Ošetření benzinu stabilizátorem paliva



host - 250.175 (?)
3.8.2011 20:33

Dvojtakt by som neriešil.V čera som do kroviňaka nalial 3 ročný benzín s namieš. olejom a nemal som problém.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
      
host - 180.146 (?), 15.10.2010 18:17

Podělte se, prosím, někdo o své zkušenosti. Díky předem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
TomikV - (17) - 208.170 (?), 16.10.2010 13:40

Co se tyce skladovani stroju s B&S motory tak vyrobce o tom neco pise muzete si precist na briggsandstratton.com je to cesky. Jinak co mam zkusenosti s 2T motory tak vse vyjet a nechat az to samo chcipne. Na jare dat novou svicku, novy benzin namychat s olejem a muzete pracovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 224.123 (?), 16.10.2010 19:07

Stroj je od toho aby mi dělal službu a ne abych mu já dělal otroka.Co zkazím, když nechám v křovinořezu, nebo vertikutátoru benzin teď v řijnu a v dubnu normálně naskočí?Až nechytne, tak to budu řešit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 180.146 (?), 17.10.2010 8:45

S tím, že stroj má sloužit já souhlasím. Ale přeji si, aby sloužil co nejdéle. Proto jsem se ptal na použití stabilizátoru paliva. Tím, že jej eventuálně přidám do benzínu ze sebe otroka rozhodně nedělám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 44.31 (?), 17.10.2010 9:17

Význam to má, jestli chcete v nádrži 4 taktu nechat benzín do příští sezóny. Nejde až tak o poškození motoru, ale o problémy s uvedením do chodu po delším odstavení. Tak Vám to určitě ušetří nepříjemné dlouhé pokusy se startováním, nebo dokonce demontáže a čištění karburátoru. Nový benzín je vždy lepší a toto má význam zejména u strojů, které jsou připraveny k použití,  ale neví se kdy to bude. Např. sněhové frézy, elektrocentrály, záchranná čerpadla hasičů a pod. U sekačky, malotraktoru, vertikutátoru v domácích podmínkách je to pro majitele jednoduché i odsát z nádrže zbytek paliva, nastartovat až se sám zastaví nedostatkem paliva a stroj řádně uskladnit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 211.19 (?), 10.7.2011 9:03

Myslím, že se stabilizátorem paliva se spousta lidí (i prodejců) ještě nesetkala a také si ho pletou s odvodňovačem paliva. V mém případě došlo k tomu, že jsem po zimě chtěl otočit palivovým kohoutem u motorky a ono to nešlo. Následovala demontáž, vyčistění a montáž. A teď pojedu, říkám si. Nejel jsem nikam, starér točil a ani škyt. Byl přilepen ventilek, který pouští benzin do karburátoru. Po poradě s člověkem zabývajícím se opravou motocyklů jsem si koupil stabilizátor paliva a od té doby jezdím bez problémů. Díky "kvalitě" našich benzinů radím používat do sezonně používaných strojů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 250.175 (?), 3.8.2011 20:33

Dvojtakt by som neriešil.V čera som do kroviňaka nalial 3 ročný benzín s namieš. olejom a nemal som problém.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 120.31 (?), 4.8.2011 7:06

Jen tak dál, a všem takovíto přístup doporučuji, alespoń budou mít v servisech co dělat, taky přece musí z něčeho žít.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 243.79 (?), 4.8.2011 8:43
Nejde o strach z vyplašení, nebo ze zbytečné obavy o zadření motoru. Ale jde o použití po takové odstávce se starým palivem. Ne každý musí mít problémy, ale tupý řetěz, kovový nástroj s malou zátěží ve vysokých otáčkách, okolní teplota, nastavení karburátoru, tech. vhodnost stroje, to jsou vlivy, které riziko zadření motoru zvyšují. Potom je nesrovnatelné nebezpečí zadření motoru u toho, kdo je si toho vědom a kdo ne. Nelze ani srovnávat starší motory a současné moderní motory, které pracují s menší spotřebou paliva a tím i oleje na mazání, mazací schopnost staré směsi je navíc nižší. To je sled vlivů, které mohou motor poškodit a nelze vycházet z toho, že někomu něco jede na něco po roce.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika