Malotraktory - srovnání Vari, Dakr a Robot - máte někdo zkušenosti?



host - 113.29 (?)
2.11.2007 11:29
Také doporučuji nejprve vyzkoušet jednoosé (taky zvané) malotraktory a poznat jak působí na tělesnou schránku, pak si třeba položíte otázku jak dlouho budete moci takovýto stroj používat - přenos síly jde totiž při nerovnostech terénu hodně do těla... zdraví a správný výběr přeje Aldo
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
      
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 220.253 (?), 2.11.2007 11:28
To není nic nového - souhlas. Ale srovnání rozdílných strojů. Pokud se naskytne možnost koupě takového staršího solidního malotraktoru - je to výhoda. Ale pořizovací ceny nových strojů jsou někde jinde. To mohu napsat - jel jsem do lesa pro dřevo malotraktorem TK, ale bylo to proti velkému traktoru s dvoukolou nesrovnatelné. Seděli jsme v kabině a odvezli toho naráz daleko víc. To stejné s orbou větších ploch. 
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 117.131 (?), 2.11.2007 12:20

Ano, je to srovnání rozdílných strojů - proto ten "jiný pohled". Ceny jsou opravdu vysoko, vůbec nemluvě o nových strojích. Ovšem i uvedených 70 tis. hravě přesáhnete s novým jednonápravovým malotraktorem, pokud k němu přikoupíte vozík, sekačku a další příslušenství (a to u všech výrobců). Je asi jasné, že na malou zahradu o třech záhoncích nemá TK význam, ale na dvě zahrady o celkem 4 ha (viz. první článek) povařuji používání jednoosého stroje za "malou sebevraždu".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 113.29 (?), 2.11.2007 11:29
Také doporučuji nejprve vyzkoušet jednoosé (taky zvané) malotraktory a poznat jak působí na tělesnou schránku, pak si třeba položíte otázku jak dlouho budete moci takovýto stroj používat - přenos síly jde totiž při nerovnostech terénu hodně do těla... zdraví a správný výběr přeje Aldo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 4.243 (?), 2.11.2007 12:41
Je jasné, že čtyři kola jsou čtyři kola a když se člověk podívá na pořizovací ceny přeba Vari IV stojí za to alespoň zauvažovat o poohlédnutí se po třeba jetém TK. Druhá věc ale je, jestli dotyčný má vůbec možnost skladovat tento stroj. Uskladnění např. Vari je daleko snašší a i případná přeprava na vleku osobního auta je bezproblémová. To by mohl být důvod, proč se dotazují na jednoosáky.
Jinak pane 81 239 Vari chystá nový stroj. Jeden stroj pro pasivní i pro aktivní příslušenství. Nebude tam kompaktabilita s nynějším nářadím. Bude mít výkonější motor a tím pádem i větší záběr aktivního příslušenství. Mám tušení, že třeba dvoububnová sekačka bude mít záběr 120 cm konečně bude možnost připojit rotavátor atd. Jen se obávám, že to bude více zaměřeno do komunálu než do zemědělství a nové příslušenství bude zaměřeno na údržbu a zakládání trávy tj. provzdušňovače a zakladače trávníků. Tím nechci říci, že příslušenství pro zemědělství nebude. Bude také. Vari stroj pochopitelně tají a dělají dobře. I proto, aby se neopakovalo fiasko s Vari Diesel, kdy reklamní kampaň předběhla i zkušebnu a pak nebylo z aktivního nářadí co připojit. Poučili se  pokut nebude vše po hromadě i z papíry nepůjdou s tím ven. Český trh už pro Vari není dominantní. Nadpoloviční kapacitu výrobků prodává v asii a začíná se slibně rozjíždět v Německu. To vysvětluje nedostatek některých strojů na letošním trhu. Tuto odpověď berte prosím jako od 11 104. Kolega je na cestách a ví, že vám dluží odpověď.
PS: jak a proč jste vlastně přišel na to, zařadit do výběru i AGZAT?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 161.9 (?), 2.11.2007 16:23
Máte 100 % pravdu, neboť jednoosý malotraktor, zejména pak při zpracování půdy orbou na velkých plochách a tedy v delším časovém horizontu je námahou pro celé tělo. Něco jiného je to na klasické zahradě, avšak pro 4 ha má "čtyřkolka" smysl.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 11.104 (?), 2.11.2007 19:40
Tak jsem konečně dorazil. Jak vidím kolega úkol splnil. Já bych s Vari nechtěl orat ani 1000 m2 natož hektar. Někde tady je fotka od "hustej" perfektně zaorané TERRY. Uvědomme si ale, že je to  hodně o složení půdy a jejím odporu. Na té fotce je vidět její skladba a divil bych se, kdyby to v takové zemině neoralo a věřím, že se u toho ani  nenadřou. Jenomže ne všichni mají tak pěknou zem a pak přicházejí problémy. Částečně se to dá řešit orebnými návleky, ale už  jsem viděl od Vari s Hondou ohlej obracák pluh v krku, protože ten záběr je nekompromisní. Co se týká rady jestli Vari nebo Agzat tak u Agzatu máte technicky mladší převodovku a tím pádem beze šneku. Jen si prověřte dostupnost servisu a ND a taky poznamenám v tomto případě kdo ví co bude za deset let a vy stroj butete chtít provozovat jistě déle. Nebo Vari se šnekem se kterým ale nejsou potíže a je to tuzemská výroba a dostupnost ND je i na stroje několik desítek let staré do dnes. Zde vás čeká, pokut budete chtít aktivní příslušenství, nákup ještě jedné převodovky. Při nákupu kompletu s vozíkem dostanete výpis z tech. průkazu pro provoz na pozemních komunikacích. Jak to má Agzat nevím. Při letošní akci v tom kompletu byl vlastně vozík za pár tisíc. Novinka bude- dušují se že opravdu na příští sezonu, ale jinak nevím a je třeba počítat že to nebude nic levného, protože i výkonově to půjde nahoru. Taky mě zajímá odpověď na kolegovu otázku v poslední větě. Ještě si dovolím úplně soukromý telegrafický názor. I po všem co zde bylo o obou značkách napsáno a po mnou zváženém pro a proti  já říkám Vari. I když si možná s odstupem času někde protiřečím.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 2.11.2007 20:21

Jenom přidám, že zítra pokud bude počasí nahraji video a nafotím úpravu obracecího pluhu - odhrnovaček. Půdu máme těžkou, jílovitou. Přes tyto úpravy je na větší plochy pochopitelně méně fyzicky namáhavější jiný 2 nápravový, případně robustnější  - silnější 1 nápravový stroj. Já jsem max. spokojen, ale plocha 500 m2 je podstatně menší. Dají se orat větší plochy, ale ne naráz - to je třeba vědět. Záleží na podmínkách a je třeba zohlednit i další využití a pod.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 74.198 (?), 4.11.2007 20:10

Vážený pane .4.243 a J.S.,

děkuji za Vaše důležité informace k VARI (vs. AGZAT). Naštěstí i pro jinou práci a pozemky mám velký traktor, malotraktor sháním na úsporu ruční práce na zahradě + jako náhradu za MF 70 (bude jí skoro již 20 let).

O AGZATu jsem se dověděl z inzerátu v nějakém českém inzertním časopise + další informace z internetu.

K pluhu VARI (ale u AGZATu to bude asi stejné) - u nás je také těžší jílovitá půda: Pozval jsem si známého s VARI + obracák „ať vím do čeho jdu“. Orat to umí, jelo to i bez orebných návleků, ikdyž bylo nahnojeno, ale byl jsem negativně překvapen:

- z neznalosti neustálým přepínáním volnoběžek při otáčení nebo cování,

- a z provedení orebné radlice (např. v porovnání s velkými zemědělskými pluhy). Hlínu to spíše odvalovalo než aby pořádně zaklápělo – chtělo by ji více prohnout.

Jarda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 11.104 (?), 4.11.2007 20:21
Geometrie odhrnovací desky na pluhu k Vari je špatná. Úpravy vás neminou. Co se týká těch volnoběžek, tak se nastavují na jednom kole pro pohyb v před a na druhém poloha uzavřít. To pro možnost otáčení na konci kolem jednoho kola (toho neuzavřeného na zpátečku). Jiná manipulace není třeba. Vari nemá diferenciál, takže dávat uzávěrku na obě kola nic neřeší, jen ztíží manipulaci při otáčení.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 4.11.2007 21:14
Na kratším pozemku je možné orat na uzávěrky - tak to dělám já, protože než se otočím a trefím do brázdy, tak je rychlejší couvat - tím jenom zaaretuji 1 + Z a řadím. Dále je to řešení, když na úvratích pozemků není na otáčení místo - resp. by se muselo nechat a doorávat napříč. V mém případě mohu orat i bez uzávěrky, ale opět bych se musel točit, nebo přehazovat západky v kolech.  
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika