Poradí někdo jak nastavit měřič otáček a motohodin?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
   
host - 224.187 (?) 
1.11.2014 18:17
Měl jsem jiný powermeter, ale protože neukazoval to co má, tak jsem ho zareklamoval a dostal jem peníze zpět. Na 4t ukazoval otáčky, které se mohly blížit realitě. Na 2t ukazoval otáčky minimálně dvojnásobné. Jikov 1447, podle něj se vtěl přes 9000RPM. Sousedova pila 18000RPM. Čas byl více než dvojnásobný. Jednalo se powermeter od Vari.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 90.135 (?), 3.11.2014 19:04

Dobrý den,

tak mě to nedalo a i přesto, že malotraktor na sečení STIGA ESTATE 3084 H jsem měl už zazimovaný, šel jsem univerzální měřič Sunway na něm vyzkoušet. Omotal jsem čtyři závity kolem kabelu ke svíčce dle návodu a na měřiči jsem nastavil kód 02=jiskra na svíčce při každé otáčce motoru. Po nastartování motoru a zkoušce na místě při chodu naprázdno (bez pojezdu a bez zapnutí sekacího ústrojí) měřič naměřil minimální otáčky  cca 1700 ot./min a maximální otáčky kolem 2700-2750 ot/min. Postupně jsem vyzkoušel nastavení všech kódů. Kód 01 (jiskra na svíčce 2x za jednu otáčku) - měřič ukazoval otáčky přibližně poloviční, než kód 02. Při nastavení kódu 03 a kódu 05 měřič ukazoval vždy přibližně stejné hodnoty otáček,  jako u kódu 02. Kód 04 pak ukazuje přímo natočené motohodiny. Za tu dobu zkoušky, což trvalo cca 20 min, jsem při přenastavování kódu musel motor několikrát vypnout, dále je nutno vzít v úvahu, že motor nešel celou dobu v nominálních otáčkách, protože měřič jsem zkoušel v různých otáčkových režimech od volnoběhu až po maximum, tak za tuto dobu měřič naměřil 0,1Mh, což by tak mohlo asi odpovídat.                                                          Abych si ověřil, zda naměřené hodnoty se alespoň blíží realitě a protože jsem ani v návodu k motoru Briggs, ani v celkovém návodu k traktoru nenašel údaje o otáčkách tohoto jednoválce o obsahu 344 ccm, napsal jsem mail s dotazem na GGP Group ČR a odtud mi odpověděli, že otáčky nezatíženého motoru by se měly pohybovat v rozmezí: min.1750+/-50 a max.3150+/-50.           Závěr z toho dělám asi takový. Zatím se zdá, že by univerzální měřič měřit mohl. Změřené minimální otáčky odpovídají tomu, co pro tento typ motoru říká prodejce traktoru pro ČR, maximální otáčky jsou cca o 400-450 ot/min nižší. Zda jsou nižší proto, že měřič neměří přesně, nebo zda proto, že jsou nastavené níže, to budu muset teprve zjistit, nejlépe asi přeměřením nějakým zaručeným spolehlivým otáčkoměrem a pak se uvidí, kde je pravda. Traktor na sečení jsem dosud neměl a tento jsem koupil letos na podzim a sekal jsem s ním 2x. Proto nemám ani s čím porovnávat ani dost provozních zkušeností. Koš se plnil dobře, nic se neucpávalo, ale pokud jsem porovnal kvalitu sečení traktorem a sekačkou, přece jenom bych řekl, že sekačkou byl trávník posekán líp. Zda by to mohlo být těmi nižšími otáčkami, nebo něčím jiným, na to se časem snad přijde.

Na závěr bych chtěl poděkovat všem za snahu mě poradit a pokud se týká českého návodu k obluze, pak musím říci, že po praktickém vyzkoušení univerzálního měřiče SUNWAY si myslím, že ten návod by šel napsat daleko srozumitelněji, než byl napsán, či spíše přeložen ten, který se mě dostal do ruky. Mirek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Zahradnik72 - (28) - 84.204 (?), 5.3.2019 18:13

Mohu se po několika letech zeptat, jestli se počítadlo motohodin osvědčilo nebo fungovalo ke spokojenosti?

Díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika