Pomožte s výběrem rotavátoru



host - 11.107 (?)
24.9.2015 18:43

Dobrá tedy. Třeba to BCS, ale když BCS tak jaký model je cenově srovnatelný s Vari? Taky jsem si při "pátrání" všilm, že většina tipů má pneu jen 10" a zdá se mi i menší světlá výška pod převodovkou, což zase bude asi znát při orbě. Zato nesený rotavátor je velice dobrá věc. Já nevím, jestli při volbě cena užitná hodnota na "zahrádku" to už prostě není drahé i když ta zahrádka má třeba 1500 m2. Teď teda je otázka, jestli to musí být BCS? Nemá třeba RERRARI nebo PASQUALI lepší cenu? Taky teda nevím, kam bych šel pro polámané drobnosti. Třeba utržené ovládací lanko, nebo nějakou stracenou vratnou pružinu nebo co já vím,  když prodejce bude sedmdesát kilometrů daleko. Jako je to lákavé "jiný" stroj, ale co dál? To mě zase přijde lepší, nebo spíše finančně výhodnější a to se mnohým nebude líbit, pořídit Bertolini 410 od Mountfieldu. V "akci" je pod padesát i s rotavárorem.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
                     
host - 112.148 (?), 24.9.2015 5:49

Dospělému a hlavně rozumnému člověku, neni třeba říkat „B“. To dělají provokatéři, nebo alibisti. Soudnému člověku by měla stačit kritika něčeho, aby se tomu vyhnul. Jestli se nevyhne, tak může kritizovat případné nedostatky, které se mu nebudou líbit. Když bude více kritik a méně oponencí, zvláště těch hloupých, kde někdo vychvaluje naprostou bezchybnost a vyjdřuje svou maximální spokojenost, ale kousek dál, přiznává, že je něco špatného, tak se může něco zlepšit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 46.207 (?), 24.9.2015 9:31
Soudný člověk si vyhodnotí A a B a vybere si za ty prachy A.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 147.46 (?), 24.9.2015 15:46

Pak bude na fóru pokrytecky vychvalovat a v duchu si bude říkat „já vůl“, protože zde platí „za málo peněz, málo muziky“. Spočtěte si co u Vari potřebujete, když budete chtít provozovat od kosení až po orbu všechno, dvě převodovky, přehazovací motor a v případě DSK317, máte vysokou kozu s kterou se až tak dobře nepracuje. Když si pořídíte dražší stroj, třeba BCS, máte jednu mašinu na vše s velmi nízko uloženým těžištěm, nemusíte se otravovat s přídavnými závažími, můžete na to věšet vercajk z obou stran, jen otočíte kleče. Kupte si Vari, dobrá volba??!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 55.99 (?), 24.9.2015 17:07
Ani jednou jsem si u Vaří neřekl, já vůl. Jednoduchý a spolehlivý stroj. Velký stroj velké problémy od převozu po opravy.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 11.107 (?), 24.9.2015 18:43

Dobrá tedy. Třeba to BCS, ale když BCS tak jaký model je cenově srovnatelný s Vari? Taky jsem si při "pátrání" všilm, že většina tipů má pneu jen 10" a zdá se mi i menší světlá výška pod převodovkou, což zase bude asi znát při orbě. Zato nesený rotavátor je velice dobrá věc. Já nevím, jestli při volbě cena užitná hodnota na "zahrádku" to už prostě není drahé i když ta zahrádka má třeba 1500 m2. Teď teda je otázka, jestli to musí být BCS? Nemá třeba RERRARI nebo PASQUALI lepší cenu? Taky teda nevím, kam bych šel pro polámané drobnosti. Třeba utržené ovládací lanko, nebo nějakou stracenou vratnou pružinu nebo co já vím,  když prodejce bude sedmdesát kilometrů daleko. Jako je to lákavé "jiný" stroj, ale co dál? To mě zase přijde lepší, nebo spíše finančně výhodnější a to se mnohým nebude líbit, pořídit Bertolini 410 od Mountfieldu. V "akci" je pod padesát i s rotavárorem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 147.46 (?), 24.9.2015 20:20

Ježíši, co by jste chtěl. Tip se zárukou, že to bude všechno super. Kupte si cokoliv, bude to jen a jen vaše rozhodnutí. Možná se trefíte do černého a budete spokojen. Nikdo nebude rozhodovat za vás a nikdo se také pokrytecky nebude chlubit, tím, že naletěl, nebo, že to neni podle jeho představ. Nejlepší je mít opravdové kamarády s různými mašinami, kteří by poradili. Podělat se může cokoli, na čemkoli. Pořídíte si Vari s motorem Honda, protože je to „velmi silný čyřtaktní motor s velmi nízkými emisemi“ a zjistíte, že průvlak pro startovací lanko je pěkně debilně umístěn, což způsobuje zvýšené opotřebení lanka a vydírání průvlaku. Půjdete si koupit ten kousek plastu a protočí se vám panenky. Jen aby tam taky náhodou nebylo něco podobného, jako kousek za Aší. Ostatně v dnešní době si můžete dopřát to na co budete mít finance. Na výběr máte věci od cca padesáti papírů, do skoro jednoho mega.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 55.17 (?), 25.9.2015 12:11
Vari má obrovskou výhodu v možnostech dokoupení i staršího kvalitního příslušenství, motoru, převodovky. U strojů skupiny B jdou takové nákupy do částek, které se na menších pozemcích vůbec nevyplatí. Kolik že stojí motor do B možnosti, kolik stojí převodovka se ani neptám. Každou opravu, kterou zvládnu doma nemusím platit. U možnosti B toho doma moc neopravím.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 56.44 (?), 25.9.2015 18:59
Že je možnost dokupit náhradní díly i na starší výrobky, firmu ctí, ale to je tak všechno. Stroje skupiny B, jsou kompaktní s možností otočení řídítek a využíváním předo i zado montáže nářadí, včetně vývodového hřídele. Co je menší, nebo větší rozloha pozemku je velmi diskutabilní. Kolik je to podle vás. Někdo může obdělávat pozemek o roloze několika arů ručně, protože třeba neni lenivý, ale také může obělávat několik desítek metrů čtverečních traktorem, velmi často najatým, nebo svým strojním vybavením, když je movitý. Na You Tube je možno vidět obdělávání několika metrů čtverečních strojem skupiny B v těsné blízkosti skleníku. Ostatně tento stroj neni zkonstruován na jedno použití. Měl by vydržet několik desítek let a proto můžeme říci, že je to mašinka vícegenerační, ale to už je jiný problém.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 51.90 (?), 25.9.2015 19:10
Měl by vydržet, o Vari vím, že vydrží.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 62.62 (?), 25.9.2015 13:51
Celé startování na Hondu stojí origo kolem tisícovky, kvalitní replika kolem tří stovek. Panenky se protočí až budete kupovat na možnost B.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu8:34
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika