Marunaka TH48DX pro nebo Solo 154



host - 54.87 (?)
11.1.2007 22:23

Importer SOLO uvadza vyse 100 servisnych miest v Cesku, to by mala byt svojim sposobom garancia na kvalitny servis. Cena SOLO154 na internetu je 16.690,-.Spolupraca SOLO a Dolmar pri vyvoji spolocnej typovej rady krovinorezov nie je tiez zanedbatelny argument pri rozhodovani. SOLO ma ako novinku pre  r. 2007 v cenniku aj variantu s motorom Kawasaki 48 ccm a to podstatne lacnejsie - 12.990.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3   
Mirda - (7), 11.1.2007 21:14, zobrazeno: 35340x
Rozhoduji se pro koupi křovinořezu a pravděpodobně budu volit mezi mezi Marunakou TH48DX PRO (měl by mít již menší vibrace) nebo SOLO 154. Výkonově jsou téměř shodné, nezanedbatelný rozdíl cenový je kolem 6 tisíc v neprospěcch SOLO 154.
Zatím dva obvolaní prodejci zahradní techniky v okolí, kteří prodávají obě značky,  se v názoru rozcházejí. Jeden se přiklání k Marunace a tvrdí, že u SOLA platím hlavně za značku a že i náhradní díly u SOLA jsou dražší. Druhý  s přiklání ke značce SOLO a tvrdí, že Marunaka je hobby  stroj  a proto je i levnější .  Na internetu v propagačních letácích je u Marunaky TH48DX převážně  uváděno, že jde o stroj profesionální. Prosím tedy  pokud někdo můžete sdělit vlastní zkušenosti nebo věrohodné informace o spolehlivosti těchto strojů, eventuálně zda Marunaka patří do hobby či profi kategorie, dále o cenách a dostupnosti náhr. dílů , budu velmi rád.

                                                                                                       M.P.
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 243.205 (?), 11.1.2007 21:23

No tak tady bych volil Marunaku. Marunaka patří do profi = vysoká spolehlivost (motor Kawasaki). Solo mi příde trochu zbytečný, 6 tisíc je dost, a velkej rozdíl v kvalitě těchto strojů neni, takže se jednoznačně přikláním k Marunace PRO.

S pozdravem Mára

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 54.87 (?), 11.1.2007 22:23

Importer SOLO uvadza vyse 100 servisnych miest v Cesku, to by mala byt svojim sposobom garancia na kvalitny servis. Cena SOLO154 na internetu je 16.690,-.Spolupraca SOLO a Dolmar pri vyvoji spolocnej typovej rady krovinorezov nie je tiez zanedbatelny argument pri rozhodovani. SOLO ma ako novinku pre  r. 2007 v cenniku aj variantu s motorom Kawasaki 48 ccm a to podstatne lacnejsie - 12.990.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 235.12 (?), 12.1.2007 11:18

Prosím, můžte mi sdělit, kde jste informaci o křovinořezu SOLO s motorem Kawasaki a uvedenou cenou získal? Zatím v sortimentu firmy SOLO Praha na www.solopraha.cz nic uvedeného není.

Děkuji.                                                                        M.P.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 219.77 (?), 12.1.2007 12:31
Solo 148 B je za 15.900 Sk na www.solo-sk.sk. Tu je uvedené s motorom Kawasaki.Asi sa dá predpokladať SOLO 148B  na www.solopraha.cz je tiež s Kawasaki motorom.Tu to máte ofico na  http://www.parts-and-more.org/globalfiles/produkt_info_auswahl_ie.html#_128
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 149.24 (?), 12.1.2007 11:33
http://www.garland.cz/download/img/navod_th48dx.pdf , v tomto návode je prehladná tabulka parametrov   Marunaky TH48DX , chyba mi tam udaj o výkone, tu síce je  http://www.garland.cz/download/img/shoda_th48dx.pdf, ale deklarovaný  pri ponukách  tam nevidím. K tomu profi, pozrite si návod, aké nástroje je možné použiť. Ani jeden pre profi použitie, dokonca je tam zakázany cirkulárový nôž, požívaný len na profi strojoch. Podla uvedeného sa jedná len o vyžínač, ak to niekto chce, tak poloprofi krovinorez. Verziu PRO sa na nete nenašiel, zistenia uvádzam pre verziu TH48DX. A  predpokladám, že uvedené vyhlásenie o zhode má dovozca aktualizované, lebo v tomto prípade by si obchodná inšpekcia, aspoň na Slovensku, prišla k peniazom. 
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Josef Benik - (2), 12.1.2007 13:50
Můžu doporučit Stigu SB 40. Je komplet vybavená, a já se s ní živím přes dva roky bez problému. U té Marunaky je motor nějak málo vytočený. U dvoutaktu sekaj otáčky a krouťák! Výkon není směrodatný!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Mirda - (7), 12.1.2007 16:15
Děkuji Vám všem za příspěvky. Já jsem se zatím pokoušel získat nějaké objektivní informace nezávisle na fóru a zjistil jsem následující: Ačkoliv dovozce techniky Marunka do ČR firma GARLAND mi odepsala, že křovinořez TH48DX je zařazen v PROFI třídě, na stánkách výrobce Marunka Japan http://www.marunaka-japan.co.jp/english/cutter/index_2.html tento křovinořez mezi PROFI zařazen není (má zde označení V28W/TH48). Do PROFI třídy je zařazen typ JS-28/TH48, který se zatím do ČR nedováží. Dovozce techniky SOLO firma SOLO Praha mi odepsal, že křovinořez s označením SOLO 148 B s motorem KAWASAKI 48 ccm bude v jejich nabídce, jakmile bude k dispozici. Na Slovensku je tento křovinořez zařazen do kategorie POLOPROFI. Obvolal jsem asi 3 servisy ve Východních Čechách, které nejsou vázány pouze na jednoho prodejce. Dva z nich se nezávisle na sobě shodly na tom, že firma SOLO pravděpodobně slevila z kvality a není to už to „pravé ořechové“, protože v poslední době měly s některými jejich výrobky problémy, které dříve neznaly. Jsem si ale vědom, že to může být shoda okolností. Statisticky zkušenosti dvou servisů je na objektivní zjištění málo. Všechny se shodly na tom, že s výrobky firmy Marunka se příliš nesetkaly, a to ani v záruční či pozáruční době. Důvodem pro to je mimo jiné i ta skutečnost, že do ČR se tyto křovinořezy dovážejí teprve třetí rok. Podobně jako mnohé příspěvky zde na fóru dva ze servisů doporučovaly výrobky firmy STIGA jako jedny z kvalitativně nejstálejších, spolehlivých, výkonných  a velmi dobře i v základu vybavených. V konkrétním případě mého požadavku doporučovaly pak typ STIGA SB52 PRO  údajně s 5letou zárukou za cenu mezi výrobky SOLO a Marunka, tj za cca 14.990,-Kč. Budu o tom přemýšlet, protože i tato značka má svého prodejce a servis v přijatelném dosahu mého bydliště. Abych to ukončil, Tráva se sice již zelená, ale doufám, že ještě nejméně 3-4 měsíce mám čas na to, abych i s Vaší pomocí zde na fóru se dopracoval k rozhodnutí, co si koupit a netrefit „kozla“. M.P.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 243.205 (?), 12.1.2007 16:47

Já bych se tedy rozhodoval mezi stigou SB 52 a tou Marunakou TH48DX / JS28. Ta marunaka JS28 se v čechách se už prodává, ale nevim kdo jí dováží. Jediný co mi u tý Marunaky vadí je absence pilového kotouče se speciálním krytem. Tak záleží na tom jestli k práci potřebujete pilový kotouč. Asi nejlepší by bylo kdyby jste uvedl na co chcete křovinořez používat, jestli při vysekávání křovin v lese, nebo sekat obrovské travní plochy nebo jen tak dočišťovat okraje na velké zahradě.  Pak Vám může lépe moci při výběru.

S pozdravem Mára

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 243.205 (?), 12.1.2007 16:57

Pak Vám můžeme lépe pomoci při výběru. - omlouvám se za ty chyby v předešlém příspěvku...)))

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika