Olej do motoru B+S



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                  
host - 94.115 (?) 
4.3.2010 8:54

osobně si myslím, že kvalitní olej o viskozitě 10W40 motoru neublíží, ale pokud je stroj v záruce tak lidi používejte náplně předepsané výrobcem (po záruce je to váš boj), stejně tak já prodávám olej doporučený výrobcem (z hlediska API a SAE) a ne něco o čem mi projíždějící cesťák řekl že je to lepší, levnější, voňavější atd., protože v případě průseru do toho spadnu já. HH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 44.31 (?), 4.3.2010 9:02

P. HH, Vy to nechápete :)). Víte, jaká je to škoda, když zůstane 1 ltr oleje po výměně oleje v autě? To zabírá místo, pořád se ta flaška musí předělávat a nakonec přijde ten geniální nápad, dám ho do sekačky, tam je taky olej. A potom se z motoru začne kouřit a špatně startuje. To jsou ale mizerné motory, proč tak kouří a žerou olej? Proč mají tak malou kompresi a nejdou nastartovat. V servisu tomu vůbec nerozumí a řekli mi, že jsem motor musel přidřít. Ale kdy, já o tom nevím. Jen jsem sekal, nic víc. To, že jsem nekontroloval rychleji ubývající olej raději nebudu zmiňovat, třeba to projde. Tak to neuznali, to jsou ale ha... příště si koupím jinou sekačku... a dám do ní olej z auta :))).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6508) - 70.100 (?), 4.3.2010 9:30

Tohle snad ani nemuzete myslet vazne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 242.190 (?), 4.3.2010 9:44

Je x krát ověřeno, že běžné automobilové oleje se ve vzduchem chlazeném 4T sekačky během provozu více spalují a tím více karbonují, znehodnocují se a samozřejmě rychleji ubývají. Kdo to neví a je zvyklý na to, že náplň vydrží dlouhou dobu, tak nekontroluje - a měl by - hladinu oleje a motor nějak dopadne. Náhodou jsem byl u hádky v servisu a prostě měli pravdu. Majitel sekačky byl značně mimo základní znalosti i použití dle návodu.

z návodu motoru BS na sekačce
z návodu motoru BS na sekačce
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 226.13 (?), 4.3.2010 11:01

Omlouvám se za neznalost, zkuste mi prosím stručně vysvětlit proč olej určený do čtyřtaktního zážehového motoru automobilu nelze použít do motoru stejného typu, který je použitý na jiném mobilním zařízení /např.sekačka/. Samozřejmě olej musí splňovat požadavky na třídu oleje určené výrobcem. / třeba 10W30automobil.motor a 10W30motor sekačky/

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6508) - 70.100 (?), 4.3.2010 11:47

To je jednoduchý, řečený motor je tak starý křáp, (konstrukčně)  že se musí mazat pořádně hustou kolomazí, jinak je hotovo. V Americe je to jedno, tam do toho lejou co je napadne a nedělají s oleji takové štráchy jako v Evropě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
andy.wise - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (585) - 175.67 (?), 4.3.2010 10:20

Přiznávám, že jsem jedním z těch, kdo více než 15 let používá do sekaček automobilový olej, a žádná sekačka nezašla na poruchu motoru.

Nyní mám sekačku s motorem lamborghini. Jen pro představu, designově je to obšlehlá honda, která je možná i vyráběná ve stejném závodě v Itálii. Má ocelovou vložku válce a rozvod OHV.

V návodu se píše, že je možno používat oleje SAE 30 a SAE 10W-30, bez upřesnění výkonové specifikace. Myslím, že konstrukčně se tento motor nijak významně neliší od svých konkurentů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 4.243 (?), 4.3.2010 12:16

Ono ani v tom povídání vloženém J.S se nepíše nic o tom, že by, jak oni vtipně uvádí, multifunkční olej škodil motoru. Je jen třeba často hlídat jeho množství, protože se více spotřebovává. To taky neznamená, že olej SAE 30 se kontrolovat nemusí. Když motor žere olej je jedno jaký tam je a kontrolu množství oleje v motoru se přece provádí vždy, když se jde sekat, ne? Teda aspoň to v návodu píší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 242.149 (?), 4.3.2010 12:33
Co se děje v motoru, který spaluje více oleje, co se děje s olejem, který cirkuluje v takovém motoru, co se děje s motorem, který je provozován ve velké zátěži a při vysokých teplotách při takových podmínkách a při malém množství oleje je předpokládám jasné. Kontrola oleje je běžná věc před startem motoru, ale v praxi to zdaleka neplatí. Jak si jinak vysvětlit zadřené motory s trochou kolomazi.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 132.145 (?), 4.3.2010 12:50

I ten nejhorší z nejhorších olejů je lepší než žádný. Michal

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika