Mazani uhlovych prevodu - vazelina?



Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 223.242 (?)
30.10.2018 10:37

Pokud není převod krytovaný s trvalou náplní, dojde hned na počátku používání po naplnění tukem k vynesení přebytku ven. Pokud tedy ve výrobě sestavili převod, naplnili tukem upnuli do stolice a roztočili, tak se tuk rozmístil do převodové skříně a přebytek byl vynesen. Pokud si tedy pamatujete, kolik tuku tam bylo tak správné naplnění je o maličko víc, tak, aby se doplnil tuk v zásobních rozích a minimum se vyneslo ven. Pro jednoduchost v návodu pak je napsáno, že se má naplnit víc = tedy vyplnit veškerý volný objem.

SfK.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
            
host - 153.50 (?), 30.10.2018 7:02

Dobrý den, omlouvám se, uplně tomu asi nerozumím a ani návod, ani tubu s mazivem teď nemám před sebou. Asi 20 roků mám FS80, letos po kompletní repasi klikovka, píst, kroužky, čep, válec, ložiska a asi 2 roky FS100 čtyřtakt. Převodovku FS80 jsem mazal v začátcích průzračným mazivem Stihl na nůžky, tuba taky na závit do převodovky, tak mě to ke křovinořezu prodali. Až jsem tubu vypotřeboval tak mě prodali husté černé mazivo, taky Stihl. Nicméně dodnes převodovka OK bez vůle, řídké mazivo na nůžky přežila. A teď k dotazu, u FS80 jsem mazal 1x ročně, natočil tubu do závitu a celkem velkou sílou silou vymáčkl trochu maziva, k tubě tehdy dali něco jako klíček k sardinkám, provozem část maziva pronikla kolem hřídelky. Samozřejmě po čase tuba došla, koupil jsem novou a při zatlačení ať už s nebo bez klíčku vždy praskla a mám drahé mazivo, které nikam už nenatlačím, tak na panty dveří. Jak se tedy správně doplňuje mazivo v převodovce křovinořezu Stihl, jak poznám, že jsem ho tam natlačil dost? Pro zajímavost FS100 mě prodali s poloprázdnou převodovkou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 223.242 (?), 30.10.2018 10:37

Pokud není převod krytovaný s trvalou náplní, dojde hned na počátku používání po naplnění tukem k vynesení přebytku ven. Pokud tedy ve výrobě sestavili převod, naplnili tukem upnuli do stolice a roztočili, tak se tuk rozmístil do převodové skříně a přebytek byl vynesen. Pokud si tedy pamatujete, kolik tuku tam bylo tak správné naplnění je o maličko víc, tak, aby se doplnil tuk v zásobních rozích a minimum se vyneslo ven. Pro jednoduchost v návodu pak je napsáno, že se má naplnit víc = tedy vyplnit veškerý volný objem.

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 16.182 (?), 7.11.2018 23:57
Promiňte ale v návodu u strojů STIHL nic takového není, naopak je tam upozornění že se převodovka nesmí zcela zaplnit tukem. Rozdíl mezi tuky superlub (na převodovky) a multilub (na převody nůžek), superlub teplem měkne takže po rozvíření stéká zpátky na převod zatímco multilub naopak je teplostálý aby se na převodech nůžek kde nejsou takové teploty a otáčky udržel. Převodovka se nesmí naplnit zcela tukem, vzduch který v převodovce zůstane pomáhá vyrovnat tlak který vnikne při zvětšení objemu vazelíny po jejím zahřátí (hint: plyn je stlačitelný, kapalina nikoliv) HH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 95.50 (?), 9.11.2018 10:45

superlub je naopak teplostaly a nestekavy ani pri 150°C 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 153.50 (?), 20.11.2018 6:35

Tak jsem asi převodovku na FS80 celých 20 let přeplňoval nicméně dodnes nemá problém a ani mazivo na nůžky jí neublížilo - pokud tomu rozumím není třeba mazivo do převodovky tlačit násilím. No a na FS100 si již dám pozor. Neporadíte někdo prosím čím slepit prasklinu nádržky na FS80, mám prasklé už 2 a dávat dalších 7 stovek s tím, že zase praskne se mě nechce?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika