Namotání žací struny



host - 99.169 (?)
24.5.2011 10:37

Při požadavku na vysunutí struny při poklepnutí o zem je nutné přidat otáčky naplno, aby vznikla odstředivá síla, která strunu z cívky odmotá.Možná hloupost, možná si to někdo neuvědomí.

Ivan

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 194.163 (?), 23.5.2011 20:58, zobrazeno: 79405x
Zdravím, zajímá mne, jakým způsobem namotat žací strunu do křovinořezu. Nevím ovšem, jestli můj dotaz je správný. Ale slyšel jsem, že žací struna, když už,,dojde,, se sama po zmáčknutí cívky, sama opět vyleze s cívky. V mém případě, když mi cívka dojde, musím pokaždé cívku rozebrat a strunu vymotat. Proto mi v tuto chvíli zajímá, jakým způsobem správně strunu namotat. Děkuji za rady!!! Pavel
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 225.45 (?), 23.5.2011 21:45

sama nevyleze musi se s hlavou v otackach klepnout o zem pak teprve odstredivou silou vyleze namotava se jednim smerem uz jsem videl ze nekdo namotal strunu kazdy konec jinym smerem a pak se divil ze mu to nefunguje smer motani je dan sipkou

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 82.30 (?), 23.5.2011 22:02

Není nic jednodušího než při koupi novýho stoje se mrknout než se začne používat jak má výrobce tu strunu namotanou pak máte v tom jasno, já tam mám dvoje očka a dvě drážky pro každou strunu zvlášt a s odvíjením není problém.Ovšem vymotat to musím ručně, odstředivkou by mi to nešlo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 196.190 (?), 23.5.2011 21:57

Zdravím, je několik způsobů namotání struny, napište typ křovinořezu!!

Jinak si asi pletete dojmi s pojmi. Pokud struna dojde (už tam v cívce nic není) můžete tu cívku mačkat jak chcete - nic nevyleze a proč? Kde nic není, ani smrt nebere.

Něco jiného je pokud se struna sečením opotřebuje, pak podle systému vysouvání struny (automat - postupné pomalé vysouvání struny, poloautomat - vysunutí struny poklepem cívky o zem se struna vysune -, až po čistě mechanické upnutí uřčité délky struny) stačí potřebnou délku struny obnovit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 194.163 (?), 24.5.2011 9:27
Děkuji za rady, právě, že klepnutím o zem se již struna, když se sečením opotřebuje, se již nevysune. Z důvodu asi špatného namotání. A nevím, jestli se struna musí namotat dle nebo proti směru hodinových ručiček. Je to namáhavé, pokaždé když se struna sečením opotřebuje, ji znovu manuálně vysunout. Jinak typ křovinořezu nevím, jedná se o elektrický, starší, má jednu srážku a dvě očka. Děkuji Petr
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 40.135 (?), 24.5.2011 10:20

struna se namotava proti smeru toceni unasece unasec se pri pohledu se shora tj.od prevodu toci doleva sruna je namotana do prava kdyz se s unsecem klepne o zem tak se hribek se strunou zamackne a vyskoci z ozubu tim se zbrzdi a unasec se proti nemu pootoci a tim dojde k vysunuti struny je take mozne ze pouzivate prilis silnou strunu a tim vznika problem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 40.135 (?), 24.5.2011 10:31

jinak neni prece problem si na netu najit nejake video

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 99.169 (?), 24.5.2011 10:37

Při požadavku na vysunutí struny při poklepnutí o zem je nutné přidat otáčky naplno, aby vznikla odstředivá síla, která strunu z cívky odmotá.Možná hloupost, možná si to někdo neuvědomí.

Ivan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 67.32 (?), 7.8.2011 12:08
Také zdravím. Mám problém s rozděláním strunového adaptéru. Bud mám málo síly, nebo musím více zabrat a pak dojde asi k rozlomení... Jedna strana zůstala po useknutí o kov... uvnitř. Je to MTD 990. děkuji za pomoc J.Plíšek
struna
struna
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 69.240 (?), 21.6.2012 15:04

dostal jsem vyžínač MTD 700, kdo poradí jak namotat na cívku strunu... děkuji...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika