Malotraktor MKS-60 Kawasaki 6HP 4-00/8´´



host - 4.243 (?)
17.10.2014 10:27

habr.v Vy jste se za ta léta zde nezměnil, ale pořád platí, že největší problém je, jak dostat výkon na zem a ne to, jestli má převodovka šnek nebo ne. Nepopírám, že převodovky Agzatu nejsou technicky vyspělejší a i za to vděčí Vari, ale co je to platné, když začne hrabat stejně jako Vari, protože v určitý mment nedokáže přenést všechen výkon na zem - podlad. Co vyčítáte Vari? Marketing?  Že se stará o svoje výrobky? Že je vyvíjí - vylepšuje? To pak ano. Zato Agzat na to sere jak na placatej šutr dodnes nikdo ani neoptimalizoval převody pro dvoutakt a čtyřtakt. A vlastní příslušenství? Bída. To raděj vymyslí Agzat komunal a pouřívají hlavně aktivní příslušenství od Vari. Já dobře vím, že Vari není dokonalý stroj a právě díky té rozmanitosti je to někdy kompromisní, ale pořád je to nejVARIabilnější strojek pro zahrádkáře. Třeba v beznářaďové a rychlé přestavbě kola - rotavátor.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 218.71 (?), 16.10.2014 14:16

Ahoj jestli jste se rozhodl pro Vari, tak bych zauvažoval o Akzatu, už jen kvuli převodovce s diferákem. Vari zaspala se 'šnekem'.  Už jenom každý rok měnit olej a ztrátovost.  Nad tím bych se zamyslel a o motor Honda se budete muset starat jak o malý dítě, sice jsou perfektní silný, ale dost náchylný na starý benzín, seřízení ventylů, čistý filr. Podívejte se na Slovači na prodejně a podiskutujte z prodejcem.   habr.v@seznam.cz            Míra

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 224.86 (?), 16.10.2014 16:26

Pán se rozhodl dobře. S Terou (dříve) a Varinou mám zkušenosti 25 let (stále s ní dělám), Agzat s diferenciálem s uzávěrkou a motorem Honda GXV190 vlastním asi 4 roky. Tento Agzat se v chalupě hodí pouze na dvě činnosti - přepravu i poměrně težších nákladů a orbu. Ostatní možnosti přídavných zařízení běžný zahrádkář nevyužije. Řeči o zrtrátovosti šnekového převodu jsou přehnané. Ona převodovka s klasickými koly má zase více ozubených kol, kde se ztráty sčítají. Pokud je šnekový převod z vhodných materiálů, má dobře vyrobené ozubení a hlavně kvalitní olej, nejsou ztráty nijak nadměrné. Pořizovací cena Agzatu z dif. je velmi vysoká a jak už jsem napsal, diferenciál se zejména uplatní při orání a tažení přívěsu po asfaltové cestě. Pokud někdo jezdí po polních a lesních cestách, stačí Vari s trvale zablokovanými koly a s menším rozchodem, službu udělá stejnou jako Agzat. MKS má tuším (alespoň co jsem viděl) částěčně otáčející se kola (falešná uzávěrka) a s tímto táhnout 500 kg do prudšího stoupání po asfaltové cestě je utrpení. V trvalém záběru je většinou jedno kolo a tím Vás stroj táhne na levou či pravou stranu, dokud nedojde k prokluzu jednoho z kol tak, aby zabírala obě. A naorbu potřebujete alespoň 12" kola, s menšími je to orba o ničem (ačkoliv někomu postačuje). Tvrzení, že šnekový převod je archaické řešení, je nepodložené. Používá jej řada výrobců, ale jako každé technické řešení má výhody i nevýhody. Ostatně skutečnost, že v českých zemích se prodá na 50 Varin jeden Agzat (s diferenciálem), což je mů odhad i pro MKS, znamená, že Vari je pro tuctového zahrádkaře nejlepší řešení. On totiž zákazník není blbec a bohudík většinou nedá na řeči takyznalců-teoretiků. Bydlím v obci na jižní Moravě s vysokou zahrádkařskou aktivitou (záhumenky, vinohrady, blízký les), ale v okolí jsem MKS ještě neviděl a Agzaty tu jezdí 2 (z toho jeden s dif. a ten je můj). Kdežto Tery a Vary se počítají na desítky. Ještě k motoru Honda - údržba je stejná jako o Brixů, které mám na sekačkách, pár desítek minut ročně. Ale stejně mám nejraději dvoudobý motor na Vari, poněvadž jsem mezi dvoudobými motory vyrůstal. P.G.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 59.180 (?), 16.10.2014 18:02

Tak to o tej honde tuším... Samozrejme, že pred tým, ako niečo kúpim, porozprávam sa z predajcom... Ale, ako som napísal vyžšie, nič nie je na veky a nezničitelné... Agzat je agzat... Viem, že konkurenciu(čo sa týka prevodoviek) v našom priestore(bývale ČSSR) nemá... Ale tá cena... Aj Vari je lacnejšie, a je z Čiech... Ste jediný, kto mi takto adresne odpovedal... Preto na Vás mám ešte jednu prosbu... Teda, ide o to, či by sa ten KAWAsaky-180 nedal volako kVarine namontovať... Ide o svahovú dostupnosť... A ešte jedno... Keby som MKS-60 zložil,(motor sa asi nedá len tak odopnúť),kolko by to vážilo a či by sa zmestila do kufra Punta...Ďakujem Vám za vaše príspevky... Sú pre mňa išpiratívne... Ivo

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 216.69 (?), 16.10.2014 18:13
Snad neměníte olej v převodovce každý rok? Honda je jako Kawasaki, když v nich necháte rok zbytek benzínu, tak budou problémy.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
habr.v - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (144) - 218.71 (?), 16.10.2014 20:45

Ahoj    A úúúúž je to tu zas!!     Pane PG   Teru a Vari mám za sebou od roku 1982, jak 2t, tak 4t a přesto jsem zvolil Staufčíka. Do vyhledávače si dejte MKS-60 tam jsem to už psal.  A k tomu proč je nejrozšířenější Vari?  To je jen marketink.  Kolik pak znáte u nás firem a názvů motokultivátorů či malotraktorů.  Ale všichni znají Vari, a taky Vari, a ještě Vari.  Nebo M. Pro pana přispěvatele předemnou. Vy neměníte převodový olej každý rok u Vary?  To si teda zahráváte.  A Kavu, jsem ještě nečistil, zato Hondy asi čtyři. Asi proto, že jich tolik neběhá. A myslím, že nejni takový problém předělat 6k Kavu na Vari. Ale proč, když tam jde 8.5 k BS. Ono je to o tom jak ta liška chválí svůj ocas. Kdo má Vari, chválí Vari. Kdo má MSK-60 chválí jeho, kdo má Monf. chválí ho,  atd.   Tak asi tak   Míra

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 216.69 (?), 16.10.2014 21:20
No tak si 20 let zahrávám, olej měním po 100 hodinách odhadem tj za 3 roky.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
habr.v - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (144) - 218.71 (?), 16.10.2014 21:33

Ahoj    já to tak nemyslel.  Zajímá mě jak odhadnete 100hodin, samozřejmě +-.  Pokud samozřejmě nemáte měřák.        Míra

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
habr.v - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (144) - 218.71 (?), 16.10.2014 21:13

Omlouvám se, já neodpověděl.  MKS-60 jsem od Staufčíka odvezl v peugeotovi 205 +dvojbubnovou sekačku. Sundaný kola, jasně      Míra

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 59.180 (?), 16.10.2014 22:57

Ďakujem..Ivo

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 4.243 (?), 17.10.2014 10:27

habr.v Vy jste se za ta léta zde nezměnil, ale pořád platí, že největší problém je, jak dostat výkon na zem a ne to, jestli má převodovka šnek nebo ne. Nepopírám, že převodovky Agzatu nejsou technicky vyspělejší a i za to vděčí Vari, ale co je to platné, když začne hrabat stejně jako Vari, protože v určitý mment nedokáže přenést všechen výkon na zem - podlad. Co vyčítáte Vari? Marketing?  Že se stará o svoje výrobky? Že je vyvíjí - vylepšuje? To pak ano. Zato Agzat na to sere jak na placatej šutr dodnes nikdo ani neoptimalizoval převody pro dvoutakt a čtyřtakt. A vlastní příslušenství? Bída. To raděj vymyslí Agzat komunal a pouřívají hlavně aktivní příslušenství od Vari. Já dobře vím, že Vari není dokonalý stroj a právě díky té rozmanitosti je to někdy kompromisní, ale pořád je to nejVARIabilnější strojek pro zahrádkáře. Třeba v beznářaďové a rychlé přestavbě kola - rotavátor.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika