Otáčky Vari Honda 190 pomoc



host - 230.16 (?)
14.3.2021 13:50

No práve, ale co ted s tím, jak to seřídit

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 230.16 (?), 13.3.2021 13:46, zobrazeno: 1867x

Dobrý den a prosím o pomoc, stalo se mi že jsem Vari vozík mel naložený suky a mou chybou se po dpojení od Vari vymrštila oje nahoru, zachytla o bovden plynu a vytra tento bovden i s lankem z uložení, koupil jsem tudiž vše nové za 360kč v originále ale po namontování mám dojem že mi chybí otačky, že proste nejde max. otáček a vysvetluji si to tím že se mohl tím tahem pohnout regulátor protože když na nej zatlačím rukpu tak se otáčky zvíší, prosím poradte co s tím, dekuji předem.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 214.246 (?), 14.3.2021 7:18

Já to mám doma, ale moc nechápu co všechno jste mohl tím zachycením bowdenu zničit. Pro někoho je to minutová záležitost (povolit bowden a dat ho dozadu).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 230.16 (?), 14.3.2021 7:49

Já nemám problém s bovdenem, ten tam byl hned, mám problém s tím že nejde přidat max otáček, jako by při té havárii to pohnulo s regulátorem otaček, de facto pačka plynu zabíra až od poloviny svého chodu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 89.197 (?), 14.3.2021 8:09

Právě že máte problém s bovdenem. Resp. s jeho správným seřízením.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 230.16 (?), 14.3.2021 8:21

Myslím že ne, protože pokud odpojim bovden a přidávám rukou tak jde páčka plynu na doraz a otáčky stále nejdou naplno

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 214.246 (?), 14.3.2021 13:46

Tak se asi hnuly ty pruzinky. Vedle bovdenu dole. Pro náročné, žádné násilí. Dřív to zavírá. No co jiného mohl ten bovden zničit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 230.16 (?), 14.3.2021 13:50

No práve, ale co ted s tím, jak to seřídit

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 214.246 (?), 14.3.2021 18:08

Na YouTube zadejte Honda GSV regulátor otáček a seznamujte se s principem. Mluví anglicky ale je pěkně vidět mechanizmus. Nebo počkat, až budete moci jet z vesnice do servisu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 153.8 (?), 15.3.2021 16:02

Pokud jsi nic mechanicky nepoškodil (rameno přišroubované k regulátoru, "šablonu" ze které se přenáší poloha na klapky karburátoru nebo pružiny, táhla na klapky karburátoru) a nepootočilo se ti rameno na regulátoru je opravdu nutné otáčky "seřídit" polohou "bužírky" bovdenu pod takovou svorkou se šroubem na motoru. Na fóru je to popsané, dělal jsem to vloni na jaře, jestli si to pamatuji tak je nutné v poloze rukojeti start (téměř zavřená klapka na karburátoru potáhnout ten bovden pod tou svorkou tak, aby byla klapka téměř uzavřená (vyjmi filtr, aby jsi tam viděl) - pozor neznič klapku karburátoru, je tam uvnitř karburátoru takový omezovací kolík (klapka na něj nesmí působit při poloze start silou, urvalo nebo by se to vymačkalo), svisle je tam u té šablony ještě takový protišroub torx s caplíkem, zatím na něj nešahej, když se ti to povede tak tu svorku pod níž je bužírka bovdenu šroubem utáhni. Také je dobré do bovdenu kápnout pár kapek speciálního oleje nebo stříknout sprejem. Pak by bylo dobré mít otáčkoměr a zkontrolovat otáčky v poloze zajíc, klidně i volnoběhu (hodnotu najdeš v uživatelském manuálu), případně zase doseřídíš bovdenem. Zatím nešahej na šroubky na karburátoru (volnoběh a ten s čepičkou je na bohatost směsi). To co jsem popsal je seřízení bovdenu, já jsem seřizoval GCV160 z důvodu, že motor šlo nastartovat až po mnoha zataženích. Hlavně s citem a přemýšlením a na škodu není až budeš případně v budoucnu něco rozebírat předem si to vyfotit telefonem, když budeš povolovat šroubky tak si spočítej otočení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika