Lištová sekačka Agria 2300R



host - 245.31 (?)
19.6.2008 16:44

Na konci roku 2007 byla definitivně ukončena výroba sekačky MF70.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
host - 71.175 (?), 16.5.2008 22:43

S dieselovou MF70 jsem sice nesekal, ale když jsem ji držel nastartovanou za řídítka, tak mě velice nepříjemně zaskočily vibrace toho motoru.U dvoutaktu žádné vybrace, když byla vypnutá lišta, nebyly.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 180.197 (?), 19.5.2008 8:11

Vystiznejsi nazov ako bezprstova je protibezná lebo seká vrch aj spodok a tu uz je aj pricina lepsej priechodnosti starinou a nezapchávania sa. Dalsou prícinou je aj pruzný prítlak vrchného noza na spodný narozdiel od MF prstovej. Sú aj MF bezprsté a predpokladám ze sú aj protibezné ale neviem ako je riesený prítlak oboch nozov (zacích) navzájom.

Práve pri prstovej MF vela urobí nadstavenie prítlaku hornej listy na spodnú pevnú, co si myslím ze vela ludi podcenuje a nezvlada, resp. casom sa trecie plochy vyderú a treba dotahovat.

A co sa tyka tej dieslovej MF ten motor je fantastický, bezporuchovy ale co som cital v navode tak je skor vhodny ako stacionar k cerpadlu na zavlazovanie ryzoveho policka, na vyrobu el. alebo tak lebo s tymi vibraciami to ozaj nie je lahoda. Pravda je aj taka ze inzinieri v Jicine (a mozno v nejakom licencnom podniku v Juhoslavii alebo Cine)jednoducho bez nejakych uprav (kvalitnejsie odvibrovanie, alebo aspon vacsie zavazia na konci rucok) vymenili pohonnu jednotku na 30 rocnej aj ked osvedcenej konstrukcii.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
GeorgeTuma - (19) - 71.8 (?), 19.5.2008 8:58

Co se týče nastavování vůlí na kose u prst. lišty MF 70 tak první dva roky jsem to z neznalostí šteloval často. V prakci po 14 letech užívání stačí tak 2-3x za sezonu trochu zmenšit vůli mezi žabkami a prsty.Práce na 10 minut.Kolega u Vari defakto jen brousil kosu a sekalo to taky. I při vůli 1-2mm to seká v pohodě pokud jsou žabky ostré.Broušení kosy je otázka 20 minut i s demontáží a montáží kosy.Pužívám stopkovou vzduchovou brusku (30000 ot).Kosa jde nabrousit v pohodě za 10 min. i bez demontáže v liště.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 245.31 (?), 19.6.2008 16:44

Na konci roku 2007 byla definitivně ukončena výroba sekačky MF70.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika