Pomoc s výběrem sekačky s pojezdem



host - 73.186 (?)
10.8.2016 20:48

Jaký model Alko máte? S jejich motorem nebo s B&S? Díky

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
               
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 150.232 (?), 10.8.2016 8:22

Taky jsem chtěl Stigu, ale pak jsem vzal Hecht s šířkou 55 cm (stál o 13.000,- méně). I s jejich motorem, cca 10.500,-.  Mám ji druhou sezónu a naprostá spokojenost (sekám 2000 m2 ).  Motor stále chytá na první cvrnknutí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 73.186 (?), 10.8.2016 20:48

Jaký model Alko máte? S jejich motorem nebo s B&S? Díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 243.170 (?), 10.8.2016 21:59

Stejně jako "ronyx" mám HECHT 5484 SX, akorát kupovanou letos na jaře a nemohu si ji vynachválit. Sekám s ní 1600 m2 jednou za 2-4 týdny a to pouze na mulčování - potřebuji půdu trochu posílit.

Těch 1600 m2 sekám 1 a 3/4 hodiny a sekačka za tu dobu spotřebuje cca 1 litr benzínu (necelou nádržku).

Opravdu bych se jí nebál  - za těch 8 tisíc nic lepšího neseženete.

Kamarád má GTM 500 s B&S 190ccm a čtyřkvaltem a při sečení mi to přišlo slabší než můj Hecht s motorem 135ccm. Letos se mu povedlo najet na trubku v zemi a mírně si přihnul klikovku motoru, což se u Hechtu nestane - má kluznou spojku nože. A to bylo GTM o půlku dražší.

Osobně značku Hecht moc nemusím, ale model 5484 se (dle mě) opravdu povedl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 9.223 (?), 11.8.2016 19:12
Přesně tyto požadavky jsem měl.Koupil jsem Stigu za 13tis.-hliníkové šasi perfektně tvarované, plynulý rozběh pojezdu, záběr 50cm, motor b&s, celkově fakt dobrý.Ale víte jak si zkrátite čas a počet sekáni?Koupil jsem nejvyšší model od stigy a získal jsem 55záběr, hondu motor 190ccm, variátor(rychlejší pojezd na řidší trávě, pomalejší na hustší trávě měnitelný za jízdy),dvojitou kudlu(jemně nasekáno),madlo stavitelné bez šroubování na 3polohy, sekačka nachystaná na převoz do 3s.,madlo vpředu.Je to dělo, trávu to poseká ikdyž je nad kolena a vyhází zadem díky kudle a silnému motoru.Ze začátku sezóny jsem sekal po 4týdnech, teď po 6týdnech, koš nepoužívám (cca70l),ikdyž má vychytávku na vyndávání jednou rukou.Konečně něco pro nás, nejsme nadšenci, kteří se honí za sekačkou každý dva týdny, nedejbože každý týden.Proto ani cena není nevýhodou, což jsem si pomyslel, když jsem ji kupoval-26000,-.Dnes ji vidím že je k nezaplacení.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 9.6 (?), 11.8.2016 20:07

Tak to byla šťastná ruka při výběru - hlavně. ať Vám twinclip slouží, je to super mašina :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 84.190 (?), 12.8.2016 7:00
Nadšenec taky nejsem, ale proč bych měl sekat trávu nad kolena vysokou, a ještě bez koše a to sekačkou za 25 tisíc?Přeci to snad o tom není.Těch pár letních měsíců to přejede i cvičená opice.Jen jí přistavíte kolečko a těch 4-5 košů odvezete na kompost.Na to kafe a zívání mám čas taky, se sekačkou za osmičku, když to tedy není moje záliba.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 16.127 (?), 12.8.2016 9:01
To fakt může sekat jen cvičená opice :) (nezvyklé pojmenováni sebe či manželky, ale nic proti),protože každý jiný si časem spočítá, kolik to je košů za sezónu, když se travina sbírá z 800m2,jak se naběhá s vysejpáním a natož skladování či odvoz traviny.Souhlasím se zadním výhozem najemno nasekané trávy a čím méně cyklů sekání, tím lépe, takže silným Top modelům fandím, z levných značek jsem vyléčený, ale nikomu je nevyvracím a už vůbec ne někomu, kdo mě nesedí :),ať se taky spálí, když je jakej je.Zmíněná stiga twinclip je skvělá, nejlepší poměr cena x výkon x využití.Další v řadě je honda s hydropojezdem, taky bomba, ale na doma je už poměrně drahá.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 84.190 (?), 12.8.2016 11:42
Jak píše ing.Mravenec zahrada na obtíž jen na sekání trávy.To u domu nemůžu mít.Musím to sebrat a uklidit aby se mi tam dobře chodilo.Je jedno jestli se naběhám z košem nebo opruzuju někde běháním po ulici.Toto je bezpečnější.Takovou tisícovou zahradu jsem sekal chvíli, než jsem našel chovatele.Ten mi sedí.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 12.8.2016 9:13

Ze začátku sezóny jsem sekal po 4týdnech, teď po 6týdnech,...tak ono jde i o to na co tu zahradu máte. Vy ji máte jen na sekání trávy, protože jinak se to využít nedá, leda že po zahradě chodíte v gumákách.

Já sekám v kratších intervalech, je to dáno hlavně tím, že když moje Beruška vyběhne po ránu nebo po dešti v cuklích ven tak ji začne studit vyšší mokrá tráva do nožek a pak dostanu befel a jdu sekat, aby to tu moji Berušku nestudilo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 21.100 (?), 12.8.2016 9:44

Přestože jsem fanda krásných strojů, tak sekačka za 26 tisíc mi smysl příliš nedává. Pokud by mi šlo o co nejkratší čas na sekání a nehleděl bych na korunu, tak bych šel do zahradního traktoru nebo rideru. Jsou sice ještě dražší, ale využití i rychlost jsou násobně větší.

Samozřejmě požadavky tazatele traktor nesplňuje, protože sekačku bude převážet. Otazník je v tomto případě i u Stigy - přece jenom nakládat do vozu sekačku o hmotnosti 50 kg asi nebude příliš snadné a s nožem 55cm bude i dost veliká.

Já takhle co 14 dnů převážím Hechta 5484 (46cm) a do kombíku se mi vleze docela natěsno a manipulace s ním (37 kg) taky není maličkost. Ale požadavek tazatele v tomto splňuje - sklopné a výškově nastavitelné madlo jen povolením páčky po stranách - bleskově rychlé a snadné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika