OM 755 Master



host - 115.36 (?)
10.6.2010 21:37

Pane Kamile, s těmi křoviňáky asi takto. Pracoval jsem s křoviňákem OM objem motoru cca 25 ccm a potom se Stilem objem motoru cca 40 ccm. Pracoval jsem pouze se strunami, ne se sekacími hvězdicemi nebo vrtulemi nebo jak se to jmenuje. S tím lehčím OK byla daleko lepší práce než s tím tolik opěvovaným profesionálním Stilem. U toho OM jsem povytáhnul struny více než je zdrávo až při plných otáčkách svištěly vzduchem a tráva jenom lítala, i kamínky to odráželo pěknou silou od země, byl ale hlučnější ale práci udělal. Ten profesionální Stil byl o hodně těžší, cítil jsem na těch úchopových řidítkách, že tento křoviňák celý pruží, nebyl tak kompaktní jako ten OM, Stil byl daleko těžší, sice méně hlučný než ten OM, u toho Stilu nešla více vytáhnou struna na sečení než je normální protože na tom krytu kolem struny je nůž, který vám tuto strunu při otáčkách automaticky uřízne. Kdybych tedy měl sáhnout po křoviňáku tak raději ten OM než toho Stila. Takže - já bych ten "draze zaplacenej italskej šrot" tolik neodsuzoval a není vše zlato, co se třpytí.  S pozdravem LO, Třebíč.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Danken - (4) - 100.249 (?), 8.1.2010 23:22, zobrazeno: 12956x

Kdo má zkušenosti skřovinořezem OM 755 MASTER? V čera jsem ho zakoupil a dnes si říkám jestli jsem neudělal chybu. Po vybalení z krabice se mi zdá moc těšký. Ono přece jenom 8,5 kg už je po chvílce na zavěšených popruzích znát. Možná jde jenom o zvyk, ale na jaře mě čeká kus práce u lesa, kde ten výkon co má OM 755 MASTER hodně využiji. Budu moc rád když mi někdo kdo už tento OM vlastní delší čas a měl možnost vyskoušet, napsal jak je spokojen. Budu za každou informaci moc vděčný. Děkuji.   Kamil

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 173.120 (?), 8.1.2010 23:40

mam 733 t    z roku 1997 a som s nim velmi spokojny, doteraz mal jedinu opravu vymena karburatora cca 600sk, co by som akurat podotkol su pri tychto krovinorezoch asi dost velke vybracie oproti konkurencii, pracujem dost pre urbar a tiez som rozmyslal o tomto krovinoreze ale asi sa rozhodnem medzi solom a dolmarom a tiez budu tazsie ako 733

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Danken - (4) - 100.249 (?), 8.1.2010 23:50

Děkuji za názor, ale OM 755 MASTER už má antivibrační systém na profesionální úrovni. To bylo další velké plus, pro který jsem zvolil právě tento model. Budu vděčný za každý názor a zkušenost. Kamil

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 239.112 (?), 9.1.2010 9:42

Hmotnost křovinořezů přes 8 kg u motorů s obsahem přes 45 ccm není nic neobvyklého. Záleží pak taky na tom, jak si ho na popruhu i s obsahem nádrže vyvážíte. Mám 10 let OM 746T, taky přes 8 kg, tenkrát OM755 nebyl. Nezdá se mi, že je těžký. Mluvil jsem loni na podzim s technikem od Mountfieldu o křovinořezech, když mi dovezl travní traktorek po sezónní prohlídce a říkal že ten antivibrační systém u OM 755 už je mnohem lepší než třeba na OM 746 či 753. V létě napište, jak se s ním pracuje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Danken - (4) - 100.249 (?), 9.1.2010 10:14

Děkuji za příspěvek a jsem moc rád, že se mi vůbec někdo ozval. Tady každý chválí Stihl, HQ, Dolmar... a většinou pomlouvá Oleo-Mac. Kdo bude mít svůj názor na tento typ křovinořezu, ať přispěje trochou do mlýna.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 206.219 (?), 9.1.2010 11:22
S mastrem můžeš být v klidu. je to dorbý stroj, soused ho má již 4 roky a zatím naprostá spokojenost. základ je tam dávat správný olej ve správném poměru a šlape jak hodinky
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 44.31 (?), 9.1.2010 14:51

Proč chválím Dolmar - srovnání s modelem MS 4510, který je objemově nejblíž - nižší hmotnost 7,9 kg/ 8,5 kg,  objem 45 ccm 2,3kW / 52,5 ccm 2,1kW, vibrace jsou u MS 4510 cca v rozmezí 1,1 - 2,8 m/s, 755 M v rozpětí 3,3 - 5,5 m/s, spotřeba je zjistitelná jen u MS 4510 450 gr/kWh a nádrž je na 1 ltr pohonné směsi, 755 M má objem nádrže 1,5 ltr a spotřebu neznám, jen mohu srovnávat, že to bude hodně nad 500 gr/kWh už podle objemu a velikosti nádržky. Hlučnost u MS 4510 max. 108dB,  755M 116 dB.  MS 4510 má o 45 ° otočný pracovní nástroj pro práci ve svahu. Přitom cena je cca kolem 17500,-Kč. Podle mého názoru je zde rozdíl třídy. Tím nechci naznačit, že 755M nepojede, nebo bude nespolehlivý.  U MS 4510 je možné naměřené hodnoty uvedené výrobcem porovnat s DLG/KWF.    

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 115.36 (?), 10.6.2010 21:37

Pane Kamile, s těmi křoviňáky asi takto. Pracoval jsem s křoviňákem OM objem motoru cca 25 ccm a potom se Stilem objem motoru cca 40 ccm. Pracoval jsem pouze se strunami, ne se sekacími hvězdicemi nebo vrtulemi nebo jak se to jmenuje. S tím lehčím OK byla daleko lepší práce než s tím tolik opěvovaným profesionálním Stilem. U toho OM jsem povytáhnul struny více než je zdrávo až při plných otáčkách svištěly vzduchem a tráva jenom lítala, i kamínky to odráželo pěknou silou od země, byl ale hlučnější ale práci udělal. Ten profesionální Stil byl o hodně těžší, cítil jsem na těch úchopových řidítkách, že tento křoviňák celý pruží, nebyl tak kompaktní jako ten OM, Stil byl daleko těžší, sice méně hlučný než ten OM, u toho Stilu nešla více vytáhnou struna na sečení než je normální protože na tom krytu kolem struny je nůž, který vám tuto strunu při otáčkách automaticky uřízne. Kdybych tedy měl sáhnout po křoviňáku tak raději ten OM než toho Stila. Takže - já bych ten "draze zaplacenej italskej šrot" tolik neodsuzoval a není vše zlato, co se třpytí.  S pozdravem LO, Třebíč.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.7 (?), 26.5.2010 0:59

Ahoj,

delal jsem s nim jednu sezonu a nemel zadny zvlastni problem. Motor je silný a dobre tahne v libovolnych otackach. Vibrace jsou prijatelne (stejne bych bez kozenych rukavice nedelal). Hluk je obrovsky, bez sluchatek ani nahodou. Jinak pohoda. Hmotnsot kterou prumerny 15-lety chlapec hrave unese.

Jedinou nevyhodou bylo pomerne nepresne vedeni vykoupene lehkou hlavou

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 29.6 (?), 29.5.2010 14:31

Master by měl mít spotřebu 1275gr/hod přepočet na KwH pokud se nemýlim bude cca 607gr. (zhruba tedy něco přes litr phm za hodinu). S mástrem určitě budete nabmíru spokojen. Doporučuji jen kontrolovat výfuk, často se povoluje! a vyhýbat se nežádoucím vybracím

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika