Obtížná práce s rotačním kypřičem Aky (Vari)



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                  
host - 26.58 (?) 
12.5.2010 10:21

Možná se umíte dobře postarat o stroj. Pak je otázka, jestli jej dobře připravený nepředat na práci manželce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 44.31 (?), 12.5.2010 12:13

Video mého rotavátorování je zde 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6510) - 70.100 (?), 12.5.2010 12:54

Nevím, připadne mi, že takto by to mělo vypadat. Akorát ten záběr mám větší, půda vypadá dost podobně. Je tam jasně znát, že mašině se chce dopředu a reguluje se to radličkou. Zahrabanou mašinu takto lehce z jámy nedostanu, musím mít vpředu kolo a o to to opřít a vyrvat ven. Zahrabe se bleskově, jako krtek, než se naděju. ještě mě napadá, že mám špatně sesazené nože, ale snad ne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 26.219 (?), 12.5.2010 13:56

Pan J.S.má nože prudce zahnuté, které do hloubky, zejména v tvrdé zemi, tak ochotně nejdou. Hodí se spíše na rotavátorování např. vinohradu, kde kypříme jen několik centimetrů. Já mám nože ohnuté do většího oblouku, které ochotněji vnikají do hloubky a rovněž se méně zalepují příliš mokrou zeminou, avšak častěji se zahrabávají! Já je mám a při práci si musím dát pozor, abych se nezahrabal, když je náznak zahrabávání, tak uberu plyn a rejdováním vpravo vlevo z příkopu vyjedu. Stává se to při práci do kopce a v příliš kypré zemi. Ono není moc dobré kypřit příliš hluboko, pokud byla kvalitně a hluboko provedena podzimní orba. Zem se zbytečně rozbíjí (sprašnost) a vysušuje. Kolikráte stačí povrch pročísnout kopálem, neseným kultivátorem, nebo bránama. Ale přesto rotavátoruji vždy, je to pohodlnější než kopál. P.G.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
k.necas - (5) - 92.138 (?), 18.5.2010 11:15

Skutečně je to celé o tom najít odpovídající odpor tak aby se stroj nezahrabával a možná taky nedělat celý profil půdy najednou, vzít to víckrát. Jen pro pobavení, když jsem rotavátoroval poprvé políčko 15x30m pod brambory v těžké, po zimě řádně slehlé a tvrdé půdě, tak sem si nenasadil brzdící radličku(nevěděl jsem k čemu to tam vedle leží) a snažil se to udržet jen rukama... Sedřenej sem byl teda fest a připravené to moc taky nebylo.

PS: Nemáte někdo nějakej fígl jak jednoduše vyměnit kola za rotavátor a zpět na DSK317? Pořád nemůžu přijít na to čím převodovku podložit a upevnit. abych jen vytáhl svorník, odkutálel kola, nasadil rotavátor a zasunul svorník a naopak. Karel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 26.219 (?), 18.5.2010 11:40

Karel - výměna je natolik otravná věc, že u nás neznám nikoho, který by si nepořídil druhou převodovku. Většinou rotavátorovou, někteří mají i druhou pojezdovou. P.G.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
k.necas - (5) - 92.138 (?), 18.5.2010 13:20

Taky možnost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 3.83 (?), 18.5.2010 13:44

No a co takhle zavěsit celý stroj pomocí popruhů... na lehkou jeřábovou "kočku" ovládanou řetízky s nosností cca 500 kg?? Upevněná může být např. na trám ve stodole?...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
k.necas - (5) - 92.138 (?), 18.5.2010 14:31
Tak to nevím za co by se to dalo zavěsit jak by se to chovalo když bych sundal jedno kolo a pak teprv druhý a následně na jednu stranu nasadil půlku rotavátoru. Kdyby se pod tu špajsku dalo udělat nějakej kus železa, kdy by pevně seděla a nevyvracela se do stran a pak by se to z toho dalo taky sundat s nasazeným rotavátorem. Sem si říkal udělat něco podobnýho co mají na zvedání formule1 takovou páku na kolečkách, akorát ten tvar uložení pro špajsku zatim nějak nevim. Karel
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
habr.v - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (144) - 218.71 (?), 18.5.2010 14:43

Agzat, Robot, Dakr i u Vari jsem to viděl "montážní přípravek" se to jmenuje a popisujete to dobře!  Někde na netu to najdete.      Míra

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika