Pomalý rozběh hobby kompresoru



   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
ARB - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (215) - 184.119 (?) 
26.1.2011 18:16

Ale je tam, iba ste ho nenašiel. Každý olejový kompresor má výpustný otvor. Na druhej strane máte aspoň "čisté olejové lepidlo". Ale kým sa vám nepodarí olej vydolovať a nahradiť novým a hlavne tekutým, kompresor radčej nepoužívajte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 65.231 (?), 26.1.2011 20:52

Hledal bych někde vespod šroub s hlavičkou tipuji tak na 10 klíč. Před výměnou bysem se pokusil nechat k. na 5 min proběhnout a tím olej zahřát, teplem by měl žřidnout. pokud neobjevíte vypouštěcí šroub, olej se dá žanetkou i odsát.    j.c.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ARB - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (215) - 184.119 (?), 27.1.2011 15:10

Ono by to asi aj chcelo asi aj "preplach" aby sa ten starý sajrajt dostal von a nemiešal sa s novým olejom. Ja si to už nepamätám ale ja mám na boku dole a myslím že 17 kľúč to bol. Treba hľadať - nie je to Kanada určite tam je.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 254.23 (?), 27.1.2011 20:11

Tak máte pravdu, je tam, jen jsem ho nenašel, respektive uvažoval jsem o jednom, ale byl stejný, jako ostatní šrouby, držící zadní víko.To mne zmátlo. Originál návod je kdoví kde, takže z toho sem to nemohl vyčíst, ale jsem zase o něco chytřejší.Takže díky za všechny rady a informace.Děkuji všem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 54.215 (?), 18.12.2014 11:27

Jo jo, neuschovat si návod k obsluze nebo ho nečíst, už zavinilo spoustu malérů... Návody jsou alfa - omega uspech nikdo není tak chytrý a zkušeý aby je nemusel číst. Věta: Pokud zařízení nefunguje ani na třetí pokus je potřeba číst návod, se může zatraceně prodražit.

Hodně štěstí všem David   

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 211.119 (?), 20.12.2014 13:40
Motorový olej 5w40 má celoroční použitelnost, takže i v mínusových teplotách, taky jsem ho dal, protože mám kompresor v nevytápěné stodole.Nevýhoda může nastat v létě, že je tak řídký, že se dostane do vzduchového oběhu, ale tam to má omezit odlučovač oleje.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 192.242 (?), 29.12.2014 21:42

5W-40 by mal mat viskozitu pri 100 celzia ako ISO VDL 100.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.91 (?), 31.12.2014 19:11

Bylo by zajímavé, postavit vedle toho kompresoru co se pomalu rozbíha, ten samý.Stejnou značku, stejný olej.On by se rozbíhal normálně.Co potom? co by se hledalo za závadu.Nejak se mi nezdá, že je to olejem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 192.242 (?), 31.12.2014 19:57

len to, že VDL 100patrí medzi najvyššie predávané viskozity. Najvyššia pre kompresory je VDL150. Ked kompresoru nestačí VDL 100,tak je na tom dost zle. VDL 150 sa používa len ojedinele.  Bežne používaná viskozita je VDL 46 až 68.Ked sa kompresor zle rozbieha i pri normálnych teplotách nad +5 celzia, tak može byt problém v kondenzátore.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika