Metaltec-1 - přídavek k oleji



host - 149.133 (?)
10.5.2006 23:01
Mrkněte i dole na odkazy souvysejísích článků, je to docela zajímavé. A.Z.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
host - 149.133 (?), 10.5.2006 22:50, zobrazeno: 87786x

Zapátral jsem a ejhle - http://www.rozhlas.cz/veda/portal/_zprava/224864 Nejsem v žádném případě odborník na tohle téma, ale tomuhle portálu jsem zatím docela věřil. A.Z.  

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 149.133 (?), 10.5.2006 23:01
Mrkněte i dole na odkazy souvysejísích článků, je to docela zajímavé. A.Z.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 220.253 (?), 11.5.2006 6:28
Já jsem něco podobného čekal. Mám testy a používám jej víc jak 5let. Takové diskuze jsem už absolvoval, kdy určitá skupina rádoby uživatelů, nebo nevím co kritizuje co si přečte, ale ví o tom houby. Víc se k tomu nevyjadřuji. Firma sídlí v Příbrami a od nich se dá zjistit vše. Mimochodem tento přípravek je doporučován i v tisku, jako pomůcka při velké spotřebě oleje např. články na téma" zeptejte se Tomáše"   J.S.   
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 149.133 (?), 11.5.2006 22:40
Nemyslel jsem to zle. Sám jsem něco podobného, používal s ÚSPĚCHEM ve starším autě kvůli spotřebě oleje. Zajímají mě reakce- zkušenosti i jiných účastníků. Berte to jako prostor k diskusi  A.Z.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Luboš - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (60), 11.5.2006 23:19
Pánové, myslím že není špatné si přečíst  každý (zaručený) názor,  i když jsou rozporuplné. Záleží potom na každým co si z toho odnese!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 220.253 (?), 12.5.2006 6:20
Já jsem to pochopil opačně, pokud je to tak nic proti. J.S. 
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 188.170 (?), 12.5.2006 8:01

Zdravím vespolek a musím se připojit.

Metaltec M1 používám v autě už na druhou výměnu oleje. ( doporučeno ob jednu výměnu).  při prvním použití se motor asi po 800 Km podstatně utišil. totéž měl můj kamarád na Mazdě (650 Km). Rozdíl je znát hlavně při zimním startování, kdy se moc nemaže a přitom není slyšet ten nepříjemný kovový zvuk jako na kovadlině (vačky). Metaltec M1 je kondicionér, který snižuje tření. ten asi nic nezatěsní. po konzultaci s motoráři se mi stlo to co jim - zvýšil se mi volnoběh a musel jsem ho snížit nastavením na pumpě. něco to do sebe asi teda má. Jak jinak by to používali motorkáři v U.S.a. ? Stačí se podívat na veby. A to tu ani nebudu popisovat moje zkušenosti s aplikací v lovecké kulovnici.

Ale mám jiný dotaz i když ne z téhle skupiny.

Pro stavbu a provoz chaty jsem si vybral MS 230 a váhám nad MS 250 ( MS 230 je novější). na těch pár kubíků by to stačilo. Dříve měl nebo ještě má otec Oleo Mac a nechtěl bych štípat dříví co s ním pořezal. Ptám se ale:

1-Někde jsem četl o řetězu s hranatým profilem zubů pro tesařské práce. Kde se to dá sehnat a má to cenu to shánět? Tolik krovů na jedné chatě zase nepostavím.

2-Občas je tu zmínka o koupi lepšího řetězu. Které to jsou a v čem se liší? nemyslím s vidiovými zuby.

Děkuji za odpovědi a shovívavost

Velda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 220.253 (?), 12.5.2006 9:36
O řetězech a jejich profilech jsem psal, hledejte v odkazech zde. K pilám se mohu vyjádřit asi takto - obě jsou hobby a liší se výkonem. 230 je konstrukčně stejně řešena jako 250. Obě mají 3/8 řetěz menší provedení - než profi 3/8. J.S. Více 607619529
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 30.67 (?), 12.5.2006 9:09
Kdo chce ublížit motoru, ať klidně podobné přípravky používá. Neznám jediný s opravdu prokázaným DLOUHODOBĚ pozitivním účinkem.
Tyto přípravky obsahují chlór, což je velmi korozivní prvek, i když má určité těsnící a mazací vlastnosti...
Doporučuji přečíst ještě následující články, které psal skutečný odborník přes spalovací motory.
http://skoda.panda.cz/clanek.php3?id=405
http://skoda.panda.cz/clanek.php3?id=409
http://skoda.panda.cz/clanek.php3?id=410
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 220.253 (?), 12.5.2006 9:42
Původní využití přípravku bylo na dojetí bojového vozidla po poškození motoru. Když tak pátráte zjistíte také, že někteří výrobci olejů podobné látky dávají do svých cenově "velmi" přitažlivých produktů. Takže odkazů zde můžete uvést kolik chcete, já mám po intenzivím provozu na PS 6400 po  5 letech na pístu po celém obvodu znatelné znaky po opracování z výroby. Nedávno jsem to ukazoval kamarádovi. To je pro mne argument. J.S. 
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika