Pomoc při výběru benzínového plotostřihu



host - 215.221 (?)
18.4.2011 15:14

dobrý den, já mám už třetím rokem berlan z aukra, stály mě cca i s dopravným 2500 kč, mám cca 280m plotu z tůjí.Používám je taky jen pro vlastní potřebu a vystačí mi.Kdybych se tím živil, koupil bych profi, ale takhle?Na co prosím vás.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
Jan Vích - (2) - 90.253 (?), 7.2.2011 21:23, zobrazeno: 14347x

zdravim, chtel bych poprosit, zda mi muzete poradit na koupi benzinoveho plotostrihu. Je to pouze pro moji zahradu, zadne podnikani, strihani tůjí u plotu - jejich vysku, stirhani keru a ruznych okrasnych stromku. Zda se mi, ze investovat cca 10tis do profi stroje je docela dost penez, tak jsem koukal zatim na par znacek, typu Hecht, Stiga,  a docela se mi libily tyhle dva vyrobce, akorat nevim kteryho z nich, nasel jsem za podobnou cenu tyhle dva Stiga SHJ 550, nebo Hecht 925 oba za cca 3300Kč. Zda se mi, ze Stiga je na tom kvalitne lip, ale nevim nevim, koupil bych treba Husqvarnu, ale 10tis je fakt dost za tohle, od Husqvarny par stroju vlastnim jako zahr.traktora a jsem s touhle znackou fakt spokojenej, ale myslim si, ze za plotostrih pro obcasny vyuziti by mohla stacit i ta,,cinska,, znacka.. jinak na kabel nic nechci, hruza a děs, diky Honza

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 27.38 (?), 18.4.2011 13:52

Tiež uvažujem podobne - pre vlastnú potrebu, ca 4 hod. práce do roka. Tiež uvažujem Hecht 925 alebo Homelite-hht-2655 - doteraz si požičiavam STIHL, ozaj dobrá mašinka. Ak máte niekto skúsenosti, poraďte. Kosačku mám Stihl, pílu Jonsered, ale plotostrih budem používať ozaj zriedka. Kábel taktiež nechcem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 215.221 (?), 18.4.2011 15:14

dobrý den, já mám už třetím rokem berlan z aukra, stály mě cca i s dopravným 2500 kč, mám cca 280m plotu z tůjí.Používám je taky jen pro vlastní potřebu a vystačí mi.Kdybych se tím živil, koupil bych profi, ale takhle?Na co prosím vás.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 179.249 (?), 18.4.2011 20:50
Hecht dělá věrné kopie obou benzínových plotostřihů Stigy. Výkonější SH 160 má dobré provedení masivní převodovky včetně maznice ale poddimenzovanou startovací klapku. Proti tomu Stiga SHJ 550 je jak mi řekli stavěná na cenu. Slabší převodovka, více plastů a nože nemají tvrzený povrch. Jejich kopie dělá Hecht, Atika Berland aj. O Homelite jsme se bavili na jiném vláknu a co uživatel psal tak je dobrý, lepší provedení startovací klapky, ale je hlučnější, větší vibrace za tepla špatně chytá a je citlivý na naklánění při tvarování. Ale dnes se i na čínské výrobky nechá u nás sehnat servis a náhradní díly. Přičemž jsou levnější a prodavači ochotnější než často u kvalitních značek, znám z vlastní zkušenosti, ale nechci nikoho pomlouvat přece jen je to o lidech, ale často tím trpí celá značka.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 213.108 (?), 17.7.2011 18:00

ja som nakoniec som kúpil Homelite HHT 2655 za 130 €. Ergonometria biedna, nijako to nesedí do ruky, nevyvážené, hodne to vibruje aj napriek "antivibračnému" uloženiu motora. Vypadá to na hodne nekvalitné prevedenie excentra - a aj robí pekný rámus, asi to dlho nevydrží. Štartuje to na prvý šup či je to studené alebo zahriate - veď je to nové, ale po 1 hod práce sa pokazilo pridávanie plynu. Keď som si predstavil tie štrapácie so záručnou opravou - na Slovensku nie je servis - tak som to radšej rozobral doma. Odstránenie závady bolo jednoduché - vyskočené lanko - ale keď som videl to vnútorné prevedenie tak tomu nedávam veľkú životnosť. Detské hračky sú spracované lepšie. Revolučné prevedenie motora Mighty Lite je vlastne jeho také zjednodušenie - jeden blok prevodovka aj valec - že nejaké opravy tu veľmi neprichádzajú do úvahy.

Śtartuje bez problémov, beží vo všetkých polohách - aj nad hlavou,,hore nohami´´  - bez problémov, len musí mať benzín aspoň do 1/2 nádržky.

A stroj od Přední americký výrobce zahradní techniky (citujem internet)  má napísané Made in Hon-Kong. Ale to mal asi pred 6 rokmi foťák Olympus, ktorý dodnes fotí výborne.

Ale na druhej strane - na ca max 8 hod práce do roka... len aby to niečo vydržalo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
TomikV - (17) - 208.170 (?), 18.4.2011 20:52
Mam druhym rokem plotostrich Homelite HHT 2655 a maximalni spokojenost. Pouzivam ho taky jen kolem domu pro upravu stromku. Rovnez stejny nazor mam o koupi profi strihu za deset tisic, pro moje vyuziti zbytecny luxus. Kdyz jsem si ho porizoval, tak me prodavac rikal, ze Homelite ma o trochu lepsi odpruzeni motoru nez Hecht, ktery je neco podobneho a ve stejne cenove relaci. Me stal neco malo pres 3 tisice korun.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 144.210 (?), 18.4.2011 21:12
Nechci pánovi kazit iluze ale Stiga SHJ 550 a Hecht 924 se vyrábí v jedné továrně. Takže nikoli kopie ale stejné výrobky
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 179.249 (?), 18.4.2011 21:50
Také vypadají stejně a stojí skoro stejně. Jak už jsem psal i jinde, Stiga není už co bývala a snad tento trend nebude dál pokračovat i sekaček, ale obávám se, že ano.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 43.166 (?), 18.4.2011 22:41
Jejich kopie dělá Hecht, Atika Berland... Hecht nic nevyraba, to ako keby ste povedali ze Tesco nieco vyraba..len lepi jedna ceska firma na cinske napodobeniny nalepky s oznacenim Hecht.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 179.249 (?), 19.4.2011 9:11
Osobně si myslím, že na danou práci stačí téměř každá čína která se na trhu prodává. Přece jen na pár metrů tůjí párkrát do roka opravdu nemá cenu kupovat jenom Husku aj. A dneska na ně seženete servis i u nás. Doporučil bych spíše Homelite, protože uvedený Hecht jak jsem se díval nemá tvrzený povrch nožů, pokud se nepletu. Alespoň ne daný model.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika