Pomožte s výběrem rotavátoru



host - 11.107 (?)
4.10.2015 17:08

V čem je Agzat při orbě lepší než Vari? Oba stroje mohou mít stejnou hmotnost i výkon motoru může být totožný a u obou se může projevit problém s přenosem výkonu na zem. V dopravě chápu výhody převodovky s diferenciálem.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
                     
host - 139.178 (?), 5.10.2015 7:54

Otázky vyplňují ticho před bouří.V čem je lepší, kolikrát budu pole rotavátorovat, to je jen moje věc.Když je to potřeba, tak to přejedu třeba 3x.Pro kousek trávy za barákem, dojedu i bez diferencialu.Značku volím taky jenom já.Tady si to vlastenectví můžu dovolit.Až se stím budu živit, tak budu rozhodovat trochu jinak. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 147.46 (?), 29.9.2015 9:21

Vystihl jste to perfektně!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 11.107 (?), 3.10.2015 19:20

Nechci zpochybnit něčí spokojenost s rotavátorem k Agzatu, ale ještě jsem neviděl někoho, komu to funguje jak je na tento stroj zvykem. Agzat nemá zohledněné otáčky pro použití tohoto aktivního příslušenství, pojezd je rychlý a v případě použítí dvoutaktního motoru je to ještě horší. Navíc teda i v číně vědí, že ROTAVÁTOR se točí, se má točit, po směru jízdy a ne proti, jako u Agzatu. Považuji tento adaptér za nepoužitelný i s popisem použití. Ale jak jsem psal, nikomu neberu jeho spokojenost, já jen dávám svůj pohled na věc.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 224.86 (?), 4.10.2015 10:46

Mám Agzat s diferenciálem a chtěl jsem si přikoupit nesený rotavátor, ale po praktické ukázce jsem si raději ponechal starý rotavátor Vari. Agzat používám pouze na povoz a orbu, v čemž je o třídu lepší než Vari (rovněž úměrně dražší). Rotavátorovat 2 až 3x po sobě je přepych a najednou to stroj neutáhne (zvláště do kopce). Problém je protisměrnost otáčení, kdy se část výkonu zbytečně umořuje v přetahování pojezdu s rotavátorem a vysoká pojezdová rychlost. Vyšší otáčky rotavátoru ba také mohly být řešením, ale na to je motor příliš slabý.  Ovšem je možné, že někomu, kdo má lehkou zem a má nervy na opakovaný přejezd, nesený rotavátor vyhovuje, ale já nikoho takového osobně neznám. Ještě někdo uvedl, že orební závěs Vari praskne pouze vinou špatné obsluhy - to může tvrdit pouze člověk bez zkušeností. Kolem mne je tak 75 % uživatelů, kterým závěs praskl, včetně mne. Přeci jen, konstrukce a materiál nejsou vhodné pro velmi těžkou zem. Je zajímavé, že pokud jsem praklý závěs známým svařil, většinou dále držel, ale mnoho z nich si zakoupilo závěs od jiných výrobců, kteří používají klasickou ocel a ne ocelolitinu. Při svařování jsem použil obalovanou elektrodu z austenitické nerezové oceli (u normální uhlíkové dojde u sváru k přesycení uhlíkem a tím ke zkřehnutí už tak křehkého materiálu). Ale jako ve všem, někdo je spokojený s motykou a rýčem a někomu nestačí ani malotraktor TK a přitom obdělávají stejně velký pozemek. P.G.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 11.107 (?), 4.10.2015 17:08

V čem je Agzat při orbě lepší než Vari? Oba stroje mohou mít stejnou hmotnost i výkon motoru může být totožný a u obou se může projevit problém s přenosem výkonu na zem. V dopravě chápu výhody převodovky s diferenciálem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 224.86 (?), 5.10.2015 18:28

V čem je lepší? Právě tím diferenciálem. Manipulace mnohem jednodušší. Pominu to, že k Agzatovi se kupuje masivnější pluh se závěsem - ten se dá připojit i k Vari. Rovněž záleží na členitosti pozemku, délce brázdy a tím četnosti otáčení. S diferenciálem se s plným závažím (mám ještě další navíc v kolech) otočíte téměř na místě. Mám oba stroje, ale upřímně řečeno, ty peníze navíc u Agzatu za to možná nestojí. Já jsem technický fanda, tak to beru jako koníček. Někdo ty prachy prokouří, já jsem si udělal radost s Agzatem. P.G.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 11.107 (?), 5.10.2015 19:59

Ano, to otáčení chápu. U vari se to řeší třeba uzamčením jednoho kola a otočka na zpátečku okolo kola neuzamčeného. V průběhu jetí v brázdě, tedy orby diferenciál uzavíráte? Vzhledem k tomu, že používáte i Vari předpokládám, že jste volil převodovku Agzat s vrchním dílem pro 80mm spojku?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 245.173 (?), 6.10.2015 7:13

Bez uzávěrky bych v těžké zemi nic nezoral, takže ji zařazuji hned na začátku. Spojku mám buhužel Agzat, mašinu jsem sehnal s velkou slevou (bez DPH) a nemohl jsem si vybírat. Motor mám Hondu GSV190. P.G.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 11.107 (?), 6.10.2015 21:31
Jasně, ta uzávěrka je nutnost, bez ní by to s tímto strojkem asi fakt nešlo. No a neláká vás pořídit vrchní díl převodovky pro 80mm spojku a dobrat se stavu všechny motory "na všechno"?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 139.178 (?), 7.10.2015 7:23

Je to slovíčkaření, ale já místo uzamčení vždy ny konci jedno kolo odpojím.Uzamčené je mám obě přeci.Vyhýbám se couvání, raději dopředu.Vzad, pokud je to nutné taky umím.Jak je to prosím s tím Agzatem?Jedete na uzávěrku a na konci když se chcete otočit děláte co?Diferencial vypnete? Jde ven dobře a hlavně je jistota, že zase potom max. zaskočil?Ano chci se dobrat toho, jestli to stojí za to.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů19:01
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika