Lištová sekačka Rotax



host - 21.163 (?)
22.7.2010 22:08

Je to stroj, který nemá konkurencí.(MF 70opakující se problém s gufery a zapalovací svíčkou) To zatím u Reforma neznám.Stáří stroje nejméně 30 let.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
         
host - 139.146 (?), 8.11.2014 14:45

Může být zlomený kolík na vypínací páce jde vidět zvenku..paka je na hřídeli a je spojená střižným kolíkem, pokud bude v pořádku, je možnost zlomené vypínací vidlice... to už musíte sundat motor

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 242.91 (?), 9.4.2015 20:29

kolko má rotax rýchlostí?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 77.50 (?), 6.6.2009 21:46

zkušenosti celkem dobrý, pocity smíšené. Ještě loni jsem si ní sekal tak 0,4 ha (několik menších ploch). Neseče špatně, nejlepší striniště dělá při sekání polehlé trávy proti srsti, to je to až ke kořenům. Jinak byla lepší na sena než otavy, protože otavy (aspoň co já sekal) bývaly hustější, zelenější, než zčásti suchý seno nastojato. Mezi nevýhody patřilo to, že často našla ten správný kamen a odnesly to v lepším případě žabka nebo prst, v horším těhlice. Měl jsem ji jako použitou z JZD, dalších víc než 20 let jezdila u předchozího majitele a přes 10 let u mě. Doba provozu byla znát (motor před výbrusem, velké vůle v kloubech, rozhod jsem se ji již neopravovat a koupil BRD 700. Službu udělala, ale opravovat by ji stálo balík - minimálně polovina dílů by se musela dělat na zakázku, takže cena vysoká atd.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 45.244 (?), 7.6.2009 9:30
Zdravim, naprostý souhlas, u našeho ROTAXU jsme pouze měnily karburátor a pouzdro v těhlici, jinak je vše originál a mám chut´se zkontaktovat s výrobcem v Rakousku jen tak pro zajímavost co by na to řekl, že maká i po 40 letech bez GO, přeji Vašemu BRDéčku také dlouhou životnost KP
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 77.50 (?), 7.6.2009 11:03

co by tomu řekl výrobce - no trošku by to využil k propagaci svý produkce, jak je kvalitní. Na druhou stranu, co vydržely stroje z minula (sekačky 30 - 40 let, traktory to samý, auta 25 let v pohodě) se opakovat nebude - a to z důvodu jejich složitosti (po nějakém čase se budo těžko shánět díly, nemluvě o elektronice) a 2) proto, že dříve byly dělány na výdrž, nyní jsou dělaný tak, aby se za nějaký čas vyměnily za nový kus.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 64.142 (?), 21.6.2009 15:29

 Sekal jsem s Reformkou v r.1963 na "čáře" za dráty u Rozvadova, louky které se neudržovaly 20 let.Vrstva polehlé stařiny, mravenišťata, nálety různých dřevin a irezavé ocel. lano, snad vátečné.Nemělo to chybu, všechno brala. Ani žabku jsem neurazil,  neměli jsme ani náhradní! Motor byl ROTAX. Chtěl jsem si v civilu pod. koupit, le byly akorát PF, TJ,Vari a pod. kafemlejnky Pak jsem narazil na MF 70 tu jsem měl asi 25 let, byla podobná RF.Celkem to šlo, sekal jsem 2x roč.1,5 ha.a krmení pro hovězí dobytek a králíky. Ta měla lištu ze  " sejra¨", musela se často ostřit. Sekala po prvně i stařinu.

 Spokojen.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 18.34 (?), 7.6.2009 18:54

tak panove tahle sekačka seuš v rakousku nevyraby třicet let rakušaci prodali licenci do rumunska kde se vyraby se čtiřtaktnim motorem a vyraby se dodnes

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 213.139 (?), 19.2.2012 14:44

Dobrý deň, neviete, kde by som zohnal náhradné diely na rotax?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 71.114 (?), 20.2.2012 19:15

jedině inzerát, jestli by ještě někdo měl nebo vrakoviště, občas by se urrčitě našel vyhozený kousek. Sám jsem se jí zbavil právě proto, že se těžko shání díly a nechat si je dělat na zakázku, to se vůbec nevyplatí

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 21.163 (?), 22.7.2010 22:08

Je to stroj, který nemá konkurencí.(MF 70opakující se problém s gufery a zapalovací svíčkou) To zatím u Reforma neznám.Stáří stroje nejméně 30 let.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu8:34
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika