáme. S novým řemenem jsem zatím nevzal ani kamínek a přesto se po dvou hodinách nepřetržitého sekání nože potkaly!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 239.80 (?), 6.5.2008 22:42

temi ložisky to byt může také přidře se, řemen se napne a přeskočí. zkuste si oznacit na obou kladkach jeho polohu pak treba chvilku nechat bezet na prazdno nebo nejakou mirnou zatez a kouknout se na posuti... rukou vrati na znacky treba se projevi ktera to kladka je T.B.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
snedro - (10) - 12.27 (?), 6.5.2008 23:44

Schválně to zítra zkusím, a dám vědět zatím díky!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 209.65 (?), 7.5.2008 0:25

Ten roxor nejde odstranit? Třeba uříznout autogenem nebo flexou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
GeorgeTuma - (19) - 71.8 (?), 7.5.2008 7:22

Bohužel tento problém se občas stává u zastaralejšího systému sek. ústrojí. Při koupi traktůrku jsem se tomuto systému vyhnul obloukem . Koupil jsem sice méně renomovanou značku Partner, ale se sek. zařízením uloženým šikmo kde se nikdy kudly nepotkají a zařízení je poháněno levnějším šestihraným klín. řemenem.Tento blbý systém sek. zařízení kde se kudly občas potkají má nebo měl myslím i Agrojet, ač se mi původně líbil nejvíc.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
snedro - (10) - 12.27 (?), 7.5.2008 21:08

Roxor by samozřejmě uříznout šel ale nejsou lidi kteří by byli ochotný tam dotáhnout autogen či natáhnout někde i 200m prodlužováku a uříznout! Šéf nám řekne dejte si pozor a tím to končí bohužel.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
snedro - (10) - 12.27 (?), 7.5.2008 21:23

Pane Georgi Tůmo, Asi máte pravdu s tím zastaralým systémem pohonu i když traktůrek je stár jen tři roky v dnešní době je to opravdu dlouhá doba co se týká pokroku.No ale stejně je to divné že ten řemen může přeskočit Chápal bych to když se řemen přetrhne ale jen tak i bez nárazu do překážky? Divné? Loni se nám to stávalo taky ale na vině byl volný řemen který nikdo nikdy nedopínal ani nevěděli že tam něco takového je! Pak už jen následovalo postupné "očesávání zubů" pak už bych to potkávání nožů chápal. Jinak je fakt že řemen je dost nákladová záležitost pokavad vám praskne 2x do měsíce máte vyděláno.Jinak s traktůrkem naprostá spokojenost žádná jiná závada. Dnes jsem chtěl vyměnit ložiska ale pro velký fofr to nebylo možné tak jsem ho alespoň zalil konkorem a dnes za 6h sekání v kuse nic, všechno OK Takže to opravdu vypadá na ty ložiska.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
GeorgeTuma - (19) - 71.8 (?), 7.5.2008 21:54

Pane Ivo, při dnešním konkurenčním boji do traktůrku nacpou kdejaký atipický šmejd od Číňanů jen, aby ušetřili. Ložiska s Asie to je katastrofa sama o sobě.Po 6 hod. už začali ječet protože koše s kuličkama snad ani nenamazali vazelínou, exoti.Po výměně nekritičtějšího kusu a namazání ložiska zatím fungují.

U vás bych zkusil zkontrolovat všechny vodící řemenice jestli nejsou přidřené a nekladou řemenu větší odpor než je žádoucí a dotáhnout řemem pokud není samodotahovací přes péro.No a nepřetěžovat žací ústrojí příliš vysokou trávou.Jinak mě nic nenapadá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika