Partner Colibri IIS údržba



L. Radek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (404) - 143.54 (?)
22.8.2010 22:45
Takže pro jistotu. Je to ten vyžínač s dole ohnutou trubkou. Samozřejmě s poměrem 1:40 vám bude kouřit a s 1:50 se kouřivost sníží. Zřejmě bude karburátor nastaven na bohatší směs a po zajetí by se měl nechat v servisu seřídit, ale to ještě neřešte. Jestli nemáte aretaci plynu, tak si s kolísáním otáček také hlavu nelámejte, protože nepředpokládám, že sekáte stylem houpání, kdy někteří jedinci jdou do záběru na plný plyn a poté hned volnoběh. Máte dobrou strunu a zřejmě jste měla nižší otáčky, proto se hned neusekla. Časem se s strunovou hlavou naučíte pracovat, protože každá je jinak citlivá. Se svojí se například nemohu dotknout země, protože hned posune strunu. Ještě vám doporučím nechat po práci motor cca půl minuty točit před vypnutím aby se stihl ochladit. Jestli budete mít nějaký problém, tak klidně napište. Určitě vám poradíme. R.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 224.74 (?), 19.8.2010 6:58, zobrazeno: 19058x

Poradí někdo jak vyžínač mazat, v návodu celkem nic, v diskuzi jsem našla promazat hlavu, dříve se mazala i hřídel, a při záběhu se dávalo i více oleje do směsi. Asi nyní vše jednodušší. Mám nový z e šopu, tak servis nedělají. Asi smontuji sama, tak abych něco neopoměla. Díky za každou radu k uvedení do provozu.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
L. Radek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (404) - 96.53 (?), 19.8.2010 22:46
Na tomto vyžínači není potřeba nic mazat. Směs můžete klidně od začátku používat 1:50, ale jestli chcete, tak první litr namíchejte 1:40. Hlavně používejte kvalitní olej. Nevíte co je tam za motor? R.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 224.74 (?), 20.8.2010 22:22

Díky za rady, tak jsem Kolibříka vyzkoušela, trochu vibroval, chvíli trvalo než jsem seřídila otačky, tak aby v záběru nechcípal. Olej jsem použila Castrol 2T, motor bohužel nevím, podívám se zítra přímo na štítek na vyžínači. V návodu jsou sice technická data, tj. výkon 0,7, objem 25, otáčky 8000.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
L. Radek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (404) - 143.38 (?), 20.8.2010 22:46
S tim Castrolem jste to moc nevyhrála. Nic proti němu nemám, ale je to spíš základ mezi oleji. Nemáte náhodou v návodu doporučený olej od Husqvarny? Přeci jen s kvalitnějším olejem se zvýší životnost motoru. Sám používám plnou syntetiku. R.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 224.74 (?), 20.8.2010 23:02

V návodu píší kvalitní olej, moje chyba, budu muset navštívit asi přímo prodejnu Husqvarny. Ten nákup přes internet nebyl asi v tomto případě pro laika ideální. V pondělí to oběhnu, namícháme další porci. Trávy je letos pěkný příděl, ještě si Kolibřík zamaká. E.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
L. Radek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (404) - 143.38 (?), 21.8.2010 0:09
Jestli mu chcete dát to nejlepší, tak kupte olej Husqvarna HP cca 300kč a k tomu průhlednou míchací nádobu 1l cca 130kč, ktera se dá použít jako kanystr a přitom namícháte jen to co spotřebujete. Vždy budete mít čerstvou směs, což je pro bezproblémový provoz a životnost důležité. R.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 224.74 (?), 21.8.2010 21:08

Tak Vaši radu si beru k srdci - olej změním. Dnes jsem KOLIBŘÍKA trochu ví c prohnala, s přestávkami jsem nakonec spotřebovala 4 nádržky. Jel dobře, trochu čmudil při nejvyšších obrátkách.  Hlavně že nedrnčí a nevibruje. Ale bude to chtít připevnit nějaký pant na zavěšení, záda dostávají zabrat..Motor jsem omrkla - je to Husqvarna. Ještě dotaz, jestli mohu. Tu hlavu je lépe mazat olejem nebo pevným mazadlem? Mám mazivo EUROL universalfett 2 ještě od předchozí sekačky, u té se s tím mazala hřídel..Byl to také vyžínač Partner Colibri, ale kupovaný před 14 roky. Měl 1 strunu 1,3 a výkon 0,4 a byla jsem s ním moc spokojena. Nyní je v servisu, přestal startovat, ale asi moje chyba, dlouho jsem nečistila karburátor. U nového jsem zatím mazadlo nepoužila, za hlavu jsem nalila Castrol 2T. Možná jsem udělala chybu. Díky za trpělivost!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
L. Radek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (404) - 143.54 (?), 21.8.2010 22:47
Pořád nerozumím tomu, proč hlavu mažete. Má snad vyžínač úhlový převod? Já předpokládám že je pohon řešen lankem, které se nemusí mazat a dole je pouze bezúdržbové ložisko. V návodu něco o mazání lanka a ložiska máte? Kouří motor při poměru 1:50? R.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 224.74 (?), 22.8.2010 21:12

Mazání hlavy, tedy jen kápnutí za pětihrannou upevňující matku jsem se dočetla v diskuzi o vyžínači. Zatím jsem měla namíchánu směs 1:40,  další sekání bude s novým olejem a v poměru 1:50. To kouření mohlo zavinit moje neodborné doplňování stuny. Dnes ráno jsem si všimla že jsou konce roztřepené a délky je o chlup delší než by měla být. Divné je že ze nadbytečná délka neurazila o hranu na krytu. Byla jsem zvyklá k doplnění struny klepnou dvakrát o zem, tady stačí zřejmě jen jednou. Tudíž se uvolnilo více struny než bylo potřeba a mohlo to způsobit větší zátěž pro motor (?) Proto kouřil nepravidelně a vždy jen při vyšších otáčkách. Dnes jsem sekala jen nižší trávu, nebylo třeba vůbec strunu posunovat a motor jel v pohodě. Někde v diskuzi jsem četla, že se nemá ubírat a přidávat plyn ale snažit se aby motor běžel stejnoměrně. To se mi moc nedaří, dříve jsem na to nikdy nehleděla a motor vše zvládal. Tak snad i u tohoto vyžínače bude vše OK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
L. Radek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (404) - 143.54 (?), 22.8.2010 22:45
Takže pro jistotu. Je to ten vyžínač s dole ohnutou trubkou. Samozřejmě s poměrem 1:40 vám bude kouřit a s 1:50 se kouřivost sníží. Zřejmě bude karburátor nastaven na bohatší směs a po zajetí by se měl nechat v servisu seřídit, ale to ještě neřešte. Jestli nemáte aretaci plynu, tak si s kolísáním otáček také hlavu nelámejte, protože nepředpokládám, že sekáte stylem houpání, kdy někteří jedinci jdou do záběru na plný plyn a poté hned volnoběh. Máte dobrou strunu a zřejmě jste měla nižší otáčky, proto se hned neusekla. Časem se s strunovou hlavou naučíte pracovat, protože každá je jinak citlivá. Se svojí se například nemohu dotknout země, protože hned posune strunu. Ještě vám doporučím nechat po práci motor cca půl minuty točit před vypnutím aby se stihl ochladit. Jestli budete mít nějaký problém, tak klidně napište. Určitě vám poradíme. R.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika