Motorové kosy, křoviňáky za pár šupů



host - 80.237 (?)
17.9.2009 8:40

Děláte to jistě dokonale ale problém zde nestojí jen na tom dávkování oleje stříkačkou. Jde o celkový přístup obsluhy k užívání strojů. Prostě pokud je někdo nešika a ještě k tomu silák a hrdina, zničí zakrátko jak levnou čínu, tak značkový stroj. Pokud má pro techniku cit, bude mu dlouho sloužit téměř cokoliv. Rozdíl je v tom, jak rychle a efektivně se s různými stroji pracuje, jak zatěžují okolí i vlastní obsluhu vibracemi, hlukem apod...

Přistoupit k tomuto tématu způsobem : na začátek si pořídím něco levného na naučení se a až se to rozsype zaplatím si po získání zkušeností značkový stroj je slušný postup. Přistupovat ale k věci stylem  : za dobu života značkového stroje raději vyměním 3 nebo 4 laciné je taky možnost, ale zvláštní.Asi má takový uživatel dost volného času a nakupování ho baví.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 80.237 (?), 17.9.2009 8:40

Děláte to jistě dokonale ale problém zde nestojí jen na tom dávkování oleje stříkačkou. Jde o celkový přístup obsluhy k užívání strojů. Prostě pokud je někdo nešika a ještě k tomu silák a hrdina, zničí zakrátko jak levnou čínu, tak značkový stroj. Pokud má pro techniku cit, bude mu dlouho sloužit téměř cokoliv. Rozdíl je v tom, jak rychle a efektivně se s různými stroji pracuje, jak zatěžují okolí i vlastní obsluhu vibracemi, hlukem apod...

Přistoupit k tomuto tématu způsobem : na začátek si pořídím něco levného na naučení se a až se to rozsype zaplatím si po získání zkušeností značkový stroj je slušný postup. Přistupovat ale k věci stylem  : za dobu života značkového stroje raději vyměním 3 nebo 4 laciné je taky možnost, ale zvláštní.Asi má takový uživatel dost volného času a nakupování ho baví.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 44.51 (?), 17.9.2009 8:59

Největší zájem je o mísící nádobku uvedenou na obrázku. Benzinem se nalije nádobka po uvedenou risku (je znázorněna na obrázku barevnou šipkou) což je přesně 1 litr a dolije se olejem na požadovaný poměr. Protřepe, nalije a pak už jenom pracuje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 237.81 (?), 17.9.2009 9:09

Tak já osobně míchám taky směs pomocí injekční stříkačky a to z ryze praktických důvodů.Neosvědčilo se mi míchat směs do zásoby, motor u mého křovinořezu (MTD 790AST) je krajně citlivý na stáří směsi-pokud nechám v nádrži směs déle než 2 týdne, většinou mám potíže se startováním.

Zajímavé je, že pokud namíchám směs z benzínu, který je staršího data a hned ji spotřebuji, není žadný problém s chodem motoru. Musí docházet tedy k nějakému procesu v namíchané směsi.

Navíc používám křovinořez jednou za čas na vysekání míst kam se nedostanu sekačkou, takže mi stačí namíchát cca 300 ml směsi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 45.244 (?), 17.9.2009 13:23
Tak zase zde probíhá boj o slovíčkaření, nikde jsem nepsal že míchám směs podle oka ale jelikož mám dlouhodobou zkušenost pro nelibost jiných s poměrem 1/35-40 tak používám léta původní lahvičku od M2T s vyznačenýma poměrama a při techto poměrech se nikdy nemusím obávat že tam mám o proužku více nebo méně, nikoho nenabádám aby to bral jako radu aby se na mě zase někteří nesesypaly, jedno je ale jisté že se s tímto poměrem snad žádný motor nedá zadřít aspon´ se zde o tom nikdy nepsalo, další slovíčkaření je okolo nákupu za par šupů, psal jsem jen že asi mnozí si tyto stroje pořizují s tímto vědomím a že při případné poruše pravděpodobně zhodnotí jak dlouho byl stroj používán, zdaly se vyplatil, nebo nevyplatil, zdali ho s ohledem využívání opravit nebo pořídit jiný, to je rozdíl oproti nabádání pří poruše ke koupy jiného stroje KP
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 118.44 (?), 17.9.2009 14:51

Ta nádobka je velice praktická, kdo by i s ní namíchal špatnou směs, tak bych mu doporučil raději si někoho na práci najmout.Hodila by se ale určitě všem, když potřebujem namíchat malé množství

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Chalupář - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (303) - 111.132 (?), 17.9.2009 15:53

Podobné nádobky se dodávají snad se všemi zahradními strojky s 2taktními motory, nic tak úžasného na ní nevidím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 118.44 (?), 17.9.2009 16:04

Já jsem ji zatím k žádnému zboží nedostal neříkám že je ůžasná, ale praktická, asi kupuju špatné strojky, nebo to dávají jen amatérům u kterých je větší předpoklad že si špatně namíchají směs.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 45.5 (?), 17.9.2009 16:10
Prodáváme spoustu různých strojků, ale ještě u žádného jsem takovou nádobu neviděl.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
L. Radek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (404) - 242.75 (?), 17.9.2009 16:16
Tuto nadobku prodavaji v obchodech Husqvarny za 120,- kc a da se pouzit jako litrovy kanystr. R.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 213.141 (?), 17.9.2009 16:12

Já používám klasickou plastovou odměrku, kde je vyznačeno od 1 ltr výše, kolik se má dávkovat oleje a po nalití oleje do benzínu odměrku vypláchnu směsí. Stříkačka má výhodu v tom, že je, jak bylo uvedeno dokonale prázdná a nemusí se vyplachovat. To si myslím je jeden z hlavních důvodů, proč se injekční stíkačky používají, protože +- 1:45/1:55 - takový poměr nemůže zadřít pilu. Tam je rezerva větší a není třeba až tak úzkostlivě mísit poměr směsi. Např. kanystr se mi deformuje teplem, je na něm ryska po 1 litru. Jednou dám na rysku, jindy pod, jindy nad, ale to je o mm, ne cm. Hlavní je dodržet stáří již vytvořené směsi, která je hlavní příčinou problémů se startem, chodem motoru a když se to přežene i důvodem zadření motoru.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika