Marunaka - vyjádření firmy Garland k některým problémům



host - 90.168 (?)
3.6.2009 10:49

Ideální prodejce??? No nevim - cpe to horem dolem, vychvaluje do nebe, konkurenci shazuje atd.  Na takové jen udiveně koukám, říkám "Co mi to tu bulíkujete, to si nechte pro někoho jiného" a odcházím z obchodu...

Takže anonyme xxx.xxx.94.76:  Tohle si zkoušej někde jinde a necpi to sem na forum. Marunace takhle jenom škodíš - pokud bych byl dovozce do ČR, tak bych s tebou okamžitě ukončil spolupráci.   Gl.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14   
         
host - 94.115 (?), 3.6.2009 10:08

vážený prodejce Marunaky, Vaše argumentace mi připadá jako tonoucí se stébla chytá. Jinak si myslím že byste měl vrátit školné, protože evidentně máte problém s pochopením psaného textu. Jste ideální prodejce čehokoliv a myslím si že byste se výborně uplatnil v autobazaru. HH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 90.168 (?), 3.6.2009 10:49

Ideální prodejce??? No nevim - cpe to horem dolem, vychvaluje do nebe, konkurenci shazuje atd.  Na takové jen udiveně koukám, říkám "Co mi to tu bulíkujete, to si nechte pro někoho jiného" a odcházím z obchodu...

Takže anonyme xxx.xxx.94.76:  Tohle si zkoušej někde jinde a necpi to sem na forum. Marunace takhle jenom škodíš - pokud bych byl dovozce do ČR, tak bych s tebou okamžitě ukončil spolupráci.   Gl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 94.76 (?), 3.6.2009 11:12
Tak to už bylo lepší co se týče vyjadřování. Jak tak pozoruji, sem tam se loučíte výrazem „s bohem“ kdo s vašim příspěvkem nesouhlasí. Však já píši, že jste neviděl prohlášení o shodě na TH 48 DX PRO a přitom ji kritizujete. Např. Řídítka, horší parametry než FS 450 a to téměř všechny, jen si přečtěte svůj starší příspěvek. Jakou delší životnost prokázali Jap stroje? V praxi, lesním porostu, kde během 12 let měnili Stihl 2x a Kawa stále jede. Rozšíření těchto strojů je cca 10 let? Hloupost, opravoval jsem křoviňáky s motorem Kawa už v roce 1990 (52ccm), ale je pravda že jich tehdy bylo hodně málo. Jistěže zmizelé webové stránky jsem neukládal, ale postačí ty vaše. Pokud existuje nějaký zákon XX odstavec YY kde je psáno že maximální hluk křovinořezů nesmí překročit úroveň 105 db a stejně tak u vibrací, pak lze vznést otázku proč uvádějí přípustnou mez pro daný typ stroje a co tím vlastně je myšleno. Vypadá to, že státní zkušebně bezmezně věříte, ale proč si sám jednoduchý (ale spravedlivý) test neprovedete, měl byste aspoň přehled? Co se týče Makity, Hondy atd, není vyloučené že se v budoucnu také požerou, ale čekal jsem lepší odpověď. K vrabcům a holubům se nebudu vyjadřovat, mám dojem že jsem už něco podobného četl s jabkama, hruškama, rybízem atd. „“Víte, byla-li by Marunaka tak super, byla by již dávno u DLG, či KWF testována“ Některé stroje nejsou ve vámi uvedených testech vítány a kdyby je tam někdo protlačil, byly by předem odsouzeny – nějak tak jak to děláte vy. Tyto stroje si najdou k zákazníkovi jinou cestu, netvrdím však, že řetězce jsou ta nejlepší. Vím co oba stroje dokáží a nepíši o nich žádnou lež. Nikde jsem nenapsal že výrobky Stihl jsou špatné. Bavit se se mnou nemusíte, skutečnost by se tím stejně nezměnila. HH, to samé, jen obráceně. Gl, neí co komentovat, ale chápu majitele Stihl křoviňáků, že je to pobouří, když zjistí jak zbytečně draho nakoupily stroje které se léta vlastně nevylepšuje.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 3.6.2009 11:38

Ač jsem se s vámi rozloučil, poslední mne celkem pobavilo a tak reaguji. Prohlášení o shodě - žádné není, tudíž není odsouhlasena pro náš trh, pouze vydávána za TH 48 DX! Rozšíření strojů není pár strojů, nebo "hodně" málo! Já také opravoval SOLO pilu dvouválec a neříkám, že byl rozšířen!  Zákon, norma přípustných mezí existuje a v testech všech strojů, vyžínače a křovinořezy nevyjímaje, jsou uvedeny pro názornost skutečnosti. Více věřím tomu, kdo něco znamená v mezinárodním měřítku, státní zkoušky jsem také absolvoval a vím co obnášejí. KWF i DLG testuje stroje nezávisle na výrobcích a dovozcích a lidé uvedení pod testy jsou kapacity ve svých oborech a ne nějaký prodejce bez rozumu. Je zajímavé, že ty vaše stroje si k zákazníkovi hledají cestu tím nejhloupějším způsobem. K řidítkům FS 450, nastavitelné jsou nejen naklopením, ale i vysměrováním, takže pro práci ve svahu! A že se léta nevylepšuje? Víte houby! A bohužel znám jediného výrobce této techniky, který pokud se konstrukční vada projeví, provede "svolávací akci", podobnou výrobcům aut. A je jím STIHL! Samozřejmě zdarma! FS 450, mám jen ty nejlepší zkušenosti a to jak ze servisu, tak i vlastní práce! A servis pro obce to je zkušenost a ověření kvality nad všechny testy. 6 let práce FS 450 u obce, kdy pracuje každý týden se strojem někdo jiný, údržba žádná, opravy přez to minimální, to je TEST nad testy! Bohužel umřel, dostal se do rukou "odborného servisu" na zemědělská rozmetadla a pluhy, ten ho "seřídil", upravil "volné" závity výfuku tak, že nezbylo než jej odstavit! Investice do nového válce a pístu by byla pro obec vysoká, tak se radši koupil stroj podoné provenience jako Marunaka, u podobného vše prodejce. Umřel po jedné sezoně!  Po měsíci provozu praskl domeček s řidítky, samozřejmě vinou obsluhy, jak jinak. 

Jinak díky za aspoň jednu kopii mého textu, kterou jste sice zase použil na výmysly, ale aspoň posun ke snaze.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 94.76 (?), 3.6.2009 13:34
Ano, vaše příspěvky se lepší. Prohlášení o shodě není? (technická data) pro Mar TH 48 DX PRO že by neměli ani výrobci? Zákon existuje?Můžete mi zdělit pod kterým § se skrývá? Nebo je to jenom produkt Stihlu? Více věříte zkušebně než sám sobě, co si jednoduše můžete vyzkoušet sám? To nejsou moje stroje, ale pravdou zůstává, že koupit křoviňák bez podrobného odborného seznámení je pohřeb. Řídítka: to je vše pěkné, ale jsou situace kdy zavazí. Dále jsem se dozvěděl že vím houby. Vy víte vše, mimo jiné hlavně jak odborně instalovat ovládání na Mar. Přiznávám že servis za ty léta má Styhl propracovaný vcelku dobře. Takže přeci jen věříte, že existují lepší testy než zkušebna. Kdo je má v lese, chodí pouze pro struny, kotouče, sem tam pro strunovou hlavu a pro mazivo. To je vše za 12 let. Souhlasím to je test! Okolní obecní úřady je požívají také už 12 let kde v jedné vesnici doslova putuje téměř dům od domu a sem tam ji přinesou (upřesňuji 2x) že se sní nějak kouří a po prozkoumání a také přiznání tam nevědomky obsluha nedala olej. Ten stroj jel dál, až doplatil na benevolentní půjčování tím, zmizel. Jednoduše nikdo neví kde je. Souhlasím, že takový test nejvíc napoví. Domeček řídítek u Mar jsem rozlomený ještě nezažil. Mar ho má ze slitiny, to byste spíš ulomil trubku rukojeti, pokud ho nyní „nevylepšili“ a nedělají ho z plastu, ale zatím nic o tom nevím.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 3.6.2009 14:14

Nevím co se v mých příspěvcích "lepší", připadám si jak kolovrátek, píšu stále to samé a vy to neumíte, nebo spíš nechcete přečíst! Není to zákon, jako vesměs vše, co se týká lesa, pole a pod., je to mezinárodní norma, která je v testu uvedena a uznávaná všemi výrobci! Víte čemu věřím nejvíce, vlastní praxi! Ať měl stroj deklarován hluk jakýkoliv, vždy jsem pracoval se sluchátky, ať měl deklarovány vibrace jakékoliv, vždy jsem používal rukavice! Navíc největší podíl hluku u těchto strojů tvoří nástroj! S hlučnou strunou špatného výrobce naměřím hlučnost i u tlakem vody poháněného stroje. Řidítka : věřím, že se najdou i tací uživatelé, kterým někdy překážejí, ty bych osobně raději nechal trávu trhat rukama! Montáž ovládání na Mar.. Znovu opakuji, je nešťastně konstruováno a proto je nutná pečlivá a odborně zdatná montáž. Zatím jsem se s horším nesetkal, majitel poslední TH 48 DX mne však uprosil, jinak bych ho poslal k prodejci. A věřte, s Garlandem a jeho produkty se setkávám minimálně jednou do týdne, brr. Prohlášení o shodě. TH 48 DX PRO není ani na ofic stránce Marunaka-japan.co.jp!  Natož v České zkušebně. Ano nejlepší test je v provozu a už se nedivím, vaše Mar. vydrží tak dlouho. Nyní už tomu věřím, pokud totiž někdo v lesním hospodářství používá strunu, pak nevyžíná, ale osekává u plotů! To by si vydělal tak na slanou vodu a ani chleba ne! Dotkl jste se maziva, jak má STIHL uděláno mazání převodu? Je něco takového běžné u Mar.? Není, zatím jsem se setkal s touto vychytávkou pouze u STIHLu! Přitom to je tak jednoduché. Mar. putuje dům od domu, ano to vydrží, tady hodinu, tam dvě, nejčastěji pouze víkend.  Osm hodin pět až šest dní v týdnu je trošku něco jiného a co vídám u borců z TS, to už není používání, ale ničení a stále jedou. Struna, na pásu mezi vozovkou, vytažena na průměr 1 metr, kryt nikde! Nikde jsem nenapsal, že to byla Mar., ale to nevadí, s tou slitinou u Mar. máte pravdu. Jinak to ani nejde,  upadlo by to už ve fabrice. Ano ten motor je statečný až se divím, že jde nastartovat, bez oleje jel klidně dál! To má asi píst a válec ze samomazného materiálu. Teď jste tomu dal opravdu korunu!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 94.76 (?), 3.6.2009 16:18
Dal jsem tomu korunu? Nevypisoval jsem podrobně co stem bylo provedeno dál, protože jsem myslel že postup záchrany znáte. Takže, demontoval jsem svíčku, nalil dírou olej, (píst bývá spíš nahoře) a pohyby setrváku tam a zpět se za mravenčí práce podařilo píst rozběhat. Nebylo ani potřeba obracet motor. Za hodně mastný směsi jsem motor nechal chvíli na volnoběh a stroj putoval k dalšímu zájemci. Toto psaní jsem vynechal, abych se zase nedozvěděl že to už jste dělal před 20 léty. Asi tomu nerozumíte, lesní dělníci sem chodí pro strunu, kotouč, a sem tam hlavu. Mazivo si koupí a mažou si to jednou za čas sami. Z jejich řeči jsem pochopil, že strunou to dělají kde to jde a zbytek dělají kotoučem, ale sám mám vyzkoušeno, že dobrá struna v silnějším stroji zvládne i jednletky, mladé maliní a navíc to nežnou až u země. Je to partie a majitel Stihlu dělá s nimi tu samou práci. Takové věci vám tu mám psát, netaháte mne za nos? Mazání u Mar se mi nezdá špatné, když jednou za rok obsluha převod namaže, a přitom vidí dírkou v jakým stavu převod je. Taková kontrola přijde vhod. Nerad to říkám, ale lidem dole se se nějak nezdá že tu dnes stále ležím u PC, jak to děláte vy?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 3.6.2009 17:11

Smích je nejlepší lékař a vám děkuji za tu možnost se od plic zasmát! Jak to dělám já? Opravím přidřený a vyhodím zadřený motor! Tedy pro vás válec a píst. Pokud to je ekonomicky přijatelné. Rozmazaný hliník pístu po válci a oškubané pístní kroužky lze rozhodně uvést do stavu k vhodného k další práci vaším postupem. Takto jsme rozhýbávali natvrdo zatažené motory, kvůli demontáži. Není-li píst výrazně poškozený, vyměním kroužky / kroužek, z válce odstraním hliník a jede se dál. Píst poškozený např. spalováním lihu, nebo zadřením z paliva bez oleje, vyměním. V lese, za těch pár roků, jsem se ještě s nikým kdo by vyžínal strunou nesetkal, naopak dnes po mně chtějí mulčovací nože a podobné novinky. Nezkoušel jsem to a ani nebudu, tahat ssebou 120 m cívku se strunou nemíním a ani by se ta práce nevyplatila. Mazání převodu. Myslel jsem něco jiného, jenže když prodáváte STIHL tak jak píšete (mimochodem ani v jednom příspěvku nejste schopen napsat pořádně značku), nedivím se, že o tom nevíte! Mazat jednou za rok v komunálu, nebo v lese? To máte asi kosmickou vazelinu. Minimálně jednou za týden a i to u některých značek nestačí! Tím otvorem se dá kontrolovat hodně málo na převodu a už vůbec pokud je vazeliny tolik, kolik má být. Stav se pozná velice rychle a úplně jinak. A bez demontáže uzávěru.  Já žádné lidi dole nemám, dělám a bojuju za sebe, takže musím dělat rychleji, abych si mohl jít zapálit ke kompu a divil by jste se jak takováhle debata urychluje práci. V lese se teď moc dělat nedá, aspoň tady fičí jak v Rusku. Ale až to půjde, poznáte to jednoduše, nedostanu se sem až večer. Dělám pak od rozbřesku do večera. A večer v dílně! To víte, nemám už chuť někoho přesvědčovat, že když bude dělat a navíc dobře, bude se mít dobře taky on.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 94.76 (?), 3.6.2009 19:24
Tentokrát jste tu napsal pěkný nesmysly. Motor už byl takto dokonce podruhé kouslý a prvně zjistím jaký je stav. Rozchodit to musím tak jak tak. Pokud po rozchození se zdá být motor schopný dalšího provozu, proč bych tam něco měnil? Totální blbost a vyhazování peněz. Komprese dobrá, motor pracoval dobře, je nesmysl tam něco měnit i když to je starý stroj. Chápu že jste se s takovými schopnostmi motoru u Stihlu nesetkal, ale to neznamená že váš postup je v tomto případě oprávněný. Jak jsem již psal když je silný křoviňák a dobrá struna, spotřeba zas tak velká není. Samozřejmě na každou práci se nehodí, ale je blbost jak píšete že do lesa se vůbec nehodí. Co to máte za strunu, že spotřebujete 120 m/den? Co s ní děláte? Proboha co to máte za stroje, když musíte mazat jednou za týden, to tam nemáte nic proti zabránění vytečení maziva? Mazat to jedou týdně je u dobrého stroje nesmysl. Je otázkou třech minut zkontrolovat dírkou jak je na tom převod a popřípadě doplnit (nepřemazat) mazivem. Nemáte u vás žádné lidi a kdo vám stroje přináší? To vám chodí vše poštou? Na poslední dotazy nemusíte nijak reagovat. Stejně se mi zdá že tahle rozprava k ničemu nevede.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 3.6.2009 19:50

Opravdu k ničemu nevede, jste jak špatný rybář, který chytá boty a kbelíky a říká si aspoň něco! Já mám komp v dílně vážený a v bytě také! Jedu na jednu kartu, víme?! A ty tlachy a hlouposti ostatní už mne ani trochu nebaví, plácáte takové nesmysly, že i moje kočka se tomu směje. Ale chápu vás, už nemáte úniku a tak se snažíte seč vám síly stačí. Všichni servisáci, které znám se křižují, slyší-li Kawasaki, Mitsubishi. Náhradní díly, ještě větší horor než vlastní stroje. A práce v lese? O té si dál nechte zdát, jen to pak nerozšiřujte na netu. Pokud nepoznáte volný převod bez demontáže zátky, pak radši neříkejte, že opravujete. Zadřený motor a dobrá komprese? Tak to se divím těm výrobcům na celém světě, že už nedávají tyto motory do všech všelijakých strojů dávno! Nejen do zahradní techniky! Víte co udělá motor Kawasaki bez oleje v motorce? BUM a je po něm! A to je chlazený vodou!  Ano, lehounce "líznutý" a ještě je to tak, tak. První co odejde jsou kroužky! U velkého obsahu a výkonu to tak markantní není, ale slabší stroj se při prvním ubrání plynu zastaví! 

Takže to ukončeme, nechte si dál zdát vaše sny a přání.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika