Li-ion aku baterie, dodaná nenabitá, nedaří se mě ji nabít



host - 153.192 (?) 
24.5.2022 4:54, zobrazeno: 544x

Tak jsem také podlehl a koupil si zahradní aku nářadí podle mého názoru renomované značky. Nová Li-ion baterie byla dodaná ve stavu, že se indikátor po stlačení spínače ani nerozsvítil. Rychlonabíječka by měla baterii zakoupené kapacity nabít za méně než 1 hodinu, bohužel i více než po hodině nabíjení svítí indikátor stále červeně. Zajímá mě jestli se Li-ion baterie dodávají nenabité (myslím si, že ne, že buď baterie nebo rychlonabíječka jsou vadné). Děkuji za případné reakce.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 28.103 (?), 24.5.2022 6:57

Jako elektronik, baterie by nemělá být nikdy dodána úplně vybitá.

Je možné, že nabíječka baterii nerozpozná, protože její napětí je příliš nízké. V tomn případě je ale třeba provést zásah, baterii vyndat a provést proudový impuls skrze laboratorní zdroj.

Vzhledem k tomu, že se ptáte, doporučuji reklamovat.

Tohle nejde diagnostikovat na dálku...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 92.118 (?), 24.5.2022 12:22

Dobrý den. Jen malou poznámku. Přisázení brambor používáme aku vrtačku s malým vrtákem. Na jaře jsem si to chystal, ale vrtačka nic a to máme 2 akumulátory. Nabíječka svítila atd. Ale pak jsem si vzpomněl, že mám ještě přípavek Kontaktol a tím jsem stříknul jak aku, tak i nabíječku. A už se to nabíjelo jak má a vrtačka šla v pohodě. Asi zaoxidované kontakty, ale nejsem elektrikář. Nicméně to zafungovalo. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 91.196 (?), 24.5.2022 13:35

Ano, někdy stačí opomísta lehce poškrábat. SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika