Kultivátor vs Rotavátor - jaký je rozdíl?



host - 237.233 (?)
31.8.2016 19:53

Dobrý večer, oživím diskuzi. U naší novostavby chci založit nový trávník. Je toho asi 300 m2. Před osetím potřebuji půdu zlehčit. Na celé ploše mám rozprostřenou vrstvu písku, ale... snažil jsem se dnes promísit půdu s pískem a po přerytí nějakých 30 m mě chytla záda. Bolí to a nechci riskovat větší průšvih. Napadlo mě si pomoci nějakou technikou. Jsem z většího města, půjčoven zahradní techniky je tu dostatek. Co bych si na to promíchání půdy s pískem měl půjčit? Chci promíchat horních asi 15-20 cm půdy s vrstvou písku, poměr by byl 60/40 až 50/50 jak to vyjde. Ten mechanický pomocník by se tak měl umět dostat do hloubky 20-30 cm. Ta vrstva půdy není ztvrdlá, je rozprostřená kolem domu asi 2 měsíce a slehla díky dešťům v červenci a srpnu, ale nic hrozného si myslím. Rýt šlo hezky.

PP

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 9.2 (?), 1.8.2012 8:28

Pokud jde o ty živočichy, nedokážu vliv rotavátoru posoudit, ale jen dojem třebas o žížalách. Když budete mít na zahradě tři krtky, kteří tam jsou celoročně,(a množí se) a s rotavátorem tam přejedete dvakrát ročně? Kdo jich zlikviduje víc? (žížal).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 237.233 (?), 31.8.2016 19:53

Dobrý večer, oživím diskuzi. U naší novostavby chci založit nový trávník. Je toho asi 300 m2. Před osetím potřebuji půdu zlehčit. Na celé ploše mám rozprostřenou vrstvu písku, ale... snažil jsem se dnes promísit půdu s pískem a po přerytí nějakých 30 m mě chytla záda. Bolí to a nechci riskovat větší průšvih. Napadlo mě si pomoci nějakou technikou. Jsem z většího města, půjčoven zahradní techniky je tu dostatek. Co bych si na to promíchání půdy s pískem měl půjčit? Chci promíchat horních asi 15-20 cm půdy s vrstvou písku, poměr by byl 60/40 až 50/50 jak to vyjde. Ten mechanický pomocník by se tak měl umět dostat do hloubky 20-30 cm. Ta vrstva půdy není ztvrdlá, je rozprostřená kolem domu asi 2 měsíce a slehla díky dešťům v červenci a srpnu, ale nic hrozného si myslím. Rýt šlo hezky.

PP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 8.1 (?), 1.9.2016 20:56

Rotavator- je tu popsane vše

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika