Lepší křovinořez - který?



host - 3.83 (?)
17.7.2010 20:23

Nikdo tazatelce neradí stroj, u kterého by měla nějak dramaticky řešit menší životnost než mají "čistokrevné profi" stroje.

S profi stroji mám bohatou praxi a vím o čem to je. Několikahodinová zátěž takovou mašinou na ramenou ženy je nesmysl.

Teorie je moc príma, lepší je vlastní zkušenost.Osobně mám dvacetiletou. Velké plochy určené k sušení sena děláme velmi silnou profimašinou (na značce nezáleží) ,trávu v lesních školkách taky a upřímně - je to zátěž které se každý rozumný jedinec raději vyhne.Vícehodinové denní expozici se snaží   vyhnout i rozumní lesní profíci.

Osobně mám zkušenost i se stejně "výkonným" strojem, jaký tazatelka vlastní nyní.To je skutečně k ničemu.

Nedopasky, podsekávání ohradníků apod. zvládá bez jakéhokoliv problému i běžný 4takt Honda s GX 35kou výkon 1,5 PS v ceně cca 15.000,-Kč už spoustu let a to velmi svižněa bez závad, hluková emise minimální. Nechápu, v čem by FS 130 zaváhala. Upozorňuji Vás, že s ním dělá kdo má ruce (dokonce občas i příslušníci velmi exotických národností, které o údržbě a broušení nástrojů snad ani nikdy neslyšeli) a ohradníky lemují pro představu doslova stovky hektarů pastvin v neuvěřitelných terénních podmínkách. Takže navíc lze s klidným svědomím doporučit i tu Hondu, a jako bonus odpadne míchání palivové směsi.

Nemá smysl cokoliv hrotit, dokud si tazatelka osobně několik možností nevyzkouší a to že potřebuje výkonný, lehký,spolehlivý a obratný stroj je snad jasné.Nebude s ním snad v konečném součtu sekat plochu několika hektarů pastviny, to obstarají zvířata.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
         
host - 90.235 (?), 16.7.2010 22:10

Tak už jste mě nahlodali, jestli požadavky nejsou skutečně přehnané... je fakt, že ta hmotnost -čím nižší, tím lepší, má něco do sebe... s 8kg už by asi musel pracovat jen manžel, když bude lehčí, zvládnu to i já :)

Cenově se mi docela zalíbil ten Dolmar, ale značka mi vůbec nic neříká - nepatří do kategorie Alko apod?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
andy.wise - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (585) - 196.253 (?), 16.7.2010 22:14

"Cenově se mi docela zalíbil ten Dolmar, ale značka mi vůbec nic neříká - nepatří do kategorie Alko apod?"

Ne :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 90.235 (?), 16.7.2010 22:48

Hmm, tak mi z vašich popisů vychází 3 modely: HQ 335 Rx, Stihl FS 130 a Dolmar MS 340...

Je tedy možné s těmito křoviňáky obhospodařit 3ha pastvin (rozumějte podsekání ohradníku, vysekání nedopasků - většinou kopřivy, bodláky, mrkvice, vyžínání příkopu, valu a svahů)? S naším současným to jde dost ztuha (došla jsem se podívat na typ, máme Alko BC 300, tedy 0,75kW). Mimochodem, startování je taková alchymie, že já jsem bez šance...

A ještě by mě zajímalo, projížděla jsem tady další diskuze ohledně křovinořezů a v jedné jsem narazila na informaci, že Stihl točí na opačnou stranu, než HQ. Je to tak nebo se dá směr točení nastavit? Manžel je zvyklý pracovat z prava do leva, jako klasickou kosou...

Děkuju moc!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
prasil - (34) - 241.39 (?), 16.7.2010 23:40
To se tady jeden host zamotal do termínů - křovinořez versus vyžínač. Všechny křováky točí stejně. Ještě si můžete do seznamu přidat Jonsered BC 2236, to je jinak vybarvená HQ335RX stejný motor, výbava, všechno, cena příznivější, barva červená. A abyste to neměla úplně jednoduché, třeba ještě Solo 142SB, 154SB, 145B, 142, 154 - kvalitní značka, pěkné ceny, poslední dva typy jsou už profi. Ale budou mít trochu větší spotřebu než Dolmar, ten má motory fakt vychytaný. Té váhy bych se tak nebál, na dobře seřízeném dvojitém popruhu to není žádné drama. Šťastnou ruku:) P
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 114.174 (?), 17.7.2010 8:32

Tu sa nejedná o občasné kosenie-

Je potrebný výkon komfort a spoľahlivosť - moje odporúčania

Stihl FS 400

Stihl FS 450

Dolmar MS 4010

Dolmar MS 4510

 Ak si vyberiete niečo iné myslím že urobíte chybu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 3.83 (?), 17.7.2010 10:09

Přečetl jste si dotaz?  Jedná se o : "podsekání ohradníků, vysekání nedopasků(kopřivy bodláky,..vyžínání valu a svahů..) -to myslíte vážně, že se nejedná o občasné kosení??? Kolik si myslíte, že toho po zvířatech na pastvině zbyde mimo tvrdých řídkých porostů výše popsaných, a co myslíte, že obnáší podsekání ohradníků?Tam musí být stroj pro obsluhu velmi obratný Netlačte laika do težkých profimašin i když jsou super, ovšem na jinou práci.

Dopřejte paní, aby se i ona na případnou práci s takovým strojem těšila a bez problémů zvládla snadnou obsluhu a práci trvající i delší čas.Nehledě na otázku hlukového zatížení, což nebývá pro mnoho lidí žádná legrace.

90.235- TR - diskuse bude opět dlouhá a teoretická. Vy se seberte a s manželem si obejděte prodejce 3-4 vybraných strojů.Nechte si je předvést a všechny si osobně vyzkoušejte i nastartované. Přitom si všímejte chování prodejců a potažmo servismanů a rozhodněte se podle toho, který stroj Vám oběma "sedne" nejlépe na tělo a do rukou a zohledněte při tom, jak s Vámi ten který zástupce "světoznámé"značky jedná. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 126.211 (?), 17.7.2010 13:00
Dosud každý doporučil v rámci limitu tazatelky. Vám to nevydrželo a napadáte jiné doporučení. Jak víte, že bude stačit méně? Údržba takových pozemků vyžaduje co nejvyšší efektivitu, aby se za krátký čas udělalo hodně práce. Co je lepší 4 hod sekat se slabším a lehčím strojem, nebo 2 hod sekat s výkonnějším a těžším strojem? Výrobky pro profesionály na to dávají odpověď, o jiných výhodách nepíšu, např. životnost a pod.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 78.38 (?), 17.7.2010 13:14

Já jsem přesně tento typ práce dělal a preferval bych také lehčí a obratnější stroj. Ohradník často vede po mezi nebo u potoka a tudíž je dost rozhodující váha a obratnost stroje. Tudíž bych se vysloveně nesnažil o co nejvyšší výkon, ale preferoval bych váhu avšak profi provedení. A abych přispěl trochu do návrhu značkymne oslovl Castor a až mi odejde moje Čína/zatím se jí moc nechce ;-) / tak půjdu do něj.

Ivan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jaroslav houha - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (76) - 86.11 (?), 17.7.2010 14:06

Já Castory (typ 45DP) používám již 7 let v dost těžkém nasazení a nemám co bych mu vytknul. I když v pilách fandím Stihlu, za křovinořez se mi nechtělo dát 20 a více tisíc. Ta 45-ka stála tenkrát v r.2002 16000Kč , loni jsem starou prodal a koupil novou za 12500. Za ty prachy super stroj - start s pomocnou pružinou, profi AV systém, perfektní dvouramenný popruh, na němž váha stroje není takřka znát. Ta Stihlka (FS 400-450) je super, ale ta cena, to je pěkná darda. Jo a se Solem asi taky chybu neuděláte, kdysi (v r.1995-2002) jse měl starý typ SOLO 134, který dodnes slouží jednomu mému známému, kterému jsem ho jako 7 letou mašinu prodal.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 3.83 (?), 17.7.2010 20:23

Nikdo tazatelce neradí stroj, u kterého by měla nějak dramaticky řešit menší životnost než mají "čistokrevné profi" stroje.

S profi stroji mám bohatou praxi a vím o čem to je. Několikahodinová zátěž takovou mašinou na ramenou ženy je nesmysl.

Teorie je moc príma, lepší je vlastní zkušenost.Osobně mám dvacetiletou. Velké plochy určené k sušení sena děláme velmi silnou profimašinou (na značce nezáleží) ,trávu v lesních školkách taky a upřímně - je to zátěž které se každý rozumný jedinec raději vyhne.Vícehodinové denní expozici se snaží   vyhnout i rozumní lesní profíci.

Osobně mám zkušenost i se stejně "výkonným" strojem, jaký tazatelka vlastní nyní.To je skutečně k ničemu.

Nedopasky, podsekávání ohradníků apod. zvládá bez jakéhokoliv problému i běžný 4takt Honda s GX 35kou výkon 1,5 PS v ceně cca 15.000,-Kč už spoustu let a to velmi svižněa bez závad, hluková emise minimální. Nechápu, v čem by FS 130 zaváhala. Upozorňuji Vás, že s ním dělá kdo má ruce (dokonce občas i příslušníci velmi exotických národností, které o údržbě a broušení nástrojů snad ani nikdy neslyšeli) a ohradníky lemují pro představu doslova stovky hektarů pastvin v neuvěřitelných terénních podmínkách. Takže navíc lze s klidným svědomím doporučit i tu Hondu, a jako bonus odpadne míchání palivové směsi.

Nemá smysl cokoliv hrotit, dokud si tazatelka osobně několik možností nevyzkouší a to že potřebuje výkonný, lehký,spolehlivý a obratný stroj je snad jasné.Nebude s ním snad v konečném součtu sekat plochu několika hektarů pastviny, to obstarají zvířata.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika