Pila chvostovka na drevo



host - 49.245 (?) 
6.3.2021 7:03, zobrazeno: 669x
Dobry den, poradili by ste aku pilu chvostovku vybrat. Potrebujem odpilit hrube konare na zahrade a naletove dreviny za zahradou. Dakujem Jana
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Pierre - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (183) - 103.119 (?), 6.3.2021 9:34

U mna je na záhrade chvostova píla jeden z najviac využivaných nástrojov. 

Prvotne mi požical brat chvostovku makitu kablovú, aby som si pozeral konarinu, ktora ostala po zrezaní stomov. Požičal mi ju na čas, kým si kúpim motorovú pílu.

Po mesiaci som žiadnu motorovú nechcel, ale kúpil som si AKU MAKITA DJR186Z
baterie som mal z aku kosačky.

Absolútne odporúčam, veľká spokojnosť. Prenesiem ju vsade. Aku vydrži asi cca 30-40 min. podľa toho co sa reže.

Da sa použiť na dosky, konáre, železo, tehly, porobetón, plastove trubky... 

Kúpil som si 30 cm pílový list a porezal som stare napadnute slivy s priemerom 23-25 cm uplne bez problémov.

Na orez stromov v korune je ťažka, ani na to nie je určená, ale sú pílové listy ktoré rezu veľmi hladko. Ale na naletové dreviny je perfektná. Tiež som s nou čitil pozemok. 

Pílových listov je obrovske množstvo. Najväčšia výhoda chvostovky- žiaden olej, žiaden benzin, žiaden smrad, hladký rez.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 91.196 (?), 6.3.2021 12:52

Fiskars-zásuvná, ale i ta s plastovým krytem-pochvou, potom i husgvarna-to jsou moje lásky. Poměr cena vers.výkon jedna báseň. A nepotřebují nejen benzín, ale ani elektřinu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 49.245 (?), 6.3.2021 16:27
Dakujem za tipy. Idem pozriet. Pekny den vsetkym, Jana
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 37.133 (?), 6.3.2021 18:01

Já používám Husqvarnu 300 ST na všechny nálety i prořezání stromů. Jsem sní velice spokojen.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika