Motory Jikov



host - 50.21 (?)
21.12.2007 22:57

S tímto agregátem mám velmi dobré zkušenosti a mohu jej vřele doporučit. Jeho použití je ovšem limitováno konstrukcí a možným použitím příslušenství. Já mám les na prudkém svahu  a tam se mi osvědčil nosič nářadí, který je výrazně lehči, než jmenovaný stroj a tak se mi podařilo před tím než jsem stihnul zavěsit kmen projet rychlostí blesku blízkým křovím :-) brzdy nepomohly. Rovněž vyvážení kmenů do svahu není bez problému, zátěž na hnanou osu a tak přenesená síla v tahu je poměrně malá a v měkké půdě se můžete zahrabat (kola se nezastaví) používám vozík s menším nákladem a couvám. Při troše cviku jsou výsledky obdivuhodné, namáhání oje je vysoké a musíte si dávat pozor na přetížení a zlomení, hádám že na rovině nebudete mít problém.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
nikolarydl - (1) - 207.194 (?), 4.12.2007 20:43, zobrazeno: 11377x

 Dobrý večer, Měl bych dvě otázky pro lesní praktiky, prosím, máte-li někdo s níže uvedenými věcmi nějaké zkušenosti, předejte je. Předem děkuji. N.R.

1. Máte někdo zkušenosti s motorovými agregáty Jikov?

2. Máte někdo zkušenosti s přibližováním dřeva s malotraktory Vari-Terra apod.?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 4.12.2007 22:04

K bodu 2, neboť dlouho používám pouze motory Honda. Přibližování dřeva v lese lze provádět v podstatě 2 způsoby. A) taháním po zemi - je nutno mít v závěsu např. další nápravu s koly(na způsob nosiče nářadí) a dle terénu na této nápravě brzdy. Potom je možné malotraktor použít, jako koně(s ohledem na svah, hustotu porostu a pod.) B)K malotraktoru je připojen vozík, který naložíte vyvezete na místo, a tak máte malou vyvážecí soupravu - množství vyváženého dřeva zase dle okolností. Poslední možnost je použití motorové jednotky pro pohon navijáku a přibližovat dřevo na větších svazích a nedostupných místech. To chce ale úpravy a není to klasické využití malotraktoru. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 72.10 (?), 5.12.2007 21:45

Ano přesně tak jak napsal pan J.S. si chci upravit Terru na svážení dřeva z centra lasa k nákladnímu autu. Zatím jsem používal upravenou Multicáru na želeného koně. Bezvadně mi pomáhala,ale nevýhoda byla v její váze při převozu na vleku za náklaďákem na vzdálenost 70 km k mému lesu. Nyní budu mít řešení v Teře kterou si po naložení dřeva na auto zvednu hydraulickou rukou na ložnou plochu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 110.231 (?), 6.12.2007 21:34

Mám zkušenost víceméně pozitivní, kdy kromě jednoho zadření (omylem benzín bez oleje) a prkotin typu ucpaný vzduch. filtr, zakarbonovaná svíčka, utržená startovací šňůra/ prasklé péro ve start. mechanismu motory běhají cca. 20 let jak na pojezdu, rotavátoru i na bubnové sekačce. Typickou bolestí je kapající benzínový kohoutek a usazování oleje v nádrži a karburátoru.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 50.21 (?), 21.12.2007 22:57

S tímto agregátem mám velmi dobré zkušenosti a mohu jej vřele doporučit. Jeho použití je ovšem limitováno konstrukcí a možným použitím příslušenství. Já mám les na prudkém svahu  a tam se mi osvědčil nosič nářadí, který je výrazně lehči, než jmenovaný stroj a tak se mi podařilo před tím než jsem stihnul zavěsit kmen projet rychlostí blesku blízkým křovím :-) brzdy nepomohly. Rovněž vyvážení kmenů do svahu není bez problému, zátěž na hnanou osu a tak přenesená síla v tahu je poměrně malá a v měkké půdě se můžete zahrabat (kola se nezastaví) používám vozík s menším nákladem a couvám. Při troše cviku jsou výsledky obdivuhodné, namáhání oje je vysoké a musíte si dávat pozor na přetížení a zlomení, hádám že na rovině nebudete mít problém.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 50.21 (?), 21.12.2007 23:01

Jinak pokud není riziko nekontrolovatelného rozjezdu je velice zajimavá varianta s použitím jednoduchého nosiče hrobkovací radlice a příslušného kolečka a pak máte jakousi trojkolku, velice skladnou a pohotovou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
durkovic - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (121) - 23.222 (?), 12.3.2008 14:45

Taktiež mám s motorom JIKOV veľmi dobré skusenosti k plnej spokojnosti pri pravidelnej udržbe behal motor JIKOV JM4-003 celých 15 rokov. Motor bol používaný v plnom rozsahu otáčok a štartoval predpisovo podla knižky k obsluhe. Vrelo doporučujem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika