Nejlepší křovinořez na trhu



host - 239.112 (?)
14.5.2011 19:51

Za 500 Kč tvrdíte. Jen za vyčištění filtru motorové pily Husqvarna při seřizování karburátoru v záruce - 50 Kč. Výměna řetězky u pily Partner v Husqvarně servisu cca 400 Kč. Až půjdu do servisu Husqvarny, tak se schválně zeptám kolik by stála výměna membrán v karburátoru u podobného křováku.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
            
host - 239.112 (?), 14.5.2011 19:51

Za 500 Kč tvrdíte. Jen za vyčištění filtru motorové pily Husqvarna při seřizování karburátoru v záruce - 50 Kč. Výměna řetězky u pily Partner v Husqvarně servisu cca 400 Kč. Až půjdu do servisu Husqvarny, tak se schválně zeptám kolik by stála výměna membrán v karburátoru u podobného křováku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 180.186 (?), 6.6.2011 8:37
Dobrý den, Zkušenosti Stihl vs Mountfield (Oleomac od Mountfieldu) Pracuji 3 léta s nejslabším strojem od STihl, bez jediné závady a problému, servisu.Naproti tomu mountfield po jedné sezoně vyžadoval 3 opravy. Stroje jsou cenově shodné, od mountfieldu za tu cenu silnější.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 103.46 (?), 6.5.2011 22:32

Stihl FS 450, Husqvarna 355 RX

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 14.14 (?), 8.5.2011 19:43

S 355RX opatrně, už sem na (stejné mašině) Jonseredu BC 2255 měnit třikrát prasklou přírubu mezi trubkou hnacího hřídele a spojkou. Mega odlehčená kousek hliníku- bohužel křehký. Jinak motor šlape jako ďas, kámoš co léta seká OM 725T trošku zděšeně čuměl co to předvádělo za peklo. Motor jede v režimu O-1. Volnoběh, plný plyn cik a už omezuje na maximu za doprovodu šíleného svištění 3mm struny které čouhá dobrých 20cm z každé strany strunové hlavy. Masakr. Bohužel to bylo na servisu právě po druhé výměně oné příruby. Proto za Husqvarnu raději 345ka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 34.27 (?), 9.5.2011 14:05

Dobrý den má tu někdo zkušenosti s křovinořezem zn.Sharks SH 43,Děkuji za info...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 224.202 (?), 13.5.2011 11:39

na tuto otázku se dá těžko poctivě odpovědět... pokud nebudu chtít chválit, jen to svoje...
Ono více záleží, jakou práci po něm chcete, zda téměř každodení práci zahradníka či do půjčovny, nebo jen sem tam pošmudlit kolem plotu a nedostupná zákoutí - to je rozhodující! 
za cenu kolem 20ti tis. se dá už pořídit poměrně slušný stroj, ale je to zbytečné, pokud bude 3/4 rokku viset v garáži

STIHL a HONDA nebeudou v této cenové kategorii nikdy špatná volba; do nových výrobků Husqvarna a Dolmar bych už dnes nešel (poslední modely se vyznačují poměrně špatným zpracováním) - kdeže zlaté časy těchto značek jsou tytam... Mountfield pro jistotu ani nezmiňuji...
Jestli tu má někdo SOLO 6 či 7 let nic neznamená, určující je, kolik hodin má najeto, v jakém prostředí pracuje a jak je o něj pečováno - obecně je SOLO někde na spodní hranici střední "třídy"

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 152.146 (?), 13.5.2011 21:03
Vazeny pane HONDA 224.202..vsimol som si ze ste tu dali za posledne dni 6 prispevkov hovoriacich len o uzasnej Honde. Aj ked ste urcite financne zainteresovany na jej predaji, tak vase klapky na ociach a navyse neznalost stojov zahradnej techniky vam dovoluju trepat take nezmysly. Honda v zahradnej technike pouziva len svoje stvortaktne motory, aby si zaistila zisk aj v tomto odvetvi tak si pod svojou znackou dava momtovat zahradnu techniku, ale ich vyroby je tam len motor. V podstate vsetko je robene, teda skladane v Taliansku z dielov ktore nedosahuju uroven kvality nemeckych strojov, su vozene z celeho sveta, teda hlavne z Azie. Cize vase stroje Honda maju spolocne s Hondou len motor a to ostatne je kopirovane cudzie. Ked by som si mal vybrat tak si radsej kupim krovinorez podla vas nizsiej kategorie SOLO 130 s motorom Honda s vykonom 1,2 kW za 529 eur ako vas taliansky model s tiez pouzitym motorom Honda s vykonom 1,0 kW za 605 eur. A uz len preto ze na krovinoreze SOLO 130 je cely zvysok od firmy co uz 60 rokov sa venuje vyvoju tohto sortimentu a to nehovorim o cenovej vyraznej odlisnosti. Takze si skuste uvedomit jednu vec, ze u SOLO je motor Honda na spodku vykonovej rady farmarskych strojov, teda SOLO len tu zacina, kym u vasej Hondy tymto modelom konci cela ponuka.A takato konbinacia by urcite bola vyhodnejsia aj keby to kombinoval Stihl a Dolmar. A to by som este pochyboval ci sa to da nazvat krovinorez, alebo to zaradit do triedy vyzinacov. A to ze kam patri Dolmar, SOLO a Husqvarna kvalitou a zaradenim nechajte radsej na posudenie odbornikom co pracuju s profi technikou, kam Honda urcite v krovinorezoch nepatri. Teda celkovo si myslim ze by sa dalo bavit o motoroch Honda ako takych a ich pouziti u rozlisnych vyrobcoch zahradnej techniky, ci uz u kosaciek, vyzinacoch, okopavackach a traktoroch. Pre mna nikdy nebude Honda znackou zahradnej techniky tak ako aj Kawasaki a ini podobni co vyrabaju 4takty. Len motor stroj nerobi kvalitnym...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
M. P. - (24) - 179.249 (?), 14.5.2011 10:23
Pan HONDA vždy příjde do diskuze a na píše, že Honda je nejlepší a toť vše. Ale bohužel není. Chtěl bych ty vaše stroje vidět dělat cely dny v lese jako Stihl, HQ a další. Honda končí s dechem tam kde kvalitní stroje teprve začínají co se profi práce týče. A obecně jsou motory honda pořádně uřvany, půl vesnice ví, když sečete trávu. Spousta řevu kolem práce co zvládne jiný stroj tiše jako by nic. Jinak špatné stroje nedělají, ale v křovinořezech bych je do top nedával, max mezi top 10...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 128.154 (?), 15.5.2011 19:06

No já sice nejsem odborník, ale každý křovinořez řve... cca 100-120db, ale to je asi každému jasné.Jinak Hondy nějak neznám, jen slyším i Stihl přes půl vesnice a ten můj FS350 je taky pěkný ječák

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 224.202 (?), 16.5.2011 10:39

Vážení - nechápu co vám vadí na mém názoru - nokomu ho nevnucuju... 
ano, přišel jsem na tento portál až nyní a dovolil jsem si přispět se svým názorem - pokud vás to uráží, není to můj problém... ;-)

Nejsem žádným delerem Hondy a ni jinak zainteresovaný - jen pracuji na zahradě(dách) již leta a prošlo mi rukama několik strojů, takže si dovoluji zde sdělit mé skromné názory coby výsledek zkušeností... nikde netvrdím, že HONDA je nejlepší, to jste si našli mezi řádkay, ale skončil jsem u těchto strojů ze dvou základních důvodů:
a) za poctivý výkon a zpracování chtějí přiměřené peníze - a vyplatí se to
b) naprosto nejúžasnější péče a servis, jaký mi u jiných strojů nikdo zatím neposkytl 
...a pár maličkosdí dále: 
není pravda, že Hondy se dělají v Itáli - to je kec a mýtusjiž léta se šířící, nevím proč, ale je pravda, že mnohé další díly se vyrábějí po celém světě - jenže to platí i o všech ostatních značkách také, bez vyjímky (a je to pochopitelné, proč by výrobce motoru dělal plastové kryty a tp.), nicméně projekt, konstrukci a garanci provedení zaručuje značka výrobce, tak nevím, k čemu tento argument - taky jde o kontrolu zpracování, než jde výrobek na trh, a je jedno, který kus plastu je kde zpracován...
další můj postřeh - nešvar, který se, který se mnohdy mezi diskutujícími šíří, je argumentovat tabulkovými údaji jako výkon atp.  - bez vlastní zkušenosti je to stejně o ničem... a je také o ničem, pokud si např. u Bédy koupím stroj s výkonem motoru 2kW a plno cingrlátek k tomu, když se mi po 2 letech rozpadne jen proto, že celá jeho konstrukce je naprosto stejná jako pro výkon 0,8kW :-D
Výkon má odúpovídat potřebám, a ne že vyšší výkon je vždy lepší

co se týká hlučnosti motorů, tak se tady o tom nehodlám přít, měl jsem předtím 4 různé značky a vím co říkám, mimo to, soused má jen o rok starší Dolmar s 2-taktem a když mne viděl se 4 taktem Hondou, tak nevěřil... totéž se týká vybrací a spotřeby - oboje cca o 1/4 až 1/3 menší

 A pokud vás baví tady teoretizovat nad tím, zda mám pravdu nebo ne, tak si klidně tady dopisujte - já jsem sdělil jen svůj názor pro ty, kteří nemají vůbec žádné zkušenosti a chtějí se zorientovat...
Nikomu nic nenutím - kdo chce SOLO, ať si ho koupí, sekat to bude, jde jen o to jak dloho a s jakou námahou ;-)

Zdravá Vás váš pan HONDA
(děkuji za přezdívku - líbí se mi)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika